Автор Тема: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#  (Прочетена 16790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 337
  • Пол: Мъж
 Зошто ваков наслов?
     Песната ’Кога тргнав Цвето во туѓина’ -е дело на мојот пријател и колега (текстописец-поет)Абаз Цаноски од Октиси кој живее во Струга.Музиката е на легендарниот Пеце Атанасовски а премиерно испеана од легендарната Васка Илиева ,во шеесетите год на минатиот век.Од тогаш до денешни дни има над 25 верзии -барем така во разговор ми потврди самиот автор Абаз -на македонски,бугарски и српски јазик (препев).
    Темава ја започнувам со една од најновите интерпретации на најпопуларниот на еx-Yu простори -Шабан Шаулиќ,а во продолзение ќе следуваат и други .Ако некој има мозност нека става и други со молба да не се повторуваат исти и да не се ставаат други песни .

Saban Saulic Cveta

Неактивен Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 337
  • Пол: Мъж
  SABAN SAULIC-LIVE--KAD SAM PO CVETO U TUDJINUПовторно Шабан во живо .

Неактивен Ayshe Shukri

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 151
  • Пол: Жена

Неактивен osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Публикации: 51
извинявам се че не е тая песен ама като я чух веднага се сетих за една друг, ето моя музикален отговор ;)
Vaska Ilieva I Aleksandar Sarievski- Or, Nevesto Stojanice


Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2009, 18:52 »
Понеже премиерното изпълнение на песента от легендарната Васка Илиева беше пропуснато - ето го:

http://www.goear.com/listen/1dd45e5/Koga-trgnav-Cveto-za-tugina-vaska-ilieva

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2009, 18:55 »
Едно изпълнение на Ацко Незирович:

Tigrovi I Acko Nezirovic cveto

Неактивен Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 337
  • Пол: Мъж
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2009, 01:16 »
Понеже премиерното изпълнение на песента от легендарната Васка Илиева беше пропуснато - ето го:

http://www.goear.com/listen/1dd45e5/Koga-trgnav-Cveto-za-tugina-vaska-ilieva

Care ! Znaev deka Ti ce 'ja najdes' Vaska !!!Koj bi mozel drug? Edna vecer cel saat barav po neta ,najdov ama bese komplicirano (barem za mene) da ja simnam .Koga ce imam vreme ce gi baram i Momo Nikolovski,Petar Nechovski,Dragan Vuchic, Blaga Pavlovska ...Baraj i ti i site soforumci ako ispolnime normata za Ginisov rekord Vi vetuvam deka predlogot ce bide od nasiot sajt "pomak eu" a Abas ce bide presrecen i iznenaden .Seuste ne sum mu kazal nisto od ovaa idea!

Неактивен SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2009, 16:48 »
Не знам дали тази песен ще достигне до рекорд на Гинес - доколкото знам, там вече е "Джингъл Бел", която едва ли ще бъде изместена  ;)
Просто песента "Кога тръгнах, Цвето" е една от любимите ми песни. И ще ми бъде особено приятно да зарадваме нейния автор Абаз Цаноски, като съберем тук колкото е възможно повече нейни варианти!
Между другото, аз за пръв път чух тази песен преди 14-15 години, изпълнена от Драган Вучич на сръбски. Оттогава тя ми легна на сърце и имам вариантите, които най-много ми харесват.
Виждам, че SHEFKET е качил тук македонския вариант на Драган Вучич. Аз ви предлагам сръбския вариант:

http://www.goear.com/listen/bda871c/Koga-trgnav,-Cveto---serbian-version-dragan-vucic
Dragan Vucic -Koga trgnav, Cveto - serbian version

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2009, 17:00 »
Следващото изпълнение е на една група за македонска народна музика от Торонто, Канада. Групата се нарича "Boys from Bouf", изпълнителят Крис Клашов е неин ръководител.

Chris Klashoff and Boys from Bouf - Koga trgnav cveto

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Re: Кога тргнав Цвето во туѓина-Песна за ’Гини&#
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2009, 16:00 »
Още едно изпълнение от България на Юри Крумов:

http://www.goear.com/listen/cd5a3c7/Koga-trugnah,-Cveto-yuri-krumov

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42