Български > Дискусии

Ние сме просто - Помаци!

(1/454) > >>

teo:
На тия думи изречени от Професор Адриян Палов,никога няма да се противопоставя.Един народ не трябва да се претопява във "общия казан".Помака си е Помак!И такъв ще си остане!Познавам Помаците като великолепни хора.Те са силни духом и душевно красиви.Не ме разбирайте погрешно,на никого не се подмазвам.Не го правя от това да не бъда истриван,защото тук постоянно бях истриван,без да съм казал една обидна дума.Правя го от това сам да се блазна на себе си.Защото познавам много Помаци и имам много приятели!Те са хора скромни,отдадени на религията си и културата си.Във един по тесен кръг със тях влизате във техния духовен и магичен свят.И няма вече откъсване!Ти ставаш част от този свят!Защото този свят е толкова вълшебен,че дори когато сега пиша ми се върти във главата една чудна Помашка песен!Да аз съм във магията на Вълшебния Помашки свят!Не не не ми казвайте,че греша и че такъв народ няма!Не ми говорете че,те са част от един друг народ!Не! Не можете да ме убедите,защото един .....само един допир със този народ ....със тази култура ти вече си във страната на чудесата.Моля ви само не ми истривайте постинга....оставете душата да ми говори,защото сега именно тя говори!Защото тези думи идват от корена .....от вдън душа.....защото познавам този народ и ги считам за част от себ си! Да аз съм един турчин и сега много хора, ще кажат че аз правя просто пропаганда.Ако така мислите нека да кажем че, това е Пропаганда на душата ми!Защото са истински и верни думи!

Приятели мои,
Въпреки че, Ондер ме истрива много.....Когато се срещнах със него по СКАЙП, го разбрах ,че е ,един наистина инилигентен и лъчезарен човек.Тук съм общувал и със Рахмие и със Метка и със много други....Поздравявам ви!Поздравявам ви за прекрасно обновения сайт на Помаците.Голям напредък има!Постигнали сте огромни неща!Знам че, е трудно но, нека трудът ви  да е благословен!Отдайте се на този сайт,защото това е Голямата среща на всички Помаци тук.Именно това е и Мисията!Благодаря ви!И моля ви да не ми истриете думите...Поне само това мое изказване!

Rahmie:
Mnogo sam trognata Teo :'(

Blagodarya ti za krasivite dumi.

Jiv i zdrav!

Snake:
Neznam dali niama neshto drugo v dumata pomak-mnogo me vulnuva tova ime,to e moe,na moiata obshtnost i kakvo zna4i to.Dali-PO-MAGA4,ili  PO-MACE -DONI.Zashtoto gruzki istorik kazva ,4e pomazite sa naslednizi na voinite veterani ,na Aleksandar Makedonski.Te imat makedonski i trakiiski proishod.A vie kakvo mislite,za men pomu4eni,izmu4eni neshto ne e izdurzano.Te{turzite } ako sa ni mu4ili za religiata shtiaha da ni mu4at i ezika da ni promeniat,kakto sa napravili  konkvistadorite v Uzna Amerika.

Тоска:
E NQMAM DUMI. NIE SME PROSTO POMATSI I ZNA4I NAPYLNO SYM SYGLASEN S TOVA MNENIE ! ;)

halikan:

--- Quote from: Snake on July 12, 2008, 08:18 ---Neznam dali niama neshto drugo v dumata pomak-mnogo me vulnuva tova ime,to e moe,na moiata obshtnost i kakvo zna4i to.Dali-PO-MAGA4,ili  PO-MACE -DONI.Zashtoto gruzki istorik kazva ,4e pomazite sa naslednizi na voinite veterani ,na Aleksandar Makedonski.Te imat makedonski i trakiiski proishod.A vie kakvo mislite,za men pomu4eni,izmu4eni neshto ne e izdurzano.Te{turzite } ako sa ni mu4ili za religiata shtiaha da ni mu4at i ezika da ni promeniat,kakto sa napravili  konkvistadorite v Uzna Amerika.

--- End quote ---
V islyama nyama prinujdenie v religiyata,koi 6tete ma4i da prieme6 islyama,kakva 6te bade nasila prieta religia,ne tvova go nyama v islyama,neserioznoe

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version