Author Topic: ПОМАЦИТЕ и Битката при Чанаккале !  (Read 43344 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
„Макар да ни пишеш, че ако да е завзел и държи сега една част от твоето кралство и друга част от царството на друг, гореспоменатият Йоаниций (Калоян) не е законен господар на никоя земя, поради което се учудваш, че сме предложили да коронясаме, без да се допитаме до тебе, така внезапно за цар толкова открития ти враг, това за да говорим, без да спорим, донякъде все пак не е така, тъй като ти знаеш напълно истината по това. Наистина от старо време в България последователно мнозина царе са били коронясвани от апостолическата власт, като Петър и Самуил и някои други след тях. Наистина и поради проповедта на свещенопаметния наш предшественик папа Николай, царят на българите, на чиито допитвания той твърде често отговарял, заслужил да бъде покръстен с цялото поверено нему царство. Но най-после, понеже гърците излязоха по-силни, българите загубиха царското достойнство, дори бяха заставени да робуват под тежко константинополско иго, докато напоследък, двама братя, сиреч Петър и Йоаниций, произхождащи от рода на предишните царе, започнаха не толкова да завземат, колкото да възвръщат земята на своите бащи, така че в един ден спечелиха чудна победа над големи владетели и безбройни народи. Ние не отричаме прочее, че те може да са нахлули насилствено в някоя част от страната, но ние положително твърдим, че те са възвърнали най-голямата част от страната по бащино право." - из писмото на папа Инокентий ІІІ до унгарския крал Емерих.

Хубаво е човек да се обосновава с исторически източници. В оригинала вместо цар и царе пише rex на латински.Симеон между другото никога не е бил титулован за император.

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Оспорваният ритуал ,които извършва Николай Мистик ,е признание най малкото за владетелското достоинство на Симеон.Написаното от Симеон Логотет е правилно изтълкувано от редица видни историци- пр. Едгар Хьош, Острогорски, Иван Дуйчев,  Шепард и др.а именно признаването на титлата Василевс на българите.
Последвалите опити ,макар и останали само такива ,за общи проекти като сватосването на двата владетрелски рода например, дава подкрепа на виждането на тези историци.
Впрочем, с признаването на патриаршеско достоинство на главата на българската църква и имаики впредвид че по това време България е една от трите велики сили на континента ,не виждам причина да не се приема титлата с  която Симеон сам се титулува .

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Тая пък глупост как я измъдри?Туна и Дунав не е ли една и съща река бре умнико.Дали е била славянска или не е друг въпрос, ама селджукска със сигурност не е била и племето кайъ няма участие в нейното основаване.
Ми то Абрахам и Ибрахим е едно и също но едни предпочитат eдното, други другото. Едно и също е, но червените фашисти в БГ се опитаха многократно насила да наложат едното, вместо да уважат другото. Значи имената имат някакбва важност, но ти сега ми се правиш на ударен с мокър парцал. :D
Ето ти оpигиналните имена на някои държави, включително и на Туна Булгар-Тюрк Девлети ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
 И в кой  средновековен източник го прочете това Туна - Булгар- тюрк девлети за да твърдиш, че е ориганалното наименование. Случайно да знаеш, че предците ти до 15в са писали на персийски, а даже и после официалният ви език е използвал арабска азбука в персийска редакция.Официалният ви език е бил над 80% с арабска и персийска лексика.Новият ви език е изкуствено кодифициран чак през 1924г.За това сте били и толкова неграмотни защото никой нищо не е разбирал от простолюдието и не са можели да разберат какво пише в официалните документи и литературата въобще.

Така, че не ми обяснявай кое как се е казвало преди да се пръкнат като племе предците ти огузи.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
И в кой  средновековен източник го прочете това Туна - Булгар- тюрк девлети за да твърдиш, че е ориганалното наименование. Случайно да знаеш, че предците ти до 15в са писали на персийски, а даже и после официалният ви език е използвал арабска азбука в персийска редакция.Официалният ви език е бил над 80% с арабска и персийска лексика.Новият ви език е изкуствено кодифициран чак през 1924г.За това сте били и толкова неграмотни защото никой нищо не е разбирал от простолюдието и не са можели да разберат какво пише в официалните документи и литературата въобще.

Така, че не ми обяснявай кое как се е казвало преди да се пръкнат като племе предците ти огузи.

Случайно да знаеш, че ако извадиш славянските, латинските, гръцките, келтските, сарматските, иранските, тюркските и пр. думи, май че ще ти потрябва голяма лупа за да търсиш български думи в езика с който си служиш. Та и азбуката ви не излезе нещо славяно-булгарска, а египетска - къптица. Преди латинската и арабската азбука тyрците са използвали собственната си Гёк Тюрк а после Уйгурската азбука.

Да си чвал за Уйгурският Каганат Кочо ( Koço Uygur Kağanlığı (840-1250)  May che i imeto kocho ne e bwlgarsko a tursko. :D

Така че не ми се фръцкай напразно, а чети и се замообразовай като кака ти Светла. ;D

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Ти пък какво общо имаш с Турция, освен, че ходиш на гурбет там и я величаеш?!  За каква цена говориш?!

Ти първо ми отговори защо българските журналисти величаят Турция.
Ето ти само един пример със скорошна дата:
 По- благоприятен период за Турция в това отношение едва ли е имало някога. Постиганият ръст на БВП в страната през последните години контрастира ярко с кризата, която не само разтърсва Европа, но и е повод за „искри” между двете страни на Океана, когато се търси първопричина и изход. Европа дискутира, а Турция разпростира амбициите си, политико-икономически, от Балканите през Близкия изток, та до Кавказките републики. Дава подслон за дебати в Истанбул и Анкара по всички геополитически проблеми и конфликти, които светът трябва да реши, ако иска да оцелее.
You are not allowed to view links. Register or Login
----------------------------------------------------------------------------------------
Щом се интересуваш да ти кажа и за връзката ми с ТР. Мисля че тя се базира само на безпределна и взаимна любов, и нищо повече.
Надяванм се да си се просветнала достатъчно. ;)

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
You are not allowed to view links. Register or Login
Случайно да знаеш, че ако извадиш славянските, латинските, гръцките, келтските, сарматските, иранските, тюркските и пр. думи, май че ще ти потрябва голяма лупа за да търсиш български думи в езика с който си служиш. Та и азбуката ви не излезе нещо славяно-булгарска, а египетска - къптица. Преди латинската и арабската азбука тyрците са използвали собственната си Гёк Тюрк а после Уйгурската азбука.

Да си чвал за Уйгурският Каганат Кочо ( Koço Uygur Kağanlığı (840-1250)  May che i imeto kocho ne e bwlgarsko a tursko. :D

Така че не ми се фръцкай напразно, а чети и се замообразовай като кака ти Светла. ;D

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login



Мале, колко се неграмотен!Няма какво да вадя съвременния български език е южнославянски и лексиката му е основно славянска.Гърцизмите и турцизмите са сведени до минимум след Освобждението. Кирилицата е създадена в България в двора на княз  Борис по държавна поръчка, като по-практична от глаголицата и е изцяло съобразена със звуците  в старобългарския, който си е славянски.Що се отнася  да коптската азбука близостта и с българската се дължи на елементарната причина , че и двете заимстват знаци от гръцката.Запомни коптска , а не къптска.

Ти последно турчин ли си или уйгур или си последния оцелял тюркут защото само те са писали с Орхонските руни доста преди да се пръкнат огузите ,чийто наследник си ти.
Така, че ти не ми се фръцкай, ами чети и престани да се асоциираш със всичко тюркско.Това е все едно аз да ти обяснявам как ние сме съпричастни в откриването на хелиоцентричната система защото Коперник е славянин. Вие имате един много хубав  лаф за такива като тебе " Нерде Ямбол,нерде Стамбол".

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Мале, колко се неграмотен!Няма какво да вадя съвременния български език е южнославянски и лексиката му е основно славянска.Гърцизмите и турцизмите са сведени до минимум след Освобждението. Кирилицата е създадена в България в двора на княз  Борис по държавна поръчка, като по-практична от глаголицата и е изцяло съобразена със звуците  в старобългарския, който си е славянски.Що се отнася  да коптската азбука близостта и с българската се дължи на елементарната причина , че и двете заимстват знаци от гръцката.Запомни коптска , а не къптска.

Ти последно турчин ли си или уйгур или си последния оцелял тюркут защото само те са писали с Орхонските руни доста преди да се пръкнат огузите ,чийто наследник си ти.
Така, че ти не ми се фръцкай, ами чети и престани да се асоциираш със всичко тюркско.Това е все едно аз да ти обяснявам как ние сме съпричастни в откриването на хелиоцентричната система защото Коперник е славянин. Вие имате един много хубав  лаф за такива като тебе " Нерде Ямбол,нерде Стамбол".


Никой не ви бръсне, но вие си се смятате за нещо, въпреки че още нямате никакво определение за произхода на българите. Не може и да има защото трябва да изброявате редица племена населяващи Балканите, Средна Азия, Анадола, Тибет, Хиндикуш, Такламакан, Каракум, Таръмската долина, Хунските племена, Индоевропейските, Романските и много др. Нарекли са ви Булгар което на Турски означава мешано, а според някои лингвисти означава бъркачи, разбърквачи надигащи глава и пр.
Затова не се бъркайте много по тези теми, зщото ще ви падне калпака и ще ви лъсне келавата глава.
Съсредоточете се в други по-ползотворни теми за да избавите мизерувщото ви население. ;)

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Май ти се бъркаш където не ти е работа и си присвоявяш чужда история.Колкото и да е мизерстващо населението ни още не сме стигнали да се возим в автобуси разделени с перде на две части и да живеем в шатри.Както в Източен Анадол.Не ми се правете на големи богаташи.

Последно не разбрах уйгур ли си ,турчин ли си или тюркут? Или и ти не знаеш какъв си ?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Май ти се бъркаш където не ти е работа и си присвоявяш чужда история.Колкото и да е мизерстващо населението ни още не сме стигнали да се возим в автобуси разделени с перде на две части и да живеем в шатри.Както в Източен Анадол.Не ми се правете на големи богаташи.

Последно не разбрах уйгур ли си ,турчин ли си или тюркут? Или и ти не знаеш какъв си ?

За по-конкретно, за да не ти се бърка главата, достатачно е да знаеш че съм от тези дето са ви управлявали 500 и кусур години. Надявам се да ти е улекнало :D :D :D

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
You are not allowed to view links. Register or Login
За по-конкретно, за да не ти се бърка главата, достатачно е да знаеш че съм от тези дето са ви управлявали 500 и кусур години. Надявам се да ти е улекнало :D :D :D
Няма как да си от тия дето са управлявали, по-скоро си от тия дето сме и ритали задниците до Босфора! ;) :D

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Няма как да си от тия дето са управлявали, по-скоро си от тия дето сме и ритали задниците до Босфора! ;) :D

Едни се хвалят че знаят да управляват, а други, че знаят да ритат.  То и магарицата знае да рита ама кел файда :D

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Големи сте управленци няма що! Видяхме ви тройната коалиция и кръга от фирми, и " Цанков камък".Не , благодаря!

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
You are not allowed to view links. Register or Login
Едни се хвалят че знаят да управляват, а други, че знаят да ритат.  То и магарицата знае да рита ама кел файда :D
Файдата от изритването е ясна-няма османска империя, а новата държава Турция е вън от Европа! ;)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Аха точно така е както ти казваш.  ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42