Author Topic: Документи относно помаците/Documents About Pomaks  (Read 133286 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
може може! но тези с това название WHITE'S  неми говорят нищо !!!!
 а  човек който говори за иманярство и се е регистрирал с ник: WHITE'S и незнам си кво окончание имаше още там! мога само да разбирам че наистина е запален в това хоби, в което нема нищо лошо разбирасе!
   You are not allowed to view links. Register or Login

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
  asakov,
Ника на колегата означава "бяла змия" на английски.Виж си по-добре преводачката.И не приписвай собствените се страсти на останалите.
Освен това-всеки има право да си сложи ник по свой  избор,стига с него да не обижда останалите.Не разбирам на теб какъв ти е проблемът с ника на  whitesnake?И за сведение,понеже виждам,че не си наясно-това е името на една много популярна навремето рокгрупа.
 Ако имаш нещо да кажеш,с което да обогатиш форума-добре си дошъл!А ако си тук само за да коментираш чуждите никове - по-добре си стой в иманярските форуми.

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
ае трай си пък ти там бе!!!!!! несъм ти искал мнението! кво като си модератор? нали може и по-кротко даго раздаваш!!!!!!!

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
ае трай си пък ти там бе!!!!!! несъм ти искал мнението! кво като си модератор? нали може и по-кротко даго раздаваш!!!!!!!

 Мога,asakov,мога.Мога и по-кротко,мога и по-люто.Кой както си го изпроси.Дано ме разбереш добре.

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
 ;D ;D ;D хах  Ибриме Ибриме  ;D ;D ;D дай на наш циганин власт, па се оттегли настрани и му гледай саирищата после хах  ;D ;D ;D  тя и ФУцинка едно време нещо се стягаше тука, та нали нещо като админ-башия беше, та същата май си ме "смъмри" при това бая здраво, та чак ми блокираха IPадреса !!! па после гледам че и бяха пораснали рога, за добре свършената работа ;D ;D ;D а адно па и на теб да пораснат ама даса по-големи от нейните!!!! щот гледам че си па и голяма работа, ама колкото две по-малки  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
asakov,рога нема да ми пораснат,бъди сигурен!Ама като гледам,на теб ушите ти добре са се издължили ;D ;D ;D

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
охооо ми да  ;D коУкУ твойте са станали! че даже са  и по малки  ;D ;D ;D

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Некво по-старо четиво за по-старите Помаки на Балканите !  8)  :)
 Как и защо Траките се губят и се появяват Славяни и БългариАвтор: nestinar Категория: История   
Прочетен: 552 Коментари: 11 Гласове: 7

 

Предполагам като дете , в ранните ученически години, когато ни водеха в Националния Археологическия музей и за пръв път видях Панагюрското съкровище , попаднах в плен на тази древна омагъосваща красота.

Но за мен необяснимо в цялото ми образование и това което и до сега се налага като официална версия в образованието е: „През 5. век Тракийският етнос окончателно изчезва от историческата сцена”!!! „През първото хилядолетие преди Христа древните тракийци са един от най-многобройните народи в Европа. Разделени на много племена, те обитават източната част на Балканския полуостров от Карпатите до Егейското крайбрежие, както и някои територии в Северозападна Мала Азия. Сред най-могъщите племенни групи са одрисите - в Югоизточна Тракия, бесите - в Родопската област, гетите - в североизточните райони, трибалите - в днешна Северозападна България и витините - в Мала Азия.
За известен исторически период от време Траките са известни и като морски народ. Гръцкият историк Диодор казва че тракийската таласократия над Егейско море е продължила 79 години.”

„През 46 н.е. след дълго съпротивляване Тракия става провинция на Римската империя. Интересното е, че след това завоевание тракийските аристократи, които не са възпрепядствали централнтата власт, са запазвали своите богатства, власт и авторитет. Благодарение на техните бойни умения и безстрашието Траките били високо ценени както гладиатори. Известният гладиатор и лидер на робско въстание Спартак бил трак от племето Меди.

В края на римската епоха изчезват следи от траките като политически субект. След великото преселение на народите и последвалото нахлуване на славянските племена през 5. век тракийският етнос окончателно изчезва от историческата сцена.”

След завладяването на балканите от Римската Империя през I в. от н. е. Тракийските племена възприемат много от римската култура. Някои от римските императори са родени в Тракия и Панония и се считат, от тях самите и от историците, за траки по произход. След нахлуването и заселването на славяните на полуострова през VI в., започва постепенно асимилиране на траките, някои анклави от които се запазват в планински райони до XIV в.”

Из : You are not allowed to view links. Register or Login

В този ред на мисли, защо и къде се губи нишката и хипотезите за Траките… Къде отишли , избягали, изчезнали или претопили, или или... Как и защо!?

1.Няма сведения за масово унищожение на този така многоброен народ... Преселения? Напълно възможни , но чак до пълно изчезване и изпаряване/ асимилиране пардон/на Балканите!

2 И така, как точно се стопили Траките или услужливо изчезнали преди появата на Българи и Славяни!?

3.Чувах някаква хипотеза за чума унищожила Траките.Но кой и как е установил това и как са изчезнали точно и само Траките, а Славяните се размножили в същия период!!!…..За такива епидемии се изследват кости или се търсят повечко исторически първоизточници за потвърждение..!

Най-големите в света чумни епидемии досега не са били причина за пълно и рязко обезличаване на цял народ…камо ли най-многобройния народ след индусите според Херодот... странно!
.............................
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline jordanova

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 119
  • България ще бъде духовен разсадник на целия свят.
тракийският етнос окончателно изчезва от историческата сцена.”
Да от историческата сцена, но не и от реалната. Всички съвременни българи носим гени от траките. Траките са се преселвали и на запад и на юг и са се връщали. Не случайно някои съвременници хронисти на траките са наричали някои от тракийските племена с наименованието българи. В Римската империя е имало област България. Интересното е, че генетичните изследвания на българите в Северна и в Южна България са идентични, показват един общ произход. Това ,че е имало прабългари, славяни и траки, днес има българи и те са носители на гените на своите предци. Докато в други европейски страни, въпреки дългото съжителство има генетични различия. Това може да означава само едно,че траки, славяни и прабългари са от общ корен. Дънов го потвърждава, като нарича траките благи българи, буйни (на Аспарух) и тихи (богомилите).Славяни няма , има християни. Богомилите са славяни, но които са се отделили от гръцката църква, която е искала да властва над българите чрез религията.

Offline MUSALA

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
You are not allowed to view links. Register or Login
тракийският етнос окончателно изчезва от историческата сцена.”
Да от историческата сцена, но не и от реалната. Всички съвременни българи носим гени от траките. Траките са се преселвали и на запад и на юг и са се връщали. Не случайно някои съвременници хронисти на траките са наричали някои от тракийските племена с наименованието българи. В Римската империя е имало област България. Интересното е, че генетичните изследвания на българите в Северна и в Южна България са идентични, показват един общ произход. Това ,че е имало прабългари, славяни и траки, днес има българи и те са носители на гените на своите предци. Докато в други европейски страни, въпреки дългото съжителство има генетични различия. Това може да означава само едно,че траки, славяни и прабългари са от общ корен. Дънов го потвърждава, като нарича траките благи българи, буйни (на Аспарух) и тихи (богомилите).Славяни няма , има християни. Богомилите са славяни, но които са се отделили от гръцката църква, която е искала да властва над българите чрез религията.

Пак фашизоидни глупави щения. Наследници на траките не са само българите! Българите са завоеватели на Балканите! Яхнали на кончета препускащи в азиатските степи, те така са се засилили от там че са прескочили Урал и са дошли на Балканите , като завоеватели агресори..На балканите днес има много нации, и всички те са не помалко наследници на траките от българите. Ти като истинска националистка направили си ДНК - тест? Дали гените ти са със руси коси и сини очи? И дали Дионисий е твой пра-пра-пра-пра-пра- пра ... дядо? И ако е твой пра-пра-пра-пра-пра- пра ... дядо, то тогава всъщност Бог не е еврейският Господ а е всъщност египесткия Бог-Ра, защото пък твоя пра-пра-пра-пра-пра- прадядо Дионис, всъщност е Багхус, което всъщност пък е Бог! Да защото Тангра не е турският бог ТангРа а е именно Бог РА ! хаха.... И така е правилно защото турци нема! Защото българите трябва да мразим турците който са варвари ;) те дори нямат право да имат и Бог! те не са траки:) Те са туркомонголи с изкривени крака от яхане на коне в азиатските степи! хахаха да продължавам ли още? Ами ние помаците кво толко сме се загледали в тази омразна на българските фашизоиди Турция? Всъщност Турция не е Турция а е населена с чистокръвни българи. Трябва само да им откараме попа Сариев, и да ги върнем в лоното на правата, българославянска, православна, сияеща най-чиста вяра!

Offline jordanova

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 119
  • България ще бъде духовен разсадник на целия свят.
Аз правя разлика между българи и прабългари. Когато говоря за българи имам впредвид днешните българи. Съгласна съм ,че и в други народи има гени на траките. Не мразя турците и не говоря нищо срещу Турция. Прекалявате с нападките, но те са неоснователни и не ме засягат по никакъв начин. Днешните турци са смесени, в тях има и азиатска и европейска кръв. В това няма нищо лошо, така се заздравяват гените. Вярата е лично нещо и никой не се насилва да приема която и да е вяра. Аз не съм проповедник, нито тази, която ще съди, както вие го правите.

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
ха ха ха тука пише страхотна глупост бе приятелче!!!!  "НЕЛЕГАЛНИ МЮСЮЛМАНИ след 9-ти септември 44г."  от де ги намярвате тези комунистически ИЗГЪЗИЦИ  ?????

Offline asakov

  • Member
  • **
  • Posts: 18
You are not allowed to view links. Register or Login
asakov,рога нема да ми пораснат,бъди сигурен!Ама като гледам,на теб ушите ти добре са се издължили ;D ;D ;D
още ли не сте ме блокирали бе,  казвам ви така защото се мислите за все-знаещи и можещи!!! ...... ама ха сега да видиме КАК...............

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
You are not allowed to view links. Register or Login.

едно интересно представяне на помаците, но за жалост е само на немски. бих опитал да контактувам с автора му, за да видим можем ли да го преведем и разпространяваме.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42