Author Topic: Траки = Помаки = !?!  (Read 100688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #15 on: August 15, 2008, 13:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Plamene, Naistina prekalih Izvinavam se
Всичко е наред, и аз правя грешки и вероятно понякога съм незаслужено остър.
Моля да ме извините, ако е имало такива случаи.

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #16 on: August 15, 2008, 14:12 »
д-р Пасков, има и пеони и т.н.   Има и беСИ, одриСИ ...
Трябва да участват в дискусията специалисти по лингвистика...
А за цялостна оценка на приноса на траките към наследството на нашите земи, освен ДНК тестове, което мисля че е немислимо днес, могат да помогнат и етнографски и фолклорни анализи, извори за което има в теренни експедиции от края на 19 и от 20 в., съчетани с лингвистиката както на топонимите, така и на съвременния език - т.е. така наречения интердисциплинарен подход.
Както казах по-горе попитах капацитети по антична история... но, за такъв сериозен проблем освен ентусиазъм трябват и средства - да се проверят данни на место, да се обработят данни от много дисциплини... За съжаление няма кой да инвестира в темата - нито държавата (тя е капитулирала) нито частен инвеститор.
За съжаление отделните дялове на ист.изследвания като че ли се ограничават в собствения си период и не успяват да анализират един такъв дълъг процес като произхода и историята на помаците, минаващ през много епохи.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #17 on: August 15, 2008, 14:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
д-р Пасков, има и пеони и т.н.   Има и беСИ, одриСИ ...
Трябва да участват в дискусията специалисти по лингвистика...
А за цялостна оценка на приноса на траките към наследството на нашите земи, освен ДНК тестове, което мисля че е немислимо днес, могат да помогнат и етнографски и фолклорни анализи, извори за което има в теренни експедиции от края на 19 и от 20 в., съчетани с лингвистиката както на топонимите, така и на съвременния език - т.е. така наречения интердисциплинарен подход.
Както казах по-горе попитах капацитети по антична история... но, за такъв сериозен проблем освен ентусиазъм трябват и средства - да се проверят данни на место, да се обработят данни от много дисциплини... За съжаление няма кой да инвестира в темата - нито държавата (тя е капитулирала) нито частен инвеститор.
За съжаление отделните дялове на ист.изследвания като че ли се ограничават в собствения си период и не успяват да анализират един такъв дълъг процес като произхода и историята на помаците, минаващ през много епохи.
Напълно съм съгасен с вас, с няколко корекции и допълнения:
1. Генетичен материал в могилите има много, независимо от иманярските разграбвания, при желание може да се намери и възпроизведе достатъчно. Става дума за няколко хиляди години все пак, което не е много. Има учени, които скъпо, но все пак, извличат фрагменти на ДНК на динозаври, които са измрели преди 65 млн години. Нашите ДНК са свежи в сравнение с техните.
2. Съвременните учени свикнаха да си пазят кабинетите и да се оправдават с безпаричие и с държавата. Защо аз мога да си оборудвам цифрова видеокамера, цифров фотоапарат, да събера приятели, да извадим от джоба си пари за гориво, да си трошим колите по баири,к репости, светилища, скали и скални надписи, и да тръгнем и да обикаляме и изследваме и описваме самоинициативно, за своя сметка, от своите лични доходи, а не от фондове. А маститите "учени" (кабинетни плъхове) да си стоят и да ровят в Интернет и в нашите форуми за свежи данни?
Ще ви кажа нещо, което може да ви прозвучи много нескромно, но е факт - хора от тях (няма да цитирам) ме канеха да взема участие в експедицията на проф. Балард тази година, буквално тези дни, в акваторията на Черно море, за изследването на потъналата понтийска цивилизация (крайбрежната акватория между Варна и Крим: 200-250 км навътре в морето). И бях се навил, но поради чисто бюрократични причини, които за съжаление съвпаднаха по времето, не успях, за което съжалявам.
Няма учени, които да трябва да вземат участие в тази експедиция от българска страна ли? Имаше! 1! на 74 години! Но човекът е в лошо здраве и не може, и влезна във връзка с мене и ме покани!
Такива ми ти работи с нашите съвременни учени...пишман-учени и скръндзи, ако питате мен

Offline TUFCA35

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #18 on: August 15, 2008, 18:06 »
Kato gledam  vseki 4ertae karti i pi6e razli4ni raboti za darjavi bili ne bili za narodi  jivqki ne jivqli vseki prepisva pone6to za tova i onovaama tuk nikoi ne kazva dai da napravime  taka 4e 6tom kato sme pomatsi i se 4uvstvame musulmani  dai da obsajdame islqma da vidim koe pravim pravilno ili nepravilno kak se klanq namaz koi kakvo znae i ne znae nai vajno ne e li  islqmat:Pomak=musulmanin=islqm za6to nqkoi se nagajdat pove4e kam hristiqnstvoto imali zna4enie  koi v koq darjava jivee za da ispalnqva religiqta si ? Spored mene tuk  bavno i leko se nagajdat temi  potakav na4in 4e se iska da se promiqt mozatsite na pomatsite malko otkasnati ot islqma za da se prisaedenqt kam hristiqnstvoto nqkoi  za tova moje bi polu4ava golqma suma ili mu se predlagat golemi previlegii ot kakto sam u4astnik v pomak.eu ot parviqt mi den do den dne6en podoziram takiva ne6ta kakvito sam spomenal po gore .Sled kato se gordeem 4e sme pomatsi bi trq bvalo da se gordeem 4e sme i  musulmani i da poznavame  dobre Islqma

halikan

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #19 on: August 15, 2008, 21:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Всичко е наред, и аз правя грешки и вероятно понякога съм незаслужено остър.
Моля да ме извините, ако е имало такива случаи.
da prekaleno ostar osobeno v dialogavi s teo ai v drugi forumi

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #20 on: August 15, 2008, 22:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
da prekaleno ostar osobeno v dialogavi s teo ai v drugi forumi
Диалога ми и с Тео, и в другите форуми си имат голяма предистория.
Ако Тео се засегне, знае как да ме намери, и да ми го каже, аз, ако се наложи, ще се извиня, и ще си редактирам постингите. С него имаме договорка, че иронията и сарказмът са от допустимите методи, и двамата ги използваме.
Вие съдете - кой е прав в случая.
Ако обаче съм обидил или засегнал някого другиго тук, волно или неволно, моля, посочете ми, ще си редактирам постинга и ще поискам прошка.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #21 on: August 15, 2008, 22:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kato gledam  vseki 4ertae karti i pi6e razli4ni raboti za darjavi bili ne bili za narodi  jivqki ne jivqli vseki prepisva pone6to za tova i onovaama tuk nikoi ne kazva dai da napravime  taka 4e 6tom kato sme pomatsi i se 4uvstvame musulmani  dai da obsajdame islqma da vidim koe pravim pravilno ili nepravilno kak se klanq namaz koi kakvo znae i ne znae nai vajno ne e li  islqmat:Pomak=musulmanin=islqm za6to nqkoi se nagajdat pove4e kam hristiqnstvoto imali zna4enie  koi v koq darjava jivee za da ispalnqva religiqta si ? Spored mene tuk  bavno i leko se nagajdat temi  potakav na4in 4e se iska da se promiqt mozatsite na pomatsite malko otkasnati ot islqma za da se prisaedenqt kam hristiqnstvoto nqkoi  za tova moje bi polu4ava golqma suma ili mu se predlagat golemi previlegii ot kakto sam u4astnik v pomak.eu ot parviqt mi den do den dne6en podoziram takiva ne6ta kakvito sam spomenal po gore .Sled kato se gordeem 4e sme pomatsi bi trq bvalo da se gordeem 4e sme i  musulmani i da poznavame  dobre Islqma
TUFCA35, има си теми за всичко, и тази специално е: Траки = пеласги = българи?
То ест, изследва се възможността един от безспорните компоненти в етногенезиса на помаците: т.н. "траки", да са българи по произход, колкото и екзотична и даже еретична да е тази тема за официалната комунистическа историография на България.
Ако вас ви тегли към теологически спорове, можете да си отворите тема за исляма, мисля даже, че имаше такива, и да си го обсъдите.
Иначе аз не приемам формулата че, "помак = мюсюлманин = ислям", защото първото е етническа категория, второто и третото: религиозни, което е след човека.
Религията е направена за човека, а не обратното. Махаш човека, и религията се обезсмисля.
А хора е имало по Балканите хилядолетия преди исляма.
Помаци и обитатели на Родопите, вашите предци, са били по тези краища хиляди години преди да се роди Пророкът Мохамед и да се създаде ислямът.
А ислямът идва на Балканите с османлиите (които пък на свой ред са го приели от арабите след завладяването на Багдад.), в края на 14 век, даже, по-сериозно: през средата-края на 15 век
Преди това не е имало хора в Родопите ли?
Или, щом не са били мюсюлмани, не са хора?
За това става въпрос...

halikan

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #22 on: August 15, 2008, 23:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Диалога ми и с Тео, и в другите форуми си имат голяма предистория.
Ако Тео се засегне, знае как да ме намери, и да ми го каже, аз, ако се наложи, ще се извиня, и ще си редактирам постингите. С него имаме договорка, че иронията и сарказмът са от допустимите методи, и двамата ги използваме.
Вие съдете - кой е прав в случая.
Ако обаче съм обидил или засегнал някого другиго тук, волно или неволно, моля, посочете ми, ще си редактирам постинга и ще поискам прошка.
tryabva da poiskte pro6ka ot onezi koito ste narekli banditi,kradci,iznudva4i,mo6enici,licemeri

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #23 on: August 15, 2008, 23:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
tryabva da poiskte pro6ka ot onezi koito ste narekli banditi,kradci,iznudva4i,mo6enici,licemeri
Ха сега де!
И кого съм наричал с тези думи тук?

Offline TUFCA35

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #24 on: August 16, 2008, 17:32 »
imenno  g-n Paskov neka nikoi da ne razsledva tova i onova to nie sme razsledvani dori i traki dori i histiqni da sme  bili imali zna4enie? ne e li vajno koi kakav se 4uvstva`?A tova kadeto kazvate 4e islqmat e do6al kasno i 4e Muhammed s.a.s e do6al kasno nikak ne e vqrno :) toi e do6al mnogo po rano no nie kasno sme go zabelqzali tova e dalga tema a i za da go razberete  trqbva da poznavate islqma i da ste vqrva6t v nego  ;)

halikan

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #25 on: August 16, 2008, 21:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ха сега де!
И кого съм наричал с тези думи тук?
da tuk ne,a 6te kajeteli kogo narekohte v drugi forumi ai v skaypa steo kogo narekohte taka

Offline teo

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 481
  • ПОМАК -ЕДНО ДОСТОЙНСТВО !
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #26 on: August 17, 2008, 01:01 »
Темата е много актуална и искам да питам Пасков
Траки=пеласги=българи не се ли отнася и към
Траки=Пеласги=Помаци,
Траки=Пеласги=Гърци,
Траки=Пеласги=Македонци,
Траки=Пеласги=Румънци
Траки=Пеласги=Албанци




Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #27 on: August 19, 2008, 10:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Темата е много актуална и искам да питам Пасков
Траки=пеласги=българи не се ли отнася и към
Траки=Пеласги=Помаци,
Траки=Пеласги=Гърци,
Траки=Пеласги=Македонци,
Траки=Пеласги=Румънци
Траки=Пеласги=Албанци
Отговарям накратко:
1. помаците и македонците са българи. Това е доказуемо и проверяемо, и доказано многократно.
2. Румънците не са унитарен народ, а са държава, възникнала в резултат на ПСВ. Влахия е с преимущественно българско по произход население, въпреки, че може да се предположи романоезично малцинство от легионите на Траян (но с огромна условност), Трансилвания са унгарци, българи, късни заселници, като цигани, и малцинство от същите романоезични. Буковина са по-особен случай, вчера бях там.
3. Албанците не могат да се определят какви са, което не ми дава възможност да отговоря еднозначно на този въпрос. Едни твърдят, че са мирмидони, което веднага им слага етикета ?траки?, други гвърдят, че са наследници на древните илири. Тема Илирик, която през периодите е била и там, където е днешна Албания, е имало. Но дали населението на тема Илирик е било етнически унитарно, аз не знам.

Offline teo

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 481
  • ПОМАК -ЕДНО ДОСТОЙНСТВО !
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #28 on: August 19, 2008, 16:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Отговарям накратко:
1. помаците и македонците са българи. Това е доказуемо и проверяемо, и доказано многократно.
2. Румънците не са унитарен народ, а са държава, възникнала в резултат на ПСВ. Влахия е с преимущественно българско по произход население, въпреки, че може да се предположи романоезично малцинство от легионите на Траян (но с огромна условност), Трансилвания са унгарци, българи, късни заселници, като цигани, и малцинство от същите романоезични. Буковина са по-особен случай, вчера бях там.
3. Албанците не могат да се определят какви са, което не ми дава възможност да отговоря еднозначно на този въпрос. Едни твърдят, че са мирмидони, което веднага им слага етикета ?траки?, други гвърдят, че са наследници на древните илири. Тема Илирик, която през периодите е била и там, където е днешна Албания, е имало. Но дали населението на тема Илирик е било етнически унитарно, аз не знам.


Докажи тогава със какво си мислиш че, помаците са българи?Във моята си тема аз напълно доказах помаците че,са си отделен народ и със отделно самосъзнание за народ повече от 1000г.Със какво съдиш че са българи кога Българската Държава от 1912г  вече близо 100г  е във Родопите и за първи път завзема по големи територии от Родопите и то само за няколко години по времето на Калоян през 1200г именно по време на походите му към Цариград(Константинопол).Със какво тези хора които са извън оформянето на "месинга" между прабългари и славяни приличат на този вече новооформен български народ от прабългари и славани?Кога и как сте успели да  направите помашкото население българи кога, не са били вув български територии във тогавашни времена?Не е ли кощунство да се игнорира един народ,който си  живее във изконните си земи и да има желание за интеграция във нацията на България?Защо вместо  да се даде необходимото на тези изтрадали хора вие псевдо -патриоти сте тръгнали форум по форум да убеждавате хората че,македонци и помаци са българи?Мислиш ли че народите на България ще спечелят от тазаи конфронтация?Не ви ли стига че си запазихте корен и народностна идентификация във едни смутни времена кога България като една обща държава нямашеСъществувапе във отделни деспотства и царства-Видинско,Великотърновско и Добружанско деспотство) и беше лесна плячка във ръцете на различни фактори и можеше за няколко години или по точно до 100г да се асимилира и помен нямаше да остане.Османската Империя ви спаси именно от това!Съдбата е голямо нещо Пасков и понякога добре мислейки добре да се анализира!Голямо нещо е да останеш каото народ и да не се асимилираш.Именно такъв народ е Помашкият!Трябва да се преклоним пред  тях че държат на идентификацията си ане да ги пак и пак да се опитваме да ги асимилираме!Докажи Уважаеми Пасков че Помаците са българи?Моляте не само със български документи!Искам аргумнетирано както аз ти давам исторически сигнали за връх Мусала и предишното и име Тангра и посочвам документирани преселвания на юрюци и тюркмени във Родопите.Моля те научи се да мислич че, тюркмените са само моголоидни.17 -18 милона азерски тюркмени живеят във Иран.Те са част от големия народ на Азерите,които сега живеят във Азербейджан.Във Ирак 3-4 милона са пак тюркмени които приказват много близък език до турския.Така че има Тюркмени със леки монголоидни черти ,както прабългарите от Велика България но, има и със еропеидни черти!!!

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Траки = пеласги = българи?
« Reply #29 on: August 20, 2008, 05:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
imenno  g-n Paskov neka nikoi da ne razsledva tova i onova to nie sme razsledvani dori i traki dori i histiqni da sme  bili imali zna4enie? ne e li vajno koi kakav se 4uvstva`?
Естественно, че има значение!
Ако нямаше значение какъв е родът ти, народът ти, каква му е истинската история, то тогава какво има значение? Може би какви ни казват, че сме политиците, или някои други манипулатори?
Нима има нужда да изпиеш цялото море, за да разбереш, че то е солено?
"Бойте се от данайците, които ви носят дарове!"

Quote
A tova kadeto kazvate 4e islqmat e do6al kasno i 4e Muhammed s.a.s e do6al kasno nikak ne e vqrno :) toi e do6al mnogo po rano no nie kasno sme go zabelqzali tova e dalga tema a i za da go razberete  trqbva da poznavate islqma i da ste vqrva6t v nego  ;)
Аз нямам нищо против да увеличите познанията ми по ислям, ако това не е забранено от самия ислям или не е някаква тайна.
Аз знам, че исляма е дошъл на Балканите с османските турци. И ислямизацията на Родопите е проведена в резултат на султански ферман през периода 16-17 век. Ислямизацията е проведена по чисто политически причини. И е обхванала задължително граничните райони на империята и проходите.
В 17 век е издаден друг ферман, от друг султан, който забранява по-нататъшната ислямизация на Балканите.
И знаете ли защо?
Защото хората, тръгнали да приемат исляма през 17 век по икономически съображения, станали толкова много, че намалели данъците в хазната, плащани главно само от не-мюсюлманите!
От кого са приели исляма османлиите?
От арабите, след превземането на Багдад! И то не на следващия ден, и не на следващата седмица!
Как тогава ислям може да се появи на Балканите преди османлиите?
От арабските търговци, които са били допускани до тържищата в Солун или по Виа Игнация?
Това е смешно!
Все едно някой да каже, че китайските търговци днес в България са обърнали в будизъм цялото население на България, защото я има 50-100 будисти в България, я не.
Арабите са били постоянни и люти врагове на Византия.
Кан Тервел през 717 година буквално спасява Константинопол от арабската обсада, избил е над 60,000 араби, изпращал е кораби с продоволствия на града, за да издържи на обсадата, за което след това византийският император е устроил парад на войската на българския владетел, дефилирали са през целия Константинопол (той е бил практически наш, при желание), наметнал го е с императорската плащеница, зал му е титлата кесар, което е равно на цезар, то ест, цар, дал му е огромно количество дарове, и областта Загоре, която се е простирала почти до Странджа.
Тази титанична битка е била истинското спиране на арабското нашествие в Европа, а не битката при Поатие, което е вече практически в центъра на Франция, от Карл Мартел. Защото количествата на воюващите при Поатие са били 10 пъти по-малко, то ест, натиска е бил 10 пъти по-слаб.
При такива отношения кой ще остави в тези две ортодоксални империи арабите да си разиграват коня и да обръщат масово в ислям Родопите или който и да е друг регион на Балканите?
Достъпа им до тържищата и пътуването по Виа Игнация е бил строго ограничен и контролиран, даже и в тези времена.
Църквата е играла много по-силна роля и е била фактор във Средновековието, шегите с нея на тази тема не са били нито безплатни, нито безнаказани, нито възможни.
Кой и кога, и най-важното: КАК, според вас, е имал изобщо възможността да разпространява ислям по 15 век на Балканите?
Източници, документи, цитати имате ли подръка?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42