Author Topic: Тоника и Ивелина Росенови от с. Глогово - La danza di Rosinka (Ру  (Read 15866 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chech224

• Avarage member
Тоника и Ивелина Росенови от с. Глогово - La danza di Rosinka (Руфинка):

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hat

• Moderator
Чудесни изпьлнения на децата иска ми се да си мисля,че света тепьрва ще научава за помаците и помашката музика.Нека правим всичко вьзможно това представяне пред света да става по вьзможно най добрият начин.Светьт ще ни приеме сигурен сьм.Ние сме уникални в много отношеия а на него това му трябва

Offline PNK2003

• Forum fan
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
Танцът на Росинка

В една малка къща, цялата бяла,
Живееше едно време малката Росинка.
И в тайната тишина на стаята
Ипровизира стъпките на един танц.

Танцува, върти се, лети и се смее,
В ума си слуша нейната мелодия.
Танцува, скачайки лети и танцува леко
върху тихите ноти на фантазията.

Росинка,
Росинка,
Тя не чува твоят глас, но твоята искреност,
Росинка,
Росинка,
Тя слуша с дарът на чувствителността
За да разбре това, което хората вече не знаят.

И идва денят, в които от дълго пътуване
Големият фокусник се връща в своето село.
Гледа Росинка танцуваща от далече
И се пита защо е този танц.

Танцува, върти се,  лети и се смее
Между хората, които я гледаха на улицата.
върху тихите ноти на фантазията.

Росинка,
Росинка,
Аз бих искал светът да има щастливи дни,
Росинка,
Росинка,
Слушайки моята тишина колко музика прави.
И магът казва " Всичко ще се промени..."
Твоят сън ще стане реалност.

Танцува, върти се, лети и се смее,
В умът й звучи нейната мелодия.
Между радостта на веселите хора.

Росинка,
Росинка,
Кой  (те) научи, че може да се промени светът, който ще дойде,
Росинка,
Росинка,
В тишината, където не съществува различие,
Можеш да чуеш това, което хората вече не знаят,
Можеш да чуеш нещо, което хората вече не знаят.

pomag

• Guest

pomag

• Guest
Здравейте, опитвам се да вмъкна снимката на тези малки , прекрасни деца прославящи помаците в Европа но изглезда не мога. Имаме ги в нашият сайт облечени в наши помашки дрехи от Тетевенско и са снимани преди 2-3 години преди да станат толкова известни но немога. Снимката се намира във фото-галерия темата е за Ловешките помаци. Ако някой може да премести снимката тук в тяхната тема ще бъде още по-прекрасно и по-контрастно!

Offline mustafa_b

• Forum fan
    • Всичко за село Корница
Да, наистина са те ;)

You are not allowed to view links. Register or Login]Zecchino d'oro 52° - 2009 - La danza di rosinka con Mariella Nava

Offline Шали

• Advanced member
Тези принцеси пеят чудесно. Гледала съм ги още от преди половин година по Скат в предаването "От българско, по-българско". Няма видео файл, за съжаление, да кача тук. Около коледните празници пак гостуваха, а също така и фолклорните групи от тетевенския район.

pomag

• Guest
name="movie" value="You are not allowed to view links. Register or Login"><param name="quality" value="high"><embed src="You are not allowed to view links. Register or Login" quality="high" pluginspage="You are not allowed to view links. Register or Login" type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="403"></embed></object>

Offline PNK2003

• Forum fan
БРАВО на талантливите деца!!! Към админите имам въпрос - защо не поместите на първа страница клипчето с песента "Танцът на Русинка"?  Този сайт нали е преди всичко с културна насоченост, а децата мисля, че  заслужават и тази награда...

Вейсалов

• Guest
Чудесни изпьлнения на децата иска ми се да си мисля,че света тепьрва ще научава за помаците и помашката музика.Нека правим всичко вьзможно това представяне пред света да става по вьзможно най добрият начин.Светьт ще ни приеме сигурен сьм.Ние сме уникални в много отношеия а на него това му трябва

Това е българска народна музика. Християните и мюсюлманите в Родопа планина пеят едни и същи песни, тъй че без квалификации, ако обичаш. А и да намесваш тези малки деца в тия манипулации е най-малкото долно.

Offline Hashashin

• Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • Has odabaşi
Хат не знаех, че песента Ай да идем Яно е помашка, а тя е в по-голямата част от мелодията. Ако както казваш е помашка оти пеят за Яна, а не за Фатме например? Малко не ми се връзва. ;)

Offline mustafa_b

• Forum fan
    • Всичко за село Корница
Децата са помачета. "Руфинка болна легнала" е помашка песен. Изпълнението им неслучайно се нарича "Росинка", а не "Яна". Аранжиментът и припева остават на заден план. Това, мисля, са достъчни основания за твърдението на hat.

Offline mustafa_b

• Forum fan
    • Всичко за село Корница
Това е българска народна музика. Християните и мюсюлманите в Родопа планина пеят едни и същи песни, тъй че без квалификации, ако обичаш. А и да намесваш тези малки деца в тия манипулации е най-малкото долно.

Християните и мюсюлманите в Родопа планина ядат един и същи хляб, пият една и съща вода, дишат един и същ въздух... но имат различна собствена култура, включително и фолклора.  

Вейсалов

• Guest
Християните и мюсюлманите в Родопа планина ядат един и същи хляб, пият една и съща вода, дишат един и същ въздух... но имат различна собствена култура, включително и фолклора. 

А стига уа. Сериозно ??? У бряяяя. Олекна ли ти, като си каза заучените фразички ? Я ми кажи сега каква е разликата между християнския родопски фолклор и мюсюлманския родопски фолклор.

Offline PNK2003

• Forum fan
Защо започнахте да разделяте и фолклорните песни на "наши" и "ваши" ??? За смях ставаме всички! Радвайте се, че в България има такива талантливи деца!  Какво значение има помашка ли е песнта, за Яна ли се пее, за Русинка или за Руфинка...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
anything