Author Topic: Мюсюлманите по света  (Read 65971 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sirrio

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #60 on: February 16, 2010, 14:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ot tvoite pisanici se vijda 4e  si nai netolerantnia ot vsichki  i imash ochite da duma6 za Tolerantnost.Niamate li sram be hora.Az sam hristianin i se sramuvam ot dumite ti.

Ти не знам какъв се явяваш, щом си само кандидат-член на форума, но явно си и пристрастен на всичкото отгоре. И защо ти се срамуваш от моите думи? Не мисля, че съм обидил някой като съм му казал истината. Тук или някъде другаде да си видял някой толкова разпалено да възхвалява християнството или будизма например, а? Може би от тук идва разликата, защото православната църква казва "не споменавай напразно името господне". Другите религии не се прокламират така, както това се прави с исляма. А за теб много се съмнявам да си християнин, но това няма значение.

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #61 on: February 16, 2010, 15:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ето за това става въпрос - в този пост прозира абсолютна не толерантност към останалите религии. Не можеш да казваш на останалите, че видите ли, вашата религия не струва, а моята е баш правилната религия, единствената религия на Бог. Именно поради това ислямът се води като най-агресивната религия, която е най-нетолерантна към останалите религии. Разбираш ли какво искам да ти кажа? Спри да се биеш в гърдите колко велик е исляма и колко по-правоверен си ти от всички останали. Покажи малко уважение и към другите религии.

Сирио,като се има предвид,че всички религии са от (БОГ)АЛЛАХ  няма да коментирам празнодумията ти за неуважение.
Толерантността за теб, май е доста разтегливо понятие зад което постоянно се криеш и парадираш,като целенасочено обиждаш не само хората  инакомислещи от теб, а и религияата ни.Колкото и да не ти е угодно,срещу фактите не се рита,така че примири се.Ако пък смяташ,че не можеш да си въздържаш системата има и други форуми,никой няма да плаче за теб.Толерантност представлява умението да си даваме сметка, че не всичко е в наша власт, че не всичко мисли и действа като нас и че можем да научим нещо дори от най-неаргументираните действия.
Толерантност е умението да си мълчиш, когато искаш да осъдиш някой за нещо, което самият ти не разбираш.
Толерантността е умението да се опитваш да разбереш, не да подминаваш това, което ти се вижда нелогично, неоправдано, глупаво. Защото в крайна сметка ние всички имаме някакъв мотив за действията си - независимо какво правим.
В крайна сметка толерантността е умението да си добър с хората и нещата, да приемаш хората такива каквито са и да не съдиш за тях по предварително оформени модели в главата ти, които накратко наричаме "предразсъдаци".  
За огромно съжаление  Сирио, отдавна си забравил или никога не си знаел смисъла на думите толерантност и отговорност! ...Просто си задай въпроса:  Защо се говори толкоз за ислям във форума,може пък да ти светне.

 

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #62 on: February 16, 2010, 15:59 »
В Корана Бог представя Евреите и Християните като Хора на Писанието, както и съобщава подробно на Мюсюлманите за това как да се отнасят към тях. Хората на Писанието имат познание относно понятията забранено и позволено, и нравствените им критерии са основани на Божественото откровение. Според нравствеността съобщена ни в Корана и действията на Пророка Мохамед (Бог да го благослови и с мир да го дари) Мюсюлманите трябва да се отнасят към Евреите и Християните с обич, вежливост, толерантност и уважение. Призивът на Мюсюлманите към Хората на Писанието е съобщен в Корана по следния начин:

    „… И кажете: „Вярваме в низпосланото на нас и в низпосланото на вас. Нашият Бог и вашият Бог е един и същ. Ние сме Нему отдадени.” (Коран, 29:46)

От този призив става ясно, че възгледът на Мюсюлманите към Християните и Евреите е: Ние живеем според моралните принципи предписани ни от светите ни Писания, зачитайки ограниченията посочени от Бог, изпитвайки обич и уважение към Божиите пратеници и вярвайки в единственият Господ Бог. Ето защо ние трябва да се отнасяме един другиму с внимание, разбирателство, уважение и любов. 

Ние всички обичаме и уважаваме едни и същи пророци

Мюсюлманите вярват във всички изпратени пророци. Те вярват в свещените книги изпратени в миналото на хората чрез пророците. Един айят от Корана обяснява това така:

    „Кажи: „Вярваме в Аллах и в низпосланото на нас, и в низпосланото на Ибрахим и Исмаил, и Исхак, и Якуб, и родовете [му], и в дареното на Муса и на Иса, и на пророците от техния Господ. Разлика не правим между никого от тях и на Него сме отдадени.” (Коран, 3:84)

You are not allowed to view links. Register or Login


sirrio

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #63 on: February 16, 2010, 16:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...Просто си задай въпроса:  Защо се говори толкоз за ислям във форума,може пък да ти светне.


Ами хайде кажи ми защо, че нещо не може да ми светне.
Защо примерно не се говори повече за светски неща, кой какво е направил в живота, какво е постигнал, как го е постигнал, какво работи и т.н. Стига само религия, история (която всеки тълкува както си иска), величаене на южната съседка Турция и жлъч към "неправоверните". На тебе светва ли ти сега какво имам предвид или ти си компентентен само по религиозните въпроси, а светските не ти допадат. А за това дали някой щял да плаче за мен или не и в кои форуми ще ходя, не е твоя работа. И не ми обяснявай какво е толерантност (че чак и отговорност), защото съм сигурен, че знам по-добре от теб значението и на двете понятия - аз за разлика от някои хора ги доказвам на практика в живота, а не само по форумите.

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #64 on: February 16, 2010, 16:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ами хайде кажи ми защо, че нещо не може да ми светне.

Явно ти е дошло множко последните дни и ти е изгорял бушона. ;DТова какъв си в живота го разправяй на шапката ми.Може пък някой да ти се върже.
Като се започне от това "смехотворно мнение", което не е нищо повече от "празно самохвалство". А като за роден победител като тебе, реакциите и обидчивостта ти не подхожда, явно несъзнателно и напълно извън смисъл, за да си придадеш някакъв мистицизъм на "човек, овладял загубените каузи", и след това почваш да се караш с всеки, който не те хвали какъв си печен.
 И още нещо - самохвалството, прозиращо зад фалшива скромност, изисква повече вътрешен блясък. Иначе не работи, както сам се убеждаваш.


Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #65 on: February 16, 2010, 16:31 »
Мутиш ,човека искаше само да му го светнеш. Пък ти му направи пълна дисекция.

Offline Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 487
  • Gender: Female
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #66 on: February 16, 2010, 17:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...
Защо примерно не се говори повече за светски неща, кой какво е направил в живота, какво е постигнал, как го е постигнал, какво работи и т.н. ...

Говоренето във форума се случва от потребителите, така че...кой каквото го вълнува - това :) Факт е, че статистики за разпространението на религията ни въобще нас не ни вълнуват с такава сила  както мюслимите, но пък тук ислямът си е с повечко последователи и разбира се, редно е, да си дискутират хората всичко по темата. Защо така размахваш пръст?

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #67 on: February 16, 2010, 17:47 »
Въпреки това, темата е за  мюсюлманите по света , а не за ''светските неща'' ! Какво очаквате да се дискутира друго тук ?!

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #68 on: February 16, 2010, 17:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Въпреки това, темата е за  мюсюлманите по света , а не за ''светските неща'' ! Какво очаквате да се дискутира друго тук ?!

Ами явно си мислят, че муслимите закусват с аети, обядват със сурри и вечерят с хадиси и нищо друго не ги интересува.

sirrio

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #69 on: February 17, 2010, 08:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мутиш ,човека искаше само да му го светнеш. Пък ти му направи пълна дисекция.

Тебе някой да те е питал за нещо? Айде не се обаждай от коневръза.

Offline Ada_BG

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 79
  • Gender: Female
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #70 on: February 17, 2010, 08:29 »

НИЕ ОБЪРКАНИ ЛИ СМЕ?

Когато човек размисли над човешкия живот, вижда, че в повечето случаи хората са объркани и заблудени. Белегът на това е, че пътищата на обърканите са твърде разнообразни. Виждаш, че в дълбините на душите си те са потиснати, а обществата - омагьосани. Доводите, които излагат, са предположения, илюзии. Ето такъв е животът на повечето хора днес.

 

Държавите например са в състояние на неразбира­телство и противоречия. В същото положение са и партиите, групировките, общностите и родовете, които са под властта на тези държави. И дори под крилото на eдна партия наблюдаваме разпри, раздори, и сред монолитните групи. Същото е и при монолитните общности и родове. Навсякъде цари неразбирателство, спор. Като че ли смисълът на живота се определя от разпрата. Добре, но коя е тайната на това неразби­рателство? Коя е тайната на този объркан живот? Коя и е причината за тази разпра?

 

Ако премислим добре и оценим правилно, ще видим, че действителната причина за тези неразби­рателства се свежда до различията в принципите и схващанията. Когато потърсим и причината за различията в принципите и възгледите на хората, разбираме, че те произтичат от следните разногласия:

 

?  Хората имат различия в познанието и културата. Това отвежда до различия във възгледите.

 

  ?  Хората са различни по характер, което също води до различия във възгледите и поведението.

 

? Хората се различават и по схватливост. И това води до различия  в техните  възгледи.

 

? Хората са различни и по своя опит. И това променя възгледите.

 

И когато човечеството познае своя Господ, когато започне да търси Неговия прав път, тогава ще се избави от тези разногласия.

 

Така ще се спаси от лошите последици на разно­гласията и ще заживее в разбирателство. Така, приемайки единодушно Закона на Аллах, хората ще вървят всички по пътя на Неговата истина.

 

„...Ала те не престават да са в разногласие. Освен които [заслужават] твоя Господ [да ги] помилва. И за това Той ги сътвори...”

[11:118-119]

 

И пак:

 

„И низпослахме ти Книгата, само за да им обясним онова, по което се различават - и с напътствие, и с милост за хора вярващи.”

[16:64]

 

По тези причини човекът не ще излезе от разногла­сията, но когато познае своя Господ, изходът е неиз­бежен. И така, първият и категоричен дълг на човека е да познае своя Господ.

Offline Pomak-Spartak

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 50
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #71 on: February 17, 2010, 14:12 »
Почина войнът забил знамето на победата над Рахстайга
Ветеранът от Втората световна война, който през пролетта на 1945 г. заби знамето на победата над Райхстага, 94-годишният Абдулхаким Исмаилов почина в дагестанския град Хасавюрт, съобщи представител на местната администрация. „Исмаилов е роден на 1 юли 1916 г. в село Чагоротар, Хасавюртски район на Дагестан. След началото на Втората световна война той воюва на Украинския фронт в състава на 82 гвардейска стрелкова девизия,след това в 83-та гвардейска разузнавателна рота“, съобщи източникът. По време на войната Исмаилов е бил раняван три пъти. Той е бил награден с много ордени и удостоен със званието Герой на Русия. През пролетта на 1945 г. Исмаилов заедно със своите бойни другари Алексей Ковальов и Леонид Горичов забиват знамето на победата в една от кулите на Райхстага. Събитието е било запечатано на снимка от военния фотограф Евгейни Халдеев. Хасавюрт скърби за достойния син на Дагестан, съобщиха от администрацията на града. /РИА „Новости“ /

You are not allowed to view links. Register or Login
Ей, голема работа са тия рахметлии мюсюлмани, чак са свалили и нацисткото знамето над Райхстага! :)
Как ли са допуснали този човек да направи това, или тогава шовинистите са били по-малко!  ;D  ;)

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #72 on: February 17, 2010, 14:39 »
Аллах рахмет елейсин!!!! Вечна памет на тоя велик човек!!!!!

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #73 on: February 18, 2010, 13:01 »
Има история около тази снимка, около едни много часовници на ръката на един от героите и наложилата се поради тази причина промяна на снимката. Нета знае много неща ;)

Offline Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 487
  • Gender: Female
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #74 on: February 23, 2010, 10:06 »
Мюсюлманка спечели конкурс за християнски урок в Русия

Автор Интерфакс   
сряда, 17 февруари 2010

Мюсюлманка спечели общоруския конкурс за най-добър урок на християнска тема. "До момента на награждаването никой не знаеше, че съм мюсюлманка. Дадоха ми покана за всички религиозни служби и ми напомниха: Не забравяй да вземеш благословение от патриарха. И точно тогава се изясни, че аз изповядвам исляма. Светейшият патриарх Кирил в момента на награждаването ме  хвана за ръката: "Браво, момиче!", разказва преподавателката от Ингушетия Пятимат Горбакова в интервю за "Российская газета".

Специално за конкурса тя нищо не е писала - просто е изпратила материал за урок в 11 клас. В неговата основа е стихотворението на Набоков "Садом шел Христос с учениками", посветено на Достоевски. Давайки оценка на съвременните деца, П. Горбакова изрази мнението, че практически те вече нямат висши идеали, "днешното поколение чете главно лъскави списания и бедни откъм душевни размишления книги. Родителски идеали също няма." "Но все още някакъв идеал за ученика е останал учителят. И много е важно неговите думи да бъдат в хармония с делата и живота му. А учителят по литература понякога е единственият, към когото детето може да се обърне по сложен въпрос", добави победителката в конкурса.

П. Горбакова е заслужил учител на Ингушетия, лаурет на премията на президента на Русия в областта на образованието, победител на общоруския конкурс "За образцово владеене на руската реч в професионалната дейност" през 2006 и 2007 г., а през 2010 г. е победител в общоруския конкурс "За нравствения подвиг на учителя", учреден от Руската православна църква заедно с Министерството на образованието и науката на Русия.

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42