Author Topic: Преброяването през 2011  (Read 129209 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: Преброяването през 2011
« Reply #360 on: March 18, 2012, 14:52 »
Желанията ни съвпадат напълно вие не искате да дойдете при нас ние още повече.Желаем ви успех в самостятелното развитие и да не забравите да си анулирате молбата за присъединяване да не вземте да размислите.

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #361 on: April 04, 2012, 21:51 »
Желанията ни съвпадат напълно вие не искате да дойдете при нас ние още повече.Желаем ви успех в самостятелното развитие и да не забравите да си анулирате молбата за присъединяване да не вземте да размислите.
Евала БРАТ!

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #362 on: April 04, 2012, 23:47 »
Желанията ни съвпадат напълно вие не искате да дойдете при нас ние още повече.Желаем ви успех в самостятелното развитие и да не забравите да си анулирате молбата за присъединяване да не вземте да размислите.

Ами нали ти казах че вие сте от втората група която няма право на мнение пък и ягодите вече трябва да са узрели и в скоро време ще ви мобилизират. Хайде ся обличайте си пристилките, камйoните и право в Швабия по нивите. Преговорите и пазарлъците ще ги правим с новите ви господари на маса пълна с пресни ягоди без хормони. :D :D :D

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Преброяването през 2011
« Reply #363 on: July 27, 2012, 14:49 »
Пиша тук във връзка с темата "Предложение за промяна на правилата във форума" защото автора на същата тема я заключил.

Лично аз за сега нямам сериозни забележки към ръководителите на сайта, Има моменти определени в които залитат по често кам протурските помаци. Иначе може да се каже, че нещата в сайта са горе долу регламентирани. Имам забележки към това, че прекалено много се влачат исторически нещата.
И така аз искам да споделя и предложа няколко неща, които наблюдавам в настоящия момент и реалния живот. Няма да се връщам да коментирам каменната ера на помаците, новата история по възродителния процес и последните демократични промени. Това са моменти от историята, които не дават реалното положение на нашия помак и как той стои в настоящия момент.
Ето моментите за които трябва да се коментират в сайта и да се даде приоритет :
1. Помаци които са с протурско настроение. Някой от тази група дори се и турчеят, като забравят, че са помаци и нямат нищо общо с тях, освен с религията.
2. Помаци които се опитват да се християнизират.Казвам опитват защото при същинските християни те изглеждат и се приемат като регенерати/Гума втора употреба-преработена/.Същите дори се крият, че са"бивши"помаци.
3. Помаци, които ревностно защитават тезата, че са потурчени българи.
4. Помаци които са с български имена/същите са 80% от помаците в България/ и изповядващи мюсюлманска религия. Аз клоня към тази група.
На всички тези представителни групи на помаците трябва да се дава трибуна на която да коментират тезите и вижданията си, така че да се стигне до момента  в който да преодолеем някой предразсъдъци. И най вече да ни стане ясно кои сме и какви сме.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #364 on: July 27, 2012, 15:29 »
:
1. Помаци които са с протурско настроение. Някой от тази група дори се и турчеят, като забравят, че са помаци и нямат нищо общо с тях, освен с религията.


След многобройните фашистки кръстилки се стигна до ''комунистически'' режим и хората вярваха че повече няма да ги кръстят, но уви. Така че коя ви е гаранцията че няма пак да ви погнат някога и да дойдете при нас. Тук има повече Помаци отколкото в Бг. След като тук Помаците са първостепенни граждани и си обичат родината Турция, много естественно е да я защитават по всички аспекти. За ваша информация да ви кажа че тук няма делене по етност. Всички са равни пред законите и всички имат еднакъв шанс в живота.
Бъпреки всичко нека се надяваме че няма да има повече напливи от БГ за ТР, защото никак не е лесно да си прокуден от родината си. Но нека да не забравяме че има една държава в която хората се интересуват за Помаците в БГ и винаги са готови когато стане нужда да си споделят хляба с тях.
Селям Алейкум!!!

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Преброяването през 2011
« Reply #365 on: July 27, 2012, 15:49 »
Субиги не се прави на китаец ти знаеш какво имам в предвид, но все пак да ти напомня. Аз съм помак от България и е логично да се определя като български помак. Тук визирам страната в която живея не думата "българин". Има и турци в България, които също е логично да са български турци, както и арменци и евреи и роми. Ти че живееш в Турция и си помак е логично да се определиш като турски помак, но не турчин. Там и без това не ви приемат за турци и не знам защо се натискате.
Що се отнася за погването и идването ни в Турция това няма да стане, защото в настоящия момент България е демократична страна. Европа няма да допусне това. Така, че не се бой няма да ви пренаселим. Не забравяй, че някога и ти си бил български помак, КАКТО ИМА И ГРЪЦКИ ПОМАЦИ.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #366 on: July 27, 2012, 16:17 »
Ти си остани с твоята логика като български Помак и не се мешай на другите. Всеки си има своя логика и никой не е китаец, та и да е в това няма нищо срамно. Едно време такива като тебе мислеха че СССР няма да позволи на БГ да си прави извръщения, но коварно се излъгаха. Босненци повярваха на Холандците и бяха изклани до един. Вярвай си на който си искаш. Твоя си работа, но не е етично да подстрекаваш хората против държава която винаги е дала приют на твоите деди.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Ynt: Преброяването през 2011
« Reply #367 on: July 27, 2012, 16:22 »
Субиги ще ми позволиш ли та те попитам. Кой набор си.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Ynt: Преброяването през 2011
« Reply #368 on: July 27, 2012, 16:22 »
Аз не крия, роден съм 1961г.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Ynt: Преброяването през 2011
« Reply #369 on: July 27, 2012, 16:37 »
Между другото СССР е виновен за смяната на имената на помаците и турците в България. По време на соца на северната си граница Турция със СССР е имала разположена елитна армия, която е била пречка на СССР да провежда и изнася революцци в този регион. За да предизвика дислокация на същата армия нарежда се на Тодор Живков да смени имената на помаците в България. Турция не е реагирала и това не се е случило. Няма да казвам защо не е реагирала, ти ще се досетиш. Тогава Кремъл решава да се намеси по сериозно и нарежда да се сменят имената на българските турци. Тогава Турция реагира, но се намесват Американците и предупреждават Турция, че това е игра на Кремъл и те ще решат въпроса без да местят прословутата армия.
За това те питам ти кой набор си.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Преброяването през 2011
« Reply #370 on: July 27, 2012, 16:53 »
Твоя си работа, но не е етично да подстрекаваш хората против държава която винаги е дала приют на твоите деди.

Никого не подстрекавам просто констатирам. Все едно в Кърджали да емигрира Кениец и ние тук веднага да го приемем като не знам вече как да ти го кажа защото ще над дадеш вой. Говорили сме си с колеги български турци, които живеят в  Турция от 1990г и те казват, че още местните турци не ги приемат, като такива. Не сам говорил с изселени помаци как те се чувстват, защото от област Кърджали няма такива.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #371 on: July 27, 2012, 16:59 »
По туй време не е имало никаква конфронтация на Турция със СССР. Даже посланника в Анкара ходи до София за да види дали може да се направи нещо но шайката на тато били много решителни. Още през 70'те години се говореше че има опастност българите да изпаднат в малцинство и се плануваше единна нация. Тогава може би е имало и подкрепа от СССР. Руснаците и те сигурно не са очаквали че българите ще се отнесат толкоз варварски със своите си поданници. Предполагам че сега в БГ има кръгове които искат да си измият кървавите си ръце с Русия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42