Ð��ŠÐ»Ð³Ð°�€�ÐºÐ¸ > Ли�‚е�€Ð°�‚�ƒ�€Ð°

Книги за помаците

(1/4) > >>

Alchev:
Здравейте! Някой може ли да ми препоръча някакви книги относно помаците, техния произход, обичаи и т.н., понеже предпочитам да чета книги отколкото да чета електронни варианти и сканирани страници. Основният проблем е, че май само в народната библиотека има някаква литература, а аз искам да събера различни гледни точки, защото ми е пределно ясно, че трудно ще се намери някоя книга на тази тема, която да е написана обективно и без пристрастия.

EvroPOMAK:
Помаците по принцип за скромни, трудолюбиви и много любознателни людье, особено когато се пише нещо за тях!  ::)
Писанията за помаците от край време са били почти или много силни и негативни, или много ярки и просветителски, като чат-пат и много загадъчни!  ???
Попадаме на една всеобща покана към Помаците които искат да чуят нещо допълнително и ново за техният род, народ, произход и всичко друго от което се интересува Помака!  :)
Теории много, теории различни, затуй помака обича да слуша всякакви и удобни и неудобни, а и отвреме-навреме драгова да задава секьви въпроси - удобни, неудобни, по известни и неизвестни нему въпроси!  ???
Та, разбрахме най-сетне, че всякой щото се интересува от "Помашкия въпрос" е добре дошъл на посочената по-долу дата по възможност да присъствува, да слуша и да пита, а тез които немогат да бидат там, да питат тез които са били и да им разказувать, киньа са чули и недочули и за да уважимье чилька с поканата !  :) ;)


                                                            П    О    К    А    Н    А

                                                     Ð£Ð’АЖАЕМИ БРАТЯ И СЕСТРИ ПОМАЦИ,

Бих желал да Ви поканя на представянето на моята книга:

„ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ВЕЛИКА БУЛГАРИЯ ИЛИ ЗАЩО БЕ СКРИТА ИСТОРИЯТА НА ПОМАЦИТЕ”

Тя дава отговори на много спорни въпроси от нашата история и държавност.
Тя показва истината, която не е била достъпна до сега.
Истината за древните философии и вярвания.
Истината за покръстването на прабългарите и за произхода на помаците.
Дава информация за една неизвестна досега аристокрация, запазила се и до днес.
Аристокрация, създадена от древните магове и пазителка на древните знания.
Аристокрация на просветените, водеща прабългарското племе към възход и създаване на хилядолетна ВЕЛИКА БУЛГАРИЯ.

С тази книга искам да сложа край на споровете за произхода на помаците, какви точно са те и от къде са дошли.
Обяснявам също така, защо точно сега е настъпил момента истината да бъде споделена и разбрана.
Описвам истинското Велико минало на прабългарското племе, великите мъдрости и изповядвани философии, дошли чрез родовата памет.
Обяснявам, защо ние помаците сме наследници на това Велико племе и наследници на Великите държави, които то съгражда. Давам информация за кодираното в нашето име "помак" и откъде произлиза. 
В труда си представям Пророчеството на маговете за последния опит да имаме ВЕЛИКА БУЛГАРИЯ, като описвам истинската история на нашето племе и нашият произход.

СКЪПИ БРАТЯ И СЕСТРИ,

За мен ще бъде огромна чест и знак за братско уважение да сте мои гости.
Нека за първи път покажем, че истински се гордеем с нашия древен произход и древна религия и покажем, че сме запазили в сърцата си древният завет - да правим, да струваме, но да останем братя докрай и винаги заедно. 

Представянето на книгата ще се състои на 05 май 2012г. от 11:00 ч. в гр. Смолян, в залата на  читалище „Христо Ботев”, бул. „България” â„– 80.

За повече информация можете да се свържете с мен по следния начин:
тел: +359 896 755 454
e-mail: efrem.mollov@dir.bg

С уважение,
ЕФРЕМ МОЛЛОВ

Subeyi Kurt:
Търсачката ме води само до един пчелар Ефрем Моллов. Дайте ако може инфо за него та да не ходят хората да слушат истории от един пчелар. Иначе уважавам пчеларите но историята е сериозно занятие.Поздрави!!!

EvroPOMAK:
За сега и ний само туй знаем за Ефрем Моллата и книгата му, другото на место шье поразпитаме, ако е здраве и късмет да идем, да чуем и да видим !  ??? 8)

havaika:
You are not allowed to view links. Register or LoginТърсачката ме води само до един пчелар Ефрем Моллов. Дайте ако може инфо за него та да не ходят хората да слушат истории от един пчелар. Иначе уважавам пчеларите но историята е сериозно занятие.Поздрави!!!

--- End quote ---
You are not allowed to view links. Register or Login
3 имена се спрягат за кандидат-кмет на Смолян от Движението за права и свободи, научи 24smolian от отлично осведомени източници. Лидерът на ДПС Ахмед Доган ще избира между Ефрем Моллов, адвокат Бойко Младенов и Рамадан Аталай. Кой от тримата ще влезе в битката за кметския кабинет в областния град ще стане ясно във вторник.
Нашенец си е момчето.Баба му деситилетия чистеше  един от мечитите в Смолян рахметлийката ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version