Author Topic: Ислям - Islyam  (Read 183989 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #15 on: October 08, 2008, 14:54 »
Алейкум-ес селям!
Много тънко обидни станахте на тема ислям, и което е най-странното - вие казвате, че той е бил неграмотен, а аз съм бил обиждал (?!?!)
Ще ви помоля да посочите пунктуално кое в моя постинг конкретно се явява обида за исляма според вас.


G-n.Paskov, znaeli ste che proroka Mohamed e negramoten /v smisal chetene i pisane/ no ste se izrazili taka che uj Proroka Mohamed (cc) e pisal surite koeto vmykva v Korana subektivnost. A Korana izcyalo e slovo bojie (Allah), taka che vasheto izkazvane ne e za nyuansi a radikalno promenya estestvoto na Korana.
Uveren sam che ako jelaete podobni greshki poveche ne bihte napravili.

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Ynt: Ислям
« Reply #16 on: November 04, 2008, 18:24 »

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ynt: Ислям
« Reply #17 on: January 25, 2009, 23:26 »

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #18 on: January 26, 2009, 00:00 »
Ne znaeh za tazi Tema kolkoto i da cheta vseki den tuk :).Blagodarq na Rahmie che e avtor na temata ,ima kakvo da se spodeli tuk,tova e nashata religiq i vinagi moje da spodelim vseki ot nas kydeto jivee po sveta za tova!

halikan

  • Guest
Ynt: Ислям
« Reply #19 on: January 26, 2009, 20:34 »
Ne znaeh za tazi Tema kolkoto i da cheta vseki den tuk :).Blagodarq na Rahmie che e avtor na temata ,ima kakvo da se spodeli tuk,tova e nashata religiq i vinagi moje da spodelim vseki ot nas kydeto jivee po sveta za tova!
Tuka ve4e sam saglasen steb Nazmi,eto tovae koeto zagubihme,eto tova ni lipsva stanahme roboti programirani da tarsyat samo udovolstvie i pari,zabravihme religiyata i kakvo e poveleno v neya,a edin 6ofyor ako ne znae pravilnika i ako nese dviji po nego to toy kakav 6ofyor e

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #20 on: January 30, 2009, 14:35 »
  Edna ot nai-novite religii,koqto se razviva silno.Napravi mi vpechatlenie vchera kato gledah po TV spomeni kak nai velikiq chovek po boks svetovnata legenda Mohamet Ali s istinsko ime Kassius Kley priema islqma i sled tova stava izvesten po sveta.Povoda da pisha sega e che predi vreme imashe edna statiq tuk.Stava vypros za izsledvane napraveno ot Instituta za izsledvane na mozyka "Karnegi" koito se namira tik v USA,izsledvani sa hora ot dvete nai golemi religii v sveta-hristiqnstvo i islqma.Celta e bila da se vidi koq e onazi sila v islqma koqto kara chovek vednyj priel islqma da stoi v dusshata i syznanieto zavinagi.Moje musulmanin naprimer da se ojeni za hristiqnka,da hodi na cherkva i si misli che e takyv,no se okaza che ima edna nevidima sila tam dylboko v dushata mu kydeto i toi kato ostane i se zamisli vijda,che ne moje da se otyrve ot islqma i kolkoto i da se pravi vynshno si ostava s islqma.Obratnoto e po lesno-vednuj hristiqnin priel islqma ostava zavinagi dokraq.Taka,che tezi izsledvaniq v Instituta" Karnegi" potvyrdiha tova s izvoda za onazi sila na islqma i vqra koqto e zavinagi ostava v chovek priql islqma.Shte spomena che sled Mohamed Ali drug svetoven shampion Majk Taisyn syshto prie islqma za uspokoenie na dushata,sega posledno svetovniq pevec Michael Jeksan prie islqma za svoq religiq,i go napravi oficialno pred sveta.Tova koeto iskah da zasegna tuk e da si priznaem v dushite ni za tova che islqma e zavinagi v dushata![/color]

Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Ynt: Ислям
« Reply #21 on: January 30, 2009, 19:36 »
Назми, понеже обичаш истината си позволявам да ти обърна внимание, че М. Али приема исляма след като става известен, а не преди това. Когато приема исляма той вече е олимпийски шампион.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #22 on: January 30, 2009, 19:49 »
Прав си Беглик,сега прегледах това! Тук обаче исках да наблегна на друго- мисълта ми беше за онази сила в душите на хората изповядващи исляма че остава завинаги в душите на хората,не напразно споменах изследванията в тази насока на американския институт "Карнеги"за изследване мозъка на човека,има го тук и се занимава с такива неща.Посланието ми е да се разбере за това,за тази вътрешна сила на душата,тук в Форума има доста хора които биха споделили!

Isyankar

  • Guest
Ynt: Ислям
« Reply #23 on: April 02, 2009, 23:02 »
Агенция "Фокус" :

Един от 10 американски все още мисли, че Барак Обама е мюсюлманин

02 април 2009 | 22:59 | Агенция "Фокус"

Вашингтон. Повече от два месеца, след като Барак Обама положи ръка върху Библията и се закле като президент на САЩ, 11% от американците все още мислят, че той е мюсюлманин, показва проучване, предаде АФП.
Почти един от всеки 5 евангелисти протестанти и 17% от републиканците, взели участие в телефонно проучване сред 1 308 възрастни, осъществено от “Пю рисърч” на 9-12 март, са заявили, че мислят, че Обама е мюсюлманин.

© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!


http://www.focus-news.net/?id=n1158914

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Ислям
« Reply #24 on: April 03, 2009, 16:21 »
Агенция "Фокус" :

Един от 10 американски все още мисли, че Барак Обама е мюсюлманин

02 април 2009 | 22:59 | Агенция "Фокус"

Вашингтон. Повече от два месеца, след като Барак Обама положи ръка върху Библията и се закле като президент на САЩ, 11% от американците все още мислят, че той е мюсюлманин, показва проучване, предаде АФП.
Почти един от всеки 5 евангелисти протестанти и 17% от републиканците, взели участие в телефонно проучване сред 1 308 възрастни, осъществено от “Пю рисърч” на 9-12 март, са заявили, че мислят, че Обама е мюсюлманин.

© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!


http://www.focus-news.net/?id=n1158914
Е,и да не би да е грях или пък престъпление да си мюсюлманин .И какво от това ,ако е Мюсюлманин и  се е заклел с ръка над Библията,не е ли той президент на всички и какви са процедурите за встъпване в длъжност- Президент на САЩ и по каква норма са определени.
След като си го публикувал това, редно ли е да направиш твоя коментар  .

“Много неприятно ми стана след като чух думи от членове на Републиканската партия (не на самия Маккейн), че Обама бил мюсюлманин. Първо ясно е на всички, че той не е такъв и винаги е бил християнин. По-важното обаче е къде е проблемът дори и ако беше мюсюлманин. Какво лошо има да си мюсюлманин в Америка? Ако това е проблем значи тази страна вече не е Америка”   / ЦИТАТА е на  Колин Пауел./

Ако твоя коментар съвпадне с този на Колин Пауел ти нямаш проблем нито с околните ,нито пък със себе си.


Ynt: Ислям
« Reply #25 on: April 03, 2009, 16:47 »


“Много неприятно ми стана след като чух думи от членове на Републиканската партия (не на самия Маккейн), че Обама бил мюсюлманин. Първо ясно е на всички, че той не е такъв и винаги е бил християнин. По-важното обаче е къде е проблемът дори и ако беше мюсюлманин. Какво лошо има да си мюсюлманин в Америка? Ако това е проблем значи тази страна вече не е Америка”   / ЦИТАТА е на  Колин Пауел./
Прав е Пауъл тези думи е хубаво да са не само за САЩ  но и за целият свят независимо за коя религия се однасят




Isyankar

  • Guest
Ynt: Ислям
« Reply #26 on: April 04, 2009, 11:41 »
Е,и да не би да е грях или пък престъпление да си мюсюлманин .И какво от това ,ако е Мюсюлманин и  се е заклел с ръка над Библията,не е ли той президент на всички и какви са процедурите за встъпване в длъжност- Президент на САЩ и по каква норма са определени.
След като си го публикувал това, редно ли е да направиш твоя коментар  .

“Много неприятно ми стана след като чух думи от членове на Републиканската партия (не на самия Маккейн), че Обама бил мюсюлманин. Първо ясно е на всички, че той не е такъв и винаги е бил християнин. По-важното обаче е къде е проблемът дори и ако беше мюсюлманин. Какво лошо има да си мюсюлманин в Америка? Ако това е проблем значи тази страна вече не е Америка”   / ЦИТАТА е на  Колин Пауел./

Ако твоя коментар съвпадне с този на Колин Пауел ти нямаш проблем нито с околните ,нито пък със себе си.



Аз съм без коментар  ;D

Нали не е забранено  ;)



Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #27 on: April 04, 2009, 19:25 »
А във Ватикана има ли джамия ?

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #28 on: April 04, 2009, 22:09 »
Vsichki postingi po gore sa izstriti,molq spazvaite pravilata i imaite uvajenie na vsqka edna religiq!

Offline mirvam

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 327
  • Gender: Male
Ynt: Ислям
« Reply #29 on: April 04, 2009, 22:12 »
Vsichki postingi po gore sa izstriti,molq spazvaite pravilata i imaite uvajenie na vsqka edna religiq!
Назми, аз имам уважението, но се вбесявам, когато започнат да ми подхвърлят глупости. Та затова така отговорих. Sorry.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42