Türkçe > Tartışma

Biz azınlık değil canım Türkiyemin batıdaki fedaileriyiz

(1/6) > >>

kelaliço:
  biz azınlık degil Canım Türkiyemin batıdaki yılmaz fedaileriyiz biz kel aliçonun torunlarıyız herkeze selamlar
 ;D

Ziyaretçi:
:)
Azinlik olmadik ki simdiden sonra olalım güzel bir deyişti yürekten katiliyorum :)

bogutevolu:
Türkiye yaşayan Pomaklar Türkiye Cumhuriyetine gönülden bağlıdır. Biz Türkiye’de yaşayan Pomaklar hiçbir zaman kendimizi azınlık olarak hissetmedik.

Burada unutulmaması gereken koşul; devletimize bağlılığımızın yanı sıra, kendi gelenek ve kültürümüzü korumak ve yaşatmak konusundaki duyarlığımızdır.

daylek:
türkiye nin çok güzel bir özelliği var arkadaşlar azınlık diye birşey söz konusu değil, zira türkiye de sayılamayacak kadar çok farklı etnik kökenden insanlar yaşamakta ve bu ülkeyi hepbirlikte kurdular ve yaşatıyorlar ne için insanca ve insan gibi yaşayabilmek için farklı kültürlerin bir arada kültürlerini gelenek göreneklerini yaşatarak dostça elbirliği ile yaşayabilmesinin yolu hoşgörü ve farklılıkları kabullenmekten geçer ve türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının yıllarca yapmaya çalıştığı temelde budur. Atatürk'ün "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözü etnik köken gözetmeksizin aynı topraklarda yaşayabilme ve farklı kültürlerin oluşturduğu kültürel zenginliğimizi korumayı öngörür ve öğütler. Bu kültürel zenginliği korumakta her toplumun temel hakkıdır ve bunu talep edebilir doğru yollarla. Burda aslolan unutulmaması gereken kendini kültürel zenginliğe katkı yerine azınlık olarak gören toplumlar farklı eğilimlere girme yolundadır buda olmaması gereken bir durumdur zira kültürel zenginliğimizi yaşatmakla sorumlu olduğumuz kadar bu ülkenin barış içinde geçen yıllarının devamlılığını sağlamaktanda sorumluyuz.

Saygılarımla.

bello:
Hepinize yürekten katılıyorum. benimde düşüncelerim sizlerle aynı. Fakat benim merak ettiğim konu bg, yunanistan, makedonya'daki pomaklar kendilerini nasıl görüyor onlar nasıl hissediyor?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version