Author Topic: В началото бе Словото  (Read 6262 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Йоан

  • Guest
В началото бе Словото
« on: October 17, 2010, 15:35 »
   Оооо... самият св. Йоан ни дошъл на портите! Дано не си дошъл само да ни кръщаваш, щото вече си имаме един кръстител и  то рязан. Той всъщност и без това почти няма работа с кръщенетата та недей и ти да му вземаш от хляба.
Брате, можеш да ме наричаш и с арабският еквивалент на Йоан Кръстител - Яхя!
Йоан е пророк не само в исляма, но и в християнството, като и в двете религии, мисията му е еднаква - да свидетеелства за Иисус / Иса /, че е Слово от Бог в човешка плът!
Ето как е записано това в Корана:
Сура3, аят 45:
45. Когато ангелите рекоха: “О, Мариам, Аллах те благовества за Слово от Него. Името му е Месията Иса, синът на Мариам, знатен в земния живот и в отвъдния, и е от приближените [на Аллах].

И ето какво е записано в Евангелието:
Евангелие от Йоан, клава 1, стихове от 1 до 7:
1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.     
2 То в начало беше у Бога.    
3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.    
4 В Него бе животът и животът бе светлина на човеците.    
5 И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.    
6 Яви се човек изпратен от Бога, на име Иоан.    
7 Той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината, за да повярват всички чрез него.
   

8 Не беше той светлината, но дойде да свидетелствува за светлината.


В стих 14 отсъщото  Евангелие научаваме в прав текст, кои е Словото:

14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина.


Така, че - няма никакво съмнение - Словото от Бог е едно от имената на Иисус / Иса/ в Корана и Библията!

И още - това, че някой е обрязан, не означава, че не може да е и християнин, и юдеин, и мюсюлманин! За християните не е грешка да се обрежат. Дори съм говорил с някои ревностни християни, които се обрязват.
В християнството е важно спазването на Десетте Божи Заповеди:
1 Корин глава 7, стихове 18 и 19
18 Обрязан ли е бил призован някой във вярата, да не крие обрязването. Необрязан ли е бил някой призован, да се не обрязва.     
19 Обрязването е нищо, и необрязването е нищо, но важното е пазенето на Божиите заповеди.

Така, че няма никакъв проблен един християнин да е както обрязан, така и необрязан!
За юдеите обрязването е задължително, а за Правоверните няма знамение в Корана, което да казва, че трябва да се обрежат! Категорично няма.
Как разбра  Брате, че мюсюлманите трябва да се обрежат?
Това е изключително интересно, защото Аллах никога не е споменавал в Корана и по никакъв повод, че мюсюлманите трябва да се обрежат!

    Колкото до това има ли помаци тук,  ти казвам има колкото си искаш, дето казват хората тук в този форум камък да хфърлиш все върху помак ще падне, то като се позамисли човек камъните все по помаците се падат  ама нейсе! Е да ти кажа и как разбрах,че съм помак, ами те другите ми казаха - Ти си помак! -и аз така знам , после си помислих щом като родителите ми са помаци значи и аз съм такъв, тя крушата ябълки не ражда, та така си размишлявам аз на глас. Ако искаш да знаеш повече за нас тука му е мястото, само това с кръщаването да не го забравяш!
Няма такова знамение нито в Корана, нито в Сунната, в което да се твърди, че религията ислям се предава по наследство!  Ако има токова знамение - то моля - цитирай го и посочи точно от коя Свещенна книга на исляма си го взел!
Съжалявам, наистина съжалявам, че трябва да изрека горчивата истина - Ако всички тук Помаци са станали Правоверни по наследство и не могат да посочат през какъв  ритуал са преминали, за да се нарекат мюсюлмани, то те са със сигурност Езичници! Със сигурност ...

Йоан

  • Guest
Re: В началото бе Словото
« Reply #1 on: October 17, 2010, 16:05 »
Brato, 6tom nema se kolebaesh ,4e te pitam ne6to:- moga li da stana  hristiiann bez da vervam v 4udesa.
Брате,
Отговорът на въпроса ти е много обширен и ще ти отговоря на два пъти!
Първо, ще ти отговоря как се става християнин / В смисъл ще ти посоча само основните неща, защото има и някой специфични неща, които в случая не са от значение /!
...
Кръщението / новорождението/ е най-светлия ден в живота на един християнин и представлява сключване на завет с Бога!
От този момент започва нов живот и службата на Бога. Кръщението е границата между греховното и началото на пълноценен живот в прослава на Бога и задължително условие за влизане в Божието царство!
Йоан 3 глава, стих 5:
5 Исус отговори: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство.

Не случайно Исус поръчва на учениците си:

Марк 16 глава, стихове 5 и 16:
5 И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.
16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

Символиката на кръщението  е едно повторение на смъртта, погребението и бъзкресението на Исус.
Римляни 6 глава, стихове от 3 до 8:
3 Или не знаете, че ние всички, които се кръстихме да участвуваме в Исуса Христа, кръстихме се да участвуваме в смъртта Му?
4 Затова, чрез кръщението ние се погребахме с Него да участвуваме в смърт, тъй щото, както Христос биде възкресен от мъртвите чрез славата на Отца, така и ние да ходим в нов живот.
5 Защото, ако сме се съединили с Него чрез смърт подобна на Неговата, ще се съединим и чрез възкресение подобно на Неговото;
6 като знаем това, че нашето старо естество бе разпнато с Него, за да се унищожи тялото на греха, та да не робуваме вече на греха.
7 Защото, който е умрял, той е оправдан от греха.
8 Но ако сме умрели с Христа, вярваме, че ще и да живеем с Него,


За да се кръсти човек са необходимо няколко условия - силна вяра в Спасителя Исус Христос, познаване на ученията и Божията воля , записани в Библията, покаяния, изповядване и изоставяне на греховете:
Матей 28 глава, стихове 19 и 20:
19 Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух,
20 като ги учите да пазят всичко що съм ви заповядал; и ето, Аз съм с вас през, всичките дни до свършека на века. [Амин].


Деяния 2 глава, стих 38:
38. А Петър им рече: Покайте се, и всеки от вас нека се кръсти в името Исус Христово за прощение на греховете ви; и ще приемете тоя дар, Светия Дух.


Деяния 8 глава, глава 35 до 38:
35 А Филип отвори уста, и като почна от това писание, благовести му Исуса.
36 И като вървяха по пътя дойдоха до една вода; и скопецът каза: Ето вода; какво ми пречи да се кръстя?
37 [И Филип рече: Ако вярваш от все сърце, можеш. А той в отговор каза: Вярвам, че Исус Христос е Син Божий].
38 Тогава заповяда да се спре колесницата; и двамата слязоха във водата, и Филип и скопецът; и кръсти го.


Символа на унищожаването на греха, изисква пълно потапяне. Исус е извършил кръщенето си на 30 години във водите на река Йордан.Той не е имал нужда да бъде кръстен, но е настоял да е кръстен от Йоан, за да даде пример на Своите последователи.

Матей 3 глава, стихова 13 до 17:
13 Тогава идва Исус от Галилея на Иордан при Иоана за да се кръсти от него.
14 А Иоан Го възпираше, казвайки: Аз имам нужда да се кръстя от Тебе, и Ти ли идеш при мене?
15 А Исус в отговор му рече: Остави Ме сега, защото така ни е прилично да изпълним всичко що е право. Тогава Иоан го остави.
16 И като се кръсти, Исус веднага излезе от водата; и, ето, отвориха Му се небесата, и видя Божият Дух, че слиза като гълъб и се спускаше на Него;
17 и ето глас от небесата, който казваше: Този е възлюбеният Ми Син, в Когото е Моето благоволение.

Необходимо ли е човек да се бави с кръщението? Едва ли има време за подобно отлагане.
Деяния 22 глава, стих 16
16 И сега защо се бавиш? Стани, кръсти се и се умий от греховете си, и призови Неговото име.

И още...
В християнството е допустимо човек да премине през кръщение  два пъти!
Например, ако е променил вярата си, едно кръщение ще премахне този грях от него!
...
Брате, мисля, че то отговорих на поставения въпрос.
А сега ще ти отговоря на въпроса и според религията ислям, в следващия си пост.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: В началото бе Словото
« Reply #2 on: October 17, 2010, 17:24 »
  Йоане,братко,виждам,че знаеш отговорите на всички въпроси.След ката отговориш на tersid,те моля да отговориш на въпроса как се става българин?Дали е по заслуги,дали е наследствено?Или човек трябва да  се обърне с молба към Божо Димитров?И въобще как се е формирало българското национално самосъзнание и има ли то почва у нас,помаците?

  Но без цитати от Библията,моля те,че там не пише нищо,чета я внимателно и редовно.  ;D

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 873
Re: В началото бе Словото
« Reply #3 on: October 17, 2010, 18:58 »
Брате Йоане,
значи първо е необходимо да направя пълно потапяне и второ да кажа :- Аз вярвам ,че Исус е син божий.
Разбрах как става,но въпроса ми беше ,възможно ли е да стана  християнин като се потопя във вода без да вярвам ,че Исус е син божий,а само човек определен за Месия    .
Брато да те питам ,когато Йоан е кръщавал  Исуса, дали Исус също е казал : Аз вярвам ,че съм син божий. И друго ,кога Исус е станал син божий, когато го е родила непорочно дева Мария или той си е бил роден като син божий още от създаването на света  като част от Светата троица и задъжително ли е да  смятам Исус за равен на Господ и след като сам той казва ,че "Отец мой е повече от мен"  а пък в същото време те са три в едно.


Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
Re: В началото бе Словото
« Reply #4 on: October 17, 2010, 20:34 »
................
Няма такова знамение нито в Корана, нито в Сунната, в което да се твърди, че религията ислям се предава по наследство!  Ако има токова знамение - то моля - цитирай го и посочи точно от коя Свещенна книга на исляма си го взел!
Съжалявам, наистина съжалявам, че трябва да изрека горчивата истина - Ако всички тук Помаци са станали Правоверни по наследство и не могат да посочат през какъв  ритуал са преминали, за да се нарекат мюсюлмани, то те са със сигурност Езичници! Със сигурност ...

Йоане, щом толкова си запознат с Исляма и Корана, незнаеш ли че всяко новородено на света се ражда като мюсюлманин!?!?!?!???
 Какъв е този ритуал измислен от теб!? Ако искаш да приемеш исляма кажи, та  да те свържа с компетентни личности за да ти обяснят най-точно, без да пестят подробности!!!
 Междо другото, ще те помоля да изкажеш едно мааалко извинение, защото това твое изказване, че всички помаци сме езичници лично мен ме ОБИЖДА!!! Нямаш големи познания в Исляма!
 П.П  Май те знам от кой форум си ;D

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Re: В началото бе Словото
« Reply #5 on: October 17, 2010, 20:36 »
  На стария " НОВ" познайник с прокси и нов ник Йоан освен,че му заключих едната тема се е развихрил в сайта на помаците www.pomak.eu да ни учи и налага словото божие.
 Кой си ти бе да ни учиш,за един ден нахвърли 13 постинга с цел! 13
 откри 2 теми и 8 часа във Форума, нещо май много ни обичаш,.. ;) 

 Нещо си объркал форума,след като нямаш елементарно уважение и съпричастност към болката на помаците,както и тук в сайта!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42