Author Topic: Ние сме просто - Помаци!  (Read 831683 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #870 on: November 18, 2011, 21:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Айде стига сте се лаяли-дайте да пишем по темата.

Аде се по меселето. Значи етнос, народност и нация са динамични явления. Някои изчезват от историята докато други се появяват или са в подготовка да се появят. Ето тази реалност глода на някои неовъзродители тук но те се правят на '' дръж ми капата''   ;D :D :)

Offline omega2

  • Banned
  • **
  • Posts: 42
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #871 on: November 19, 2011, 11:01 »
                                                                                                                                                                                                                                           N

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #872 on: November 19, 2011, 13:00 »
 omega2 ти ме бъркаш с дядо мраз
но не само ти а и други го правят това
изглежда се интенересувате от мен.
Ако вдеиствително се интенересувате кажете да ви испратя ЕГН-то си.

Не съм женен е да имал съм доста приключения по София но пък да имам две деца това вече......

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #873 on: November 19, 2011, 15:14 »
Като свързано с темата е радващо онова, че "Ибрахим" или други подобни от нас са Помаци и дано неговите или други деца също да се гордеят, че и те да се чувстват Помаци и да са живи и здрави сичьки!  ::)
Освен това, май нема нищо лошо в това, даже е много иьяцье добре, всякакви други Помаци които знаят само турски или само помашки да се научават да говорят ако може и болгарски, както и онези Помаци които знаят само болгарски да се учат да говорят турски, помашки или нещо си там още друго за да ограмотяват световните селени и граждани и Велики нации, какъв читав и хубав народ са нашите Помаци.   8)
Ама, пък хептен е ашлашько да любопитстваме до безобразие, кой, къде, какво и по какъв начин е живеел той или семейството му, а пък дали някой си е учил и, или говорил на български, на турски, на каурски, на помашки, даже и на ахмашки, хич нема значение, бил той където и да е бил живял или се е смял, че аман от непомашки любопитковци!    :o :)
Ако, е интересно на некой за бит, култура, традиции и всичко друго свързано с Помаците - да пита и разпитва - тук - все некой може да отговори, ама за разни други лични подробности като - егн-та, банкови сметки, имане, немане, борчове, другарки, кирки, лопати, брой овце в личното му стопанство и какво ли още не, а и всичко свързано с личния живот на всеки - то всеки си има лична поща и собствена пощенска кореспонденция - там да пита и да изнася факти секакви любознателни !  ::) :) 

Offline Hasan Ismail

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 79
  • Gender: Male
  • И въпреки всичко,аз съм помак.
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #874 on: November 19, 2011, 20:46 »
 Цитат на Расате:Айди стига сте лаяли-дайте да пишем по темата.
   
 Ако ние лаем,Ти защо Виеш? Ние ако сме кучета,Ти за какъв се мислиш?Ти за Нас си един подлизурко,който няма равен на себе си.Ти се правиш на историк,ама не си.Защо си мислиш,че си такъв?Ти си поръчков.И стига с твоите глупости,че Ни писна от теб.Ти Нас за псета Ни ли ни взе.Ай сиктир.

Offline sultan selim

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #875 on: November 19, 2011, 20:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Айде стига сте се лаяли-дайте да пишем по темата.
ти  неси   помак  по  ква  тема  ще  пишеш   само  си   чешеш   задника  с  помашки......

Offline Hasan Ismail

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 79
  • Gender: Male
  • И въпреки всичко,аз съм помак.
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #876 on: November 19, 2011, 21:02 »
           Рассате,Рассате  ептем се изложи.Ще ти секнат субсидиите от даващите такива,на такива като теб.Аллах Рахмет да ти прави.
Такава излация..... Вземи,че си оди.Ти не си за Нас помаците.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #877 on: November 19, 2011, 22:11 »
Rasate: Айде стига сте се лаяли-дайте да пишем по темата.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rasate, ''Şapka düştü kel göründü''  значи ''Падна ти капата / калпаку та ти се виде келавия шиник''  Очевидно е че ти си от друг матреял който не пасва с духа на този форум.
Разчитам на съзнанието ти което вече ще те държи далеч от тук. Амин / Амен

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #878 on: November 20, 2011, 00:31 »
Здр мисля че е дошло време да си поговорим за ФОЛКЛОРА на ПОМАЦИТЕ
това е материя която е доста ощитена ограбена и присвоена от българите
дори е представена на светът като тяхна дори има присвоени ПОМАШКИ испалнители.
За това може да са дадът стотици случая аз ще дам само няколко например.......
Боряна Карпузова - Стига си одил, бе сине.......това е чиста ПОМАШКА песен
Николина Чакърдъкова прикали в пълният смисъл на думата дори е открала и НОСИЯТА на един колектив.
Случаите са толкова много че човек трудно ги разграничава защото българите имат по голями възможности от ПОМАЦИТЕ.

Offline Jack

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 83
  • Gender: Male
  • Животът е кратък, наслаждавайте му се!
Re: Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #879 on: November 20, 2011, 10:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здр мисля че е дошло време да си поговорим за ФОЛКЛОРА на ПОМАЦИТЕ
това е материя която е доста ощитена ограбена и присвоена от българите
дори е представена на светът като тяхна дори има присвоени ПОМАШКИ испалнители.
За това може да са дадът стотици случая аз ще дам само няколко например.......
Боряна Карпузова - Стига си одил, бе сине.......това е чиста ПОМАШКА песен
Николина Чакърдъкова прикали в пълният смисъл на думата дори е открала и НОСИЯТА на един колектив.
Случаите са толкова много че човек трудно ги разграничава защото българите имат по голями възможности от ПОМАЦИТЕ.

Еее, стига с тия македонски номера де. Те и македонците така разправят, че българите са им "откраднали" историята, та сега цял свят им се смее.

Offline Jack

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 83
  • Gender: Male
  • Животът е кратък, наслаждавайте му се!
Re: Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #880 on: November 20, 2011, 10:56 »
 ;D

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #881 on: November 20, 2011, 11:27 »
Ами, така се случва в живота май - ПроБолгарите крадат от Помаците, а пък Макодонците крадат от Болгарите.  :D
Откраднатото от нашите най-стари Помаци също се открадва от най-новите балкански Крадци!  ;D
Които имат - имат и след това много от тях крадат имането им.  ::)
Помаците са имали най-много и затоваот векове всеки краде от тях.  8)
Междинните балкански крадци са като кръгооборотните такива на казармените служебни вещни кражби - всичко се върти вътре в един кръг и се препредава от един на друг.  ::)
А, случая най-ощетени са Помаците - но те винаги са имали в повече и са раздавали - раздавали, ей така на воля и доброволно и доброзорно, а които не са имали възможност да получат - са си пооткрадвали - я песни, я музика, я носии, я обичаи, я цял един Помашки народ, даже и техни територии, ама киньа да ги правиш - та нема да прилагаме Крумовите правилници и фермани на наште комшии вътрешни и външни - току виж всички шье ходят оскатени от това старо законодателство и дори цяла една Велика Нация !  ;D :) ;) 

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #882 on: November 20, 2011, 13:30 »
Това Е за  Jack  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :-* ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :-*


EvroPOMAK мерси за подкрепата брат да си жив и здрав както винаги оригинален силен и остър направо ме кефиш.

Пущам ви тази песен и ми кажете каква Е но доста от подобните песни ги подправят от буба на татко и тем подобни.
За мене това не е само кражба или печелене на пари а много по жестоко защото обезличават цял един народ.
По важното е да се пусним по ниско към корена и ще видим оригиналностът на извора който стига и за комшите........

 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #883 on: November 21, 2011, 22:27 »
Здр-те приятели гледам че някой хора като  omega2 и подобните се интенересуват от автобиографията ми ТА реших да ви се представя че да не изгори някой друк вместо мен. Научих че вместо за мен в родното ми село ДС са разпитвали за погрешни хора за това сметнах за нужно да ви се представя.

Казвам се Ибрахим Кърпачев син на  Ибрахим Кърпачев род. съм в с. Лъжница общ Гоце Делчев окрък Благоевградски.
Образуванйе основно завършено в с.Лъжница женен за Сафа имам две деца син и дъщеря и четири внуци.
Синът ми също Ибрахим живее в София женен за Българка дъщеря ми Фериде живее в грд Визе ,Vize,Турция женена за Турчин.
Аз от началото на демокрацията се мотаех по София ту в СДС-то ту в......кадето ми падне но не успях да направя кариера.
Като ми бяха затворени всички врати реших да се преселя в Турция при семеиството ми който от доста време бяха там.


Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
  • Българите носят произходът си- в своето име.
Re: Ние сме просто - Помаци!
« Reply #884 on: November 24, 2011, 11:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ами, така се случва в живота май - ПроБолгарите крадат от Помаците, а пък Макодонците крадат от Болгарите.  :D
Откраднатото от нашите най-стари Помаци също се открадва от най-новите балкански Крадци!  ;D
Които имат - имат и след това много от тях крадат имането им.  ::)
Помаците са имали най-много и затоваот векове всеки краде от тях.  8)
Междинните балкански крадци са като кръгооборотните такива на казармените служебни вещни кражби - всичко се върти вътре в един кръг и се препредава от един на друг.  ::)
А, случая най-ощетени са Помаците - но те винаги са имали в повече и са раздавали - раздавали, ей така на воля и доброволно и доброзорно, а които не са имали възможност да получат - са си пооткрадвали - я песни, я музика, я носии, я обичаи, я цял един Помашки народ, даже и техни територии, ама киньа да ги правиш - та нема да прилагаме Крумовите правилници и фермани на наште комшии вътрешни и външни - току виж всички шье ходят оскатени от това старо законодателство и дори цяла една Велика Нация !  ;D :) ;) 

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Все ме карате да се смея.

Они така врекат и македоноидите-ние сме и окрали историята,ние сме и окрали фолклора-сега иде ,ке ние сме окрали и помакето-е па одете се дорлайте сос македонето-кои сме окрали помакето или их-оти ми се струва,че тоа фолклор е само болгарски и потоа си прилича и сос помашкио и сос македонскио.Оти и вие и тия са се болгарене.

Ае остани сос могу здраве

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42