Author Topic: Произход на българите !  (Read 700470 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline miroki

  • Member
  • **
  • Posts: 34
Re: Произход на българите !
« Reply #1170 on: January 11, 2012, 19:15 »
Много сложни неща питаш, но като добавка ще попитам покрай въпросът за въстанията, че не съм запознат, а има ли помашко възстание против турците?


Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: Произход на българите !
« Reply #1171 on: January 11, 2012, 19:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Много сложни неща питаш, но като добавка ще попитам покрай въпросът за въстанията, че не съм запознат, а има ли помашко възстание против турците?


 
 Некоректно зададен въпрос.Против турците не е имало.Против властта-може да се каже.Но не точно и против властта,по-скоро - срещу глада.
  Имам предвед Мехмед Синап.

Offline miroki

  • Member
  • **
  • Posts: 34
Re: Произход на българите !
« Reply #1172 on: January 11, 2012, 19:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2.Славянската теория е съшита подобно на тюркската с бели конци.Защо?!

Еми защото по времето на СССР-панславянската съветска доктрина включваше като славяни три основни племена-Славини,Венети и Анти.Сега се доказа,че Антите не са славяни,а иранци,-ама руснаците не падат по гръб и започнаха да развиват тезата,че са били пославянчени,ама от кого. ;D  ;D Венетите са също под съмнение.Останаха Славините-ама те са изцяло на българска територия-т.е. може да са племе от българите или от съседите ни авари. ;D

По напред писах, но ще го повторя.
В летописите съм намерил само едно определение за какви са слявяните.
Че са венети. Или венетите се делят на 2, склавини и анти. Отделно, колко племена са скалвините е друга работа, но нямат много общо с антите. Които са друго коляно.
След като е написано, не знам защо преекспонират братушките.
Все едно да имаме България която се дели на източна и западна и да кажем, че са 3 отделни неща.  Или че източната е западната. Това са си 2 части на едно обединение. Склавини и анти. Сборно са Венети.
Поздрави за хубавия пост.


Offline miroki

  • Member
  • **
  • Posts: 34
Re: Произход на българите !
« Reply #1173 on: January 11, 2012, 19:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
 
 Некоректно зададен въпрос.Против турците не е имало.Против властта-може да се каже.Но не точно и против властта,по-скоро - срещу глада.
  Имам предвед Мехмед Синап.
Е ми то и споменатите въстания са против властта.
Да, за това имам предвид. Благодаря за корекцията. То против хората по принцип никой не е имал някога против за което и да е въстание.

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: Ynt: Произход на българите !
« Reply #1174 on: January 11, 2012, 21:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здравей Rasate въпреки че се ХАПИМЕ доста с теб добре дошъл
беше изчезнал за известно време дано да си добре това е най важното.
Та сега искам ако е възможно разбира се да го направиш ти си знаеш това
представи си че ти е възложена задачата да напишиш Българската история.
Извинявай ама действително България няма история въпреки че тия я представяш за велика държава.
Накратко ред по ред от кое племе произлизате не се представяй за всяко срещнато.....
Засегни темата с богомилите и не ми пей песента че са българи и че е зародено от тях.
Защото всички тук знаят че са били преследвани и избивани имено от българи
и че зародишът на богомилите идва от анадола и продължава пътят си към европа и намира почва там.

От каде идвате кой път следвате  кога и как преимате християнството за добро ли е или за зло.
Вярно ли е че са ви изгонели заради кражбите и тем подобни....
След като се настанявате тук на наша земя защо не се притопявате като останалите племена не се вливате в едно.
Вярно ли е че никой не е искал да контактува със вас българите и са ва наричали варвари.
За превземането на България от османлиите имало ли е съпротива знаем че България е била распокъсана на четири даже не я са зачитали за държава тогава и по време на робството цели педстотин и повече години само едно априлско въстание спри се на него колко са участвали от каде до каде са стигнали или е било въздух под налягане във тези пестотин и повече години само един Васил Левски не е ли капка в океяна и дали е било изобщо капка възможни ли са били неговите възгледи тогава и ако е възможно публикуваи неговото тефтерче какво е писал толкова в него мисля че беше публикувано някаде.
Някой казваше че е писал повече на кой колко е имал да дава
След освобождението как става оформянето на България допълнения имало ли е това ли са истинските граници на България.
Доколкото зная Пиринският и Родопският край е даден на България и Гърция при уговорката ВРЕМЕНО.
За сега е това Rasate ако иска някой да пита да заповяда НО те моля не бъди пристрастен към никой защото.....

Проблемът при тебе е , че си необразован и е крайно трудно да се води нормален диспут с малграмотни хора.Първо завърши поне средно образование и тогава се пробвай да водиш научни дискусии.Не го приемай като обида това е констатация на база всичките твои  постове.Желая ти успех в учението " Който се учи той ще сполучи" :)

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: Произход на българите !
« Reply #1175 on: January 11, 2012, 21:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
 
 Некоректно зададен въпрос.Против турците не е имало.Против властта-може да се каже.Но не точно и против властта,по-скоро - срещу глада.
  Имам предвед Мехмед Синап.
Да не си дипломат? :) Страхотен отговор!

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: Произход на българите !
« Reply #1176 on: January 12, 2012, 10:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Да не си дипломат? :) Страхотен отговор!

  Благодаря!
Не съм дипломат,просто помаче от Родопите съм. ;)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Произход на българите !
« Reply #1177 on: January 12, 2012, 13:21 »
 Едно запинване от един необразован и малграмотен без образование Горд ПОМАК.

Та който е грамотен и е имал възможност да учи да одговори на мен простият Горд ПОМАК.

Когато ги претисниш или настъпиш та прост неук та правописни грешки та турчин та въртят сучат та та.....

Здравейте въпреки че се ХАПИМЕ доста със вас  дано да сте добре това е най важното.
Та сега искам ако е възможно разбира се да го направиш ти си знаеш това
представи си че ви е възложена задачата да напишите Българската история.
Извинявай ама действително България няма история въпреки че вие я представяте за велика държава.
Накратко ред по ред от кое племе произлизате не се представяй за всяко срещнато.....
Засегни темата с богомилите и не ми пей песента че са българи и че е зародено от тях.
Защото всички тук знаят че са били преследвани и избивани имено от българи
и че зародишът на богомилите идва от анадола и продължава пътят си към европа и намира почва там.
От каде идвате кой път следвате  кога и как преимате християнството за добро ли е или за зло.
Вярно ли е че са ви изгонели заради кражбите и тем подобни....
След като се настанявате тук на наша земя защо не се притопявате като останалите племена не се вливате в едно.
Вярно ли е че никой не е искал да контактува със вас българите и са ва наричали варвари.
За превземането на България от османлиите имало ли е съпротива знаем че България е била распокъсана на четири даже не я са зачитали за държава тогава и по време на робството цели педстотин и повече години само едно априлско въстание спри се на него колко са участвали от каде до каде са стигнали или е било въздух под налягане във тези пестотин и повече години само един Васил Левски не е ли капка в океяна и дали е било изобщо капка възможни ли са били неговите възгледи тогава и ако е възможно публикуваи неговото тефтерче какво е писал толкова в него мисля че беше публикувано някаде.
Някой казваше че е писал повече на кой колко е имал да дава
След освобождението как става оформянето на България допълнения имало ли е това ли са истинските граници на България.
Доколкото зная Пиринският и Родопският край е даден на България и Гърция при уговорката ВРЕМЕНО.
За сега е това  ако иска някой да пита да заповяда НО ви моля не бъдете пристрастен към никой защото.....

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Произход на българите !
« Reply #1178 on: January 12, 2012, 14:56 »
Ето ви линк за истинската история на булгарите. Проследете и Печенегите които са били в добри отношения с булгарите, защо ли??? Защо са се заселили по Софийското Поле чак до Вардар. Къде са Печенегите които Византия е заселила по Тракия, Родопите и Македония. Какъв им е бил броят. ;) Защо никой не разглежда този въпрос. Да но Тюрките са си заинтересовани от своята история и си правят необходимите изследвания. Четете истинска история и пак ще се видим ако още сте тук разбира се.  :D

 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: Ynt: Произход на българите !
« Reply #1179 on: January 12, 2012, 15:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ето ви линк за истинската история на булгарите. Проследете и Печенегите които са били в добри отношения с булгарите, защо ли??? Защо са се заселили по Софийското Поле чак до Вардар. Къде са Печенегите които Византия е заселила по Тракия, Родопите и Македония. Какъв им е бил броят. ;) Защо никой не разглежда този въпрос. Да но Тюрките са си заинтересовани от своята история и си правят необходимите изследвания. Четете истинска история и пак ще се видим ако още сте тук разбира се.  :D

 You are not allowed to view links. Register or Login
Да не участваш в конкурс - спамер на годината? :D :P

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Произход на българите !
« Reply #1180 on: January 12, 2012, 17:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Да не участваш в конкурс - спамер на годината? :D :P

За да свържеш написаното с темата е необходимо известно знание. Опитай пак да свържеш вместо да джавкаш и да те трият постоянно.

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: Ynt: Произход на българите !
« Reply #1181 on: January 12, 2012, 18:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Опитай пак да свържеш вместо да джавкаш и да те трият постоянно.
Какво да свържа, като си го поснал в две теми? Теб не те трият щото не те четът или си вътрешен чиляк! ;)

You are not allowed to view links. Register or Login
Ето ви линк за истинската история на булгарите. Проследете и Печенегите които са били в добри отношения с булгарите, защо ли??? Защо са се заселили по Софийското Поле чак до Вардар. Къде са Печенегите които Византия е заселила по Тракия, Родопите и Македония. Какъв им е бил броят. Защо никой не разглежда този въпрос. Да но Тюрките са си заинтересовани от своята история и си правят необходимите изследвания. Четете истинска история и пак ще се видим ако още сте тук разбира се. :D

 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline beta2

  • Member
  • **
  • Posts: 16
Ynt: Произход на българите !
« Reply #1182 on: January 12, 2012, 19:03 »
 Едно запинване от един необразован и малграмотен без образование Горд ПОМАК.

Та който е грамотен и е имал възможност да учи да одговори на мен простият Горд ПОМАК.

Когато ги претисниш или настъпиш та прост неук та правописни грешки та турчин та въртят сучат та та.....
Za da   se prosveti6  6te ti trqbva na teb  godini    i pak  nqma da  go  vizprieme6   za6toto  ne  iska6  da e  taka kakto   ti predstavqt  istinata.

Offline beta2

  • Member
  • **
  • Posts: 16
Ynt: Re: Ynt: Произход на българите !
« Reply #1183 on: January 12, 2012, 19:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Какво да свържа, като си го поснал в две теми? Теб не те трият щото не те четът или си вътрешен чиляк! ;)
        Trqbva6e  da  useti6  4e  vıtre6nite 4ilqtsi  ne  sa  triqt  te  sa dejurni tuk   kakvoto i  da pi6at  za tqh nqma triene.

Offline miroki

  • Member
  • **
  • Posts: 34
Re: Произход на българите !
« Reply #1184 on: January 12, 2012, 19:14 »
По рано дадох доста причини и мотиви и писмени източници, където е показано как траките са се изселили от тук отатък Дунав и после преминали в Кавказ или други директно върнали обратно тук, като българи, като славяни, а от кога пък по-рано са кръстени траки е друга работа. Та все пак има материал за българският произход и като тукашен си. Като добавя и текста "гетите сиреч пълчищата на славяните" И приемем славяните за гети си направете сметка за произходът ни. Не бива така да го неглижирате (освен ако не е платено съобщение, тогава те оправдавам до някъде, глада си е глад)
Има още едни траки разселени от тука до  към Афганистан, които после се заселват към Кавказ и после знаем къде, та има няколко такива разселвания и връщания. Описани са това, че пренебрегват още учените всички знаем защо е.
Хорото върви според музиката, ние все още сме на хорото.
Поздрави на всички и хубава вечер.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42