Author Topic: Тревожни неща се случват...  (Read 69095 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #15 on: December 12, 2010, 23:13 »
Слави Трифонов

Плещи той, плещи, там от екрана,
простак с дълбоко в сърцето его,
говори смело, вас заблуждава,
кат него няма друг под небето !

В една ръка държи микрофона,
с другата яко щрака със пръсти,
глава поклаща, очите смръщва,
туй песен не е, а вой на вълци!

Пее простакът, а под небето
тълпата диво телата тресе,
бендът приглася нейде зад него
и егото му още по-бързо расте!

Шоу е сега! Пейте простаци,
тез пошли песни! И ти, момиче
кърши снагата. Ще се прочуе
и тоя простак. . .Но млъкни сърце!

Тоз, който дума думи просташки,
той се забравя;него не помнят
деца и внуци, свят и родина
и певци песни за него не пеят. . .

Денем се чуди, кой да изнуди
и сценарист му всичко поднася,
вечер готов е със думи груби
да каже туй, що му изнася.

Настане вечер, Славе заблее,
овцете гледат с поглед унесен,
Евгени свири, зрител немее,
Невена пее, чалгарска песен.

И балерини, в сластна премяна,
кръшни и диви, кючек играят,
снаги извиват – затуй им плащат
и те простака да забавляват.

Една му казва, че ще му върже,
друга със поглед му обещава,
трета го с ръка погали бърже,
а той си мисли – „Вече си стара“.

„Аз зная бейби – де е парата,
кой политик повече дава,
аз зная, ще си продам душата,
ще я продам, па що ще да става!“

И плесне с ръце, па се раззее,
та се провикне до небесата,
акъли дава, плюнки пилее,
ще си заслужи и днес парата.

Но свърши вече! И на екрана,
Простакът седи, реклама тече,
последна песен, бендът запява,
а тълпата все още телата тресе!

You are not allowed to view links. Register or Login

....платени шоумени, платена опозиция, те всичките са бивши, на бившата милиция..... :)))))

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #16 on: December 13, 2010, 10:20 »
От публикуваното досега виждам, че състоянието е плачевно... Tъжна картинка... Дано нещата се пдобрят...  :( :-X

Offline Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 364
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #17 on: December 13, 2010, 12:25 »
А ти какво очакваше, Рахмие?
Виждаш ли как се измести темата "Защо Рибново не ни говори" благодарение на простащината от екрана, която не предлага друго освен да ни баламосва и уж "забавлява"...Липсва и Азис картината да е пълна.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #18 on: December 13, 2010, 14:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login

              Тревоги и притеснения има и ще има винаги,докато човек е жив!
   

Конкретно обаче визирайки заглавието на темата би било добре нашата Рахмие и Евро ПОМАКА да споделят за какво става въпрос,да се посочат факти,разкази..!
Все пак щом е споделено значи има проблем,но дали е обществен или личен има значение!

 В днешно време най-лесно е да се заиграем с болката на помаците,не визирам Рахмие или ЕвроПОМАКА,а онези дето  искат тази болка за самоопределение.!
Такива са ДПС,Помашките партии,Атака...!!!

     Назми,заглавието което е поставила Рахмие си е многа точно.Явно океана който те отделя от България не ти позволява да усетиш нещата.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #19 on: December 13, 2010, 15:12 »
Парен каша духа, ама на мястото на Рахмие бих повече се тревожил за това:

Терористи удариха Стокхолм преди Коледа
You are not allowed to view links. Register or Login

отколкото от някакъв въображаем нов възродителен процес.

В Европа сме бе хора, не сме в Азия или в Африка при комунистически или религиозни талибани. :)

Та, дето е Стокхолм там е и Хелзинки.  ;)

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #20 on: December 13, 2010, 15:47 »
Тревожа се и за Хелзинки Петре...

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #21 on: December 13, 2010, 22:39 »
Да плачеш ли да се смееш ли?
 Случвало ми се е тук в Испания да ме питат, по-заможни испанци : - Каква пенсия взимат твоите родители? И аз за да не  изложа чак дотам България казвам че баща ми взима 130 евро вместо 130 лева. А те учудено продължават да ме питат:-Ами как преживява с толкова малко? -Ами, как ..отвръщам аз : - Имаме си градина, с чушки ,домати , краставици, боб ,картофи,моркови ,ягоди, малини,смокини, ябълки ,круши,сливи, череши ,орехи и т.н , всичко натурално.А те възкликват :- Леле колко хубаво, направо  си имате магазин за плодове и зеленчуци в къщи ! А аз продължавам : - Но това не е всичко, имаме си кози, овце ,крава , куче ,котка. Магаре , с което баща ми си кара дърва за огрев от близката , почти на краката му девствена гора  с високи , високи борове!- Леле колко е романтично това , възкликват испанците, ще ти доидем на гости да видим всичко това ! А аз им казвам: -Почакаите още малко да свърша ремонта на хотела които правя вече 20 години и имам още малко работа по- него !  А те , : - Великолепно ,  ама ти и хотел правиш, ами че ти си по- богат от нас? А , аз : -Маитап бе, маитап бе!

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #22 on: December 14, 2010, 01:04 »
Мъртвата Нина на леглото.До нея майка й - неизтрезняла!
 
Публикувана: Понеделник, 13-ти Декември 2010, автор(и): Росица Христова; прочитания: 789; коментари: 1
Виж галерия
1
2
3
»

Изплашените деца Лора, Мариета, Силвия и Васко (от ляво на дясно) преди да бъдат разделени и изпратени за отглеждане в дом или при баба.

8-годишната Нина е мъртва. Убил я пияният й пастрок Радослав. Неволно. Вбесил се, че жена му Аксиния, бременна с 6-о, а пак надигала ракията.

Драмата в бедното семейство се разиграва около 20 ч в неделя в луковитското с. Торос.

“Скарахме се, грабнах дървото, а Нина се препречи между нас. Замахнах с една цепеница, дори не разбрах как стана”, обяснил мъжът пред полицаите.

Слабичкото момиченце рухнало с потрошена глава, а Радослав изведнъж изтрезнял. Опитали се с Аксиния да го свестят с вода, да върнат живота - напразно. Измили кръвта му и извикали лекар, но било твърде късно.

2,79 промила било съдържанието на алкохол в кръвта на майката, 1,6 - на невръстната Силвия, която е близначка на Нина. Цяло чудо е, че детето не е получило увреждания. Най-трезвен се оказал убиецът Радослав. При него дрегерът отчел 0,95 промила.

Мъртвата 8-годишна Нина, изпъната на леглото, върху нея изплашени са накацали 3-годишната Лора, Васко, на година и половина, и Мариета, на 10 г.

На другото легло в мизерната стая лежи мъртвопияна майката на децата Аксиния в компанията на мъжа, с когото живее. Тази потресаваща картина заварили полицаите, когато дошли в Торос. Два часа по-рано в същата стая е станало убийство.  You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 364
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #23 on: December 14, 2010, 13:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
- Имаме си градина, с чушки ,домати , краставици, боб ,картофи,моркови ,ягоди, малини,смокини, ябълки ,круши,сливи, череши ,орехи и т.н , всичко натурално.А те възкликват :- Леле колко хубаво, направо  си имате магазин за плодове и зеленчуци в къщи ! А аз продължавам : - Но това не е всичко, имаме си кози, овце ,крава , куче ,котка. Магаре , с което баща ми си кара дърва за огрев от близката , почти на краката му девствена гора  с високи , високи борове!- Леле колко е романтично това , възкликват испанците, ще ти доидем на гости да видим всичко това ! А аз им казвам: -Почакаите още малко да свърша ремонта на хотела които правя вече 20 години и имам още малко работа по- него !  А те , : - Великолепно ,  ама ти и хотел правиш, ами че ти си по- богат от нас? А , аз : -Маитап бе, маитап бе!

Близо до природата, естествен начин на живот - подходящо място за селски туризъм.

Offline Силвия

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 340
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #24 on: December 14, 2010, 19:30 »

Някои си правят поредното шоу с "Нема такава държава", но кой знае защо не я напускат, не отиват да правят предавания в САЩ примерно. Като нема такава държава, защо точно в тази немаща държава толкова добре пелечят?

Това, че много неща не са добре в тази държава едва ли някога, впрочем, ще се обърне в друга тенденция, докато има достатъчно хора, които да се опитват да печелят някакви лични "слави", или едни или други дивиденти, смятайки може би, че чрез простащини или с чалга култура или с всякакви раздрънкани "естетически" и "етически" мерки, ще помогнат с нещо на хората, останали да живеят тук.

Не може всички да се изселим, не може всички да заминем някъде другаде. И каквото и да се случва или да не се случва, не бива да се оставяме който и да било да ни "спасява" от калта, пръскайки кал. Нито който и да било да ни "лекува" от страха, внушавайки страх. Нито който и да било да ни учи на тънките и сложни разлики между добро и зло, между правилно и неправилно и пр., ако собствената му ценностна система доста малко може да добави, а по-скоро може да натовари или да отнеме нещо от личната ни такава.



Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #25 on: December 14, 2010, 20:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Някои си правят поредното шоу с "Нема такава държава", но кой знае защо не я напускат, не отиват да правят предавания в САЩ примерно. Като нема такава държава, защо точно в тази немаща държава толкова добре пелечят?


  Точно защото нема такава държава!Ако я имаше държавата и си изпълняваше функциите,те щяха да са на друго място.
Поразрови се ,скъпа Силвия,из интернет пространството.Ще откриеш(надявам се) как е възникнала държавата,каква е била необходимостта от това възникване,какви са нейните функции,задълженията към нейните граждани.
 Ако не успееш да откриеш тези неща-а и да успееш-потърси Жан-Жак Русо,прочети неговият "Обществен договор".След това си задай въпроса:"Нашата държава отговаря ли на критериите за държава?"
 
  И може да се окаже,че припяваш на Слави Трифонов.

 А иначе и аз си обичам Родината.Но не си харесвам държавата.

Offline Azim

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 228
  • Gender: Male
  • Това от което се нуждая е това което имам
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #26 on: December 14, 2010, 21:39 »
Когато се вкарат тези закони и се изпълняват ,чак тогава ще има да говорим за някаква държава:

“Да се изкоренят всички лозя.”
“Ако някой наклевети някого, то той да не се слуша, докато вързан не се разпита и ако се окаже лъжец или клеветник, да се убие”
“Който дава храна и подслон на крадеца, да се конфискува имуществото, а на крадеца да се пречупят пищялките”
“На просяците да се дава толкова, че те повече да не просят, а който не прави така, да му се конфискува имуществото.”

И още няколко подобни такива,защото българите страдат от вечен махмурлук,кеветничеството е толкова популярно в България,че думата agent е синоним на българин,подслоняването на крадци даже е гордост за тези които са го направили и после се хвалят на приятели,не само че не се помага на просяците,но и тези с много имущество грабят от тях и на фона на всичко българите  обвиняват етносите за демографския срив,заплаха за националната сигурност,за глуповатото си високомерие спрямо всички останали и т.н.


Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #27 on: December 14, 2010, 22:23 »
Да ,тревожни работи се   случват во китните балкани, примери може да се дадат и от север и от юг и от югоисток примерно и съм сигурен че не са изолирано явление.
Еве еден пресен пример.
14.12.10Искам убежище от България, в Македония ще бъда убит
автор(и): Светлана Василева- Здравко Здравески иска да остане в България. Експолицаят от Македония си пази в пликче и зъбите, които му избили в затвора в Прилеп. “Искам българско гражданство и убежище, защита от Майка България, ако се върна в Македония ще бъда убит.” Това поиска вчера чрез медиите 46-годишният Здравко Здравески, който временно живее на квартира в Благоевград с трите си деца и съпругата си Добрила. Той е бивш македонски полицай, капитан и бивш командир на отряд от подразделението “Лавове” (спецназ на македонското МВР, който беше разформирован - б.р.).

Участвал е активно във войната с албанските терористи през 2001 година. След края на войната е служил в специалните части “Тигри”. Бившият полицай е арестуван за първи път през 1994 г.с обвинение, че съхранява българска литература.

“Когато дойде на власт Любчо Георгиевски, ме възстановиха на работа. Тогава се чувствах човек, у хората в Македония нямаше страх. Четяха се свободно български вестници. Но след като той не бе избран, моето семейство отново бе преследвано. Пак ме вкараха в затвора, обвиниха ме с фалшиви показания. После Върховният съд ме оневини, но вече бях изтърпял присъдата.

За последно ме пуснаха от затвора сега през юли месец и дойдох при семейството си, което избяга по-рано от Македония в България. В края на месеца ми изтича визата. Аз няма да се върна в Македония”, разказа Здравески. Той показа как му са избити зъбите в затвора в Прилеп. Показа и полицейското си яке с дупка от куршум. Срещу него стрелял колега, но не успял да го ликвидира.

Сега Здравески с трима синове, дъщеря и съпруга, се моли държавата да му помогне. В Благоевград живее благодарение на приятели.

Още по темата
» Изнасят €100 000 от тв А1 под носа на скопски полицаи

» Македонската полиция запечата три вестника и телевизия

» Брюксел готви критични доклади за Македония и Сърбия

Offline Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 364
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #28 on: December 14, 2010, 22:52 »
ПРОЧУТАТА ФРЕНСКА ТЪРПИМОСТ към чужденците:

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Силвия

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 340
  • Gender: Female
Re: Тревожни неща се случват...
« Reply #29 on: December 15, 2010, 18:09 »

You are not allowed to view links. Register or Login
  Точно защото нема такава държава!Ако я имаше държавата и си изпълняваше функциите,те щяха да са на друго място.
Поразрови се ,скъпа Силвия,из интернет пространството.Ще откриеш(надявам се) как е възникнала държавата,каква е била необходимостта от това възникване,какви са нейните функции,задълженията към нейните граждани.
 Ако не успееш да откриеш тези неща-а и да успееш-потърси Жан-Жак Русо,прочети неговият "Обществен договор".След това си задай въпроса:"Нашата държава отговаря ли на критериите за държава?"
 
  И може да се окаже,че припяваш на Слави Трифонов.

 А иначе и аз си обичам Родината.Но не си харесвам държавата.


Не мисля, че си ме разбрал добре, Караибрахим.

Слави има и характер, и талант, при това повече от един талант, иначе нямаше да стане това, което е. Но именно защото той има някакво влияние над драгия телевизионен зрител, именно защото неговото шоу продължава да участва във формирането или влиянието над едни или други публични представи или нагласи, и отговорността му, личната му отговорност пред това общество, е по-голяма.

В „Шоуто на Слави” сексуалният подтекст например, поне на мен винаги ми идва малко в повече. То е като непрекъснато да пресоляваш „манджата”, да я прегаряш даже. И това няма кой знае какво значение, струва ми се, над достатъчно възрастните, има значение повече за всички онези тийнейджъри и деца, които гледат това шоу, понеже то така или иначе успя да се задържи, продължава да е гледаемо.

Слави Трифонов, впрочем, води някаква лична битка с Бойко Борисов, понеже те били приятели преди, после престанали - за какво са се харесвали, за какво не, не знам - но и Слави Трифонов има струва ми се някои черти на характера, които са подобни на някои от чертите на Борисов. (Може би затова са били приятели, може би затова го е обичал преди и го мрази сега, може има нещо от онази заразна игра „кой е по-велик” и т.н.) Което въобще не значи, че сегашното правителство и неговият министър-председател не правят много грешки и гафове. Правят, и още как. И не защото депутати, журналисти и пр. не са се доста чалгализирали и пр. Но и Слави не е далеч от разни форми на чалгализация. (И не само заради силиконовите цици или фолкпевачките, появяващи се достатъчно и в собственото му шоу, не само заради това.) Слави не се посвени да покани например бившия главен прокурор Никола Филчев, подозиран в доста нелицеприятни неща, и да му четка имиджа едва ли не - заради будната си гражданска и медийна съвест може би... :)

Никой не е съвършен, разбира се, и, както казваше една моя колежка – хората с големи качества могат да имат и големи недостатъци. Най-лесно да се псува държава, извинете за израза. По социалната, политическа, икономическа и пр. стълбица на тази държава (вероятно не само на нея, но тук е доста осезаемо) се издигат често хора, които почти нищо друго не правят, освен да я досъсипят. И това става не само защото „Ситият на гладния не вярва”, както гласи една известна поговорка; и не само защото „Пази, Боже, сляпо да прогледа”, както гласи друга. И не само защото има кой да дава примерно достатъчно пари за чалга „култура”, а за култура иначе въобще няма пари. И не само защото от тази страна изтекоха много млади или не толкова способни и талантливи хора. И не само защото тук се оцелява по-скоро с хитрост, не с интелигентност. И не само защото доста от управниците на тази страна, и преди, и сега, не служат точно на нея. Но колкото и да си обичаме родината и да си мразим държавата, тези две понятия са свързани и ще продължават да са свързани.



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42