Author Topic: РОДОПСКИ ПЪТЕПИСИ  (Read 39724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rado

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 190
Ynt: РОДОПСКИ ПЪТЕПИСИ
« Reply #30 on: December 21, 2008, 19:21 »
Ето нещо и от моите шляенена из тази чудна българска планина. Село Плетена и наоколо.
Поздрави на всички приятели!




Offline rado

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 190
След Ягодинската пещера!


Offline rado

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 190
Ynt: РОДОПСКИ ПЪТЕПИСИ
« Reply #32 on: December 21, 2008, 19:38 »
След Комитски бараки надолу.


Offline rado

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 190
Язовир Батак.


Offline kasmet70

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 297
rado  -наистина от родопите по красиво място няма,благодаря :)

Offline Petko_Vojvoda

  • Member
  • **
  • Posts: 16
  • Gender: Male
За мен по-хубаво място ан света от Родопите няма :)

Ето 2 видеоклипа.

Кисимдаровите колиби - това са колибите на прадядовците ми. Там Петко Войвода се отбивал, ял пастърма и пил мляко.

Кисимдаровите колиби
http://vlatko.atspace.com/bg/video/kolibi.html

Родопите
http://vlatko.atspace.com/bg/video/rodopi1.html

И все пак, ако ме питат коя планина ми най-харесва, за себе си аз ще кажа: Родопа. Разбира се, Рила е красива, ала това е дива и мъжествена красота, която покорява. Рила е планина за катерачи завоеватели, Родопа - за поети и съзерцатели. Рила е частица от света, а Родопа - свят! Рила е величествен остров, Родопа - велико море!

  А какво да кажем за Пирин? Тая горда прелъстителка за разлика от Рила има повече женственост и мекота. Нейната прегръдка е силна и вълнуваща, красотата й дивна, интригуваща, но липсва й лиричната мекота на родопския пейзаж, неговият домашен уют и топлота. Пирин пошибва с камшик, Родопа - никога! Пирин е само жена, Родопа - и майка, и жена!

Николай Хайтов

Offline kasmet70

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 297
Браво ,Родопа планина и за мен е най-красивото място.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
...

Offline Petko_Vojvoda

  • Member
  • **
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Виждам, че модераторите са премахнали поста ми... хмм БИ трябвало по тази логика да премахнат и този на Мустафа... Все пак той отвори приказката за политизираното име на Родопите :) Значи на някой мненията се зачитат, а на други не ??? Абе тоя форум не знам с каква цел е направен, но за 2 дена ми изтриха и поправиха толкова постове, колкото не са ми в други форуми! Каква е тая демокрация??

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
??? Абе тоя форум не знам с каква цел е направен, но за 2 дена ми изтриха и поправиха толкова постове, колкото не са ми в други форуми! Каква е тая демокрация??

Moia arkadash , Spas Tour4ev mlogu chesto , povtareshe dve mlogu hubavi bolgarski pogovorki #Srdit Petko ,prazna mu torbi4ka# i drugata #Petima Petka , ne 4ekat#

Ta i ti arkadash , kde takov sa si razborzal i razsordil. Ha po iavash , zapali adin ka4ak i nimoi sa meta s glavata napresh.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Виждам, че модераторите са премахнали поста ми... хмм БИ трябвало по тази логика да премахнат и този на Мустафа... Все пак той отвори приказката за политизираното име на Родопите :) Значи на някой мненията се зачитат, а на други не ??? Абе тоя форум не знам с каква цел е направен, но за 2 дена ми изтриха и поправиха толкова постове, колкото не са ми в други форуми! Каква е тая демокрация??

Петко, не се коси! На мен за три дена ми изчезнаха повече постинги, отколкото останаха  :) ...

Ето, сега пак ми изчезна постинга - сигурно заради думите ми, че Пирин е девствена планина, за разлика от Родопите  ;D Ама така си е, де ...

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Едно място което си заслужава да се посети. Невероятно е!
http://www.orlino-bg.com/index.php


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42