Автор Тема: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!  (Прочетена 78281 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Публикации: 3895
  • Пол: Мъж
  • Да почива в мир!
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #120 -: Февруари 26, 2010, 08:58 »
Сърница е една красота на природата.
Хората и до днес са разделени между лукса и мизерията.
Отидете в събота и неделя е пълно с богаташи с джипове и мерцедеси дошли да се порадват на гостоприемството и красотата на природата.
През другото време хората едвам оцеляват с някоя работилничка за дървен материал,продажба на картофи,гъби....тежък поминък
Въпреки това и до днес има десетки млади хора който учат за Исляма и традициите ни се запазват.
               http://zar.bg/view_photo_topic.php?photo_topic_id=55&photo_id=821&
http://zar.bg/view_photo_topic.php?photo_topic_id=55&photo_id=822&



Неактивен Adrenalin

  • Senior member
  • ****
  • Публикации: 130
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #121 -: Март 12, 2010, 08:43 »
Що се отнася за китайците,те си кръщават имената на децата по следния начин....Щом се роди детето мъжа пуска една от металните тенджери на жена си по стъпалата на долу и какъвто звук се чуе така ще се казва новороденото.
А до колкото се отнася за Николай Славеев,до преди да влезе в "Пайнер" се казваше Шукри Якубов,след това си смени името.И до колкото си спомнам в Щатите когато беше незнам кой го е аплодирал най-много,но знам че поводът за да иде там беше откриването на българска църква....и той пя на нейното откриване.Валя Балканска която също е помакиня се е казвала...ще ви излъжа точно как беше,гледах я по телевизията в предаването на Слави Трифонов,но беше казала нещо от рода на Джамиле,ако не се лъжа.Известната певица от бивша Югославия Лепа Брена,която е родена в Сараево истинското име й е Фахрета Яхич,но всички я знаят като Лепа Брена.
Явно на Балканите е така,като си с арабско или турско име,леко те гледат подценително особено ако искаш да се изкачиш на върха,така че най-добре пускай тенджерата по стъпалата,то ще се чуе!

Неактивен KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Публикации: 1282
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #122 -: Март 12, 2010, 09:10 »
  Ами що да не пее човекът и за откриване на черква?Откриването на храм навсякъде по света е празник.И щом хората са поканили наше момче да им пее,това говори добре за него,а и за нас.А относно това какво име носи-не мисля,че е от особено значение.По-важно според мен е какво чувства в себе си.А аз току-що почувствах,че леко се отклоняваме от темата.

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #123 -: Март 12, 2010, 09:13 »
Що се отнася за китайците,те си кръщават имената на децата по следния начин....Щом се роди детето мъжа пуска една от металните тенджери на жена си по стъпалата на долу и какъвто звук се чуе така ще се казва новороденото.
А до колкото се отнася за Николай Славеев,до преди да влезе в "Пайнер" се казваше Шукри Якубов,след това си смени името.И до колкото си спомнам в Щатите когато беше незнам кой го е аплодирал най-много,но знам че поводът за да иде там беше откриването на българска църква....и той пя на нейното откриване.Валя Балканска която също е помакиня се е казвала...ще ви излъжа точно как беше,гледах я по телевизията в предаването на Слави Трифонов,но беше казала нещо от рода на Джамиле,ако не се лъжа.Известната певица от бивша Югославия Лепа Брена,която е родена в Сараево истинското име й е Фахрета Яхич,но всички я знаят като Лепа Брена.
Явно на Балканите е така,като си с арабско или турско име,леко те гледат подценително особено ако искаш да се изкачиш на върха,така че най-добре пускай тенджерата по стъпалата,то ще се чуе!

много е грозно ,когато човек се срамува от името ,дадено му от родителите,само и само да со изтокни в очите на другите.жалко за тях.

Неактивен KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Публикации: 1282
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #124 -: Март 12, 2010, 09:15 »
   Не мога да разбера как така реши,че човекът се срамува от името си?

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #125 -: Март 12, 2010, 09:44 »
николаи славеев-шукри якубов
баля балканска- ....джемиле....
лепа брена-фахрета яхич
такава ли е цената на успеха,навремето трошаха кокалите на нашите родители заради името

Неактивен dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 558
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #126 -: Март 12, 2010, 14:36 »
Абе, що се бъркате в живота на хората  ???
Пък като не ви харесва да ги слушате, че са с такива имена - има и други ТВ канали  ;D
Последните мнения (вкл. и моето) са си обикновен спам по темата...

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #127 -: Март 12, 2010, 14:56 »
аз не се бъркам в живота на хората,и нямам никъкво намерение да обидя някого,кои както си иска така да е,има кои да ни съди,но цял живот с едно име ,а като почине човек ,казват на ходжата другото име.е как ви се струва........

Свободен чове

  • Гост
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #128 -: Март 12, 2010, 15:01 »
Е какво те притеснява името? Сякаш Бог не знае кой си и какво си направил? Ти се притесняваш на ходжата ли какво ще кажеш или какво в действителнст си направил през живота си? Много елементарно драматизираш.

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #129 -: Март 12, 2010, 15:10 »
цецо аз въобще не се притеснявам кво ще каже ходжата,тои ще си извърши ритуала,а другото е двуличие
чата работи ли вече

Неактивен Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Публикации: 448
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #130 -: Март 12, 2010, 15:20 »
    Историята на всяко училище се маркира във времето чрез единението сграда-учители-ученици. И докато камъкът, бетонът и тухлата просъществуват дълго, то хората, които са му давали “душа”, остават в летописа му само чрез делата.

    Отворило врати през 1924 година, в продължение на 80 години, училището в Сърница сее знание и човечност сред вечно младото поколение на града –учениците.
За първи път е проехтял първият звънец в ръцете на учителят Владимир Тенев, който посреща първите двадесетина ученика, прекрачили прага на тогавашната сграда, която е била частен дом на семейство Талипови. През учебната 1937/38година е дадено името на училището: “Кирил и Методий”. През учебната 1938/39година е назначен за учител Дичо Петров Таков, а по късно през 1939 г. е назначен за Главен учител.Той е светла личност в националната ни история. С огромна любов работи за усъвършенстването на сърнишките деца. Устройва литературни вечеринки за родителите. През 1940година Дичо Петров е извикан да отбие военната си служба и става жертва пред олтара на Родината. Неговото житейско верую: -“Всеки от нас не може да бъде Ботев, но по неговия славен път ние можем и трябва да вървим!”
По този славен ботевски път тръгват и поколения дейци на просветата и образованието в Сърница, те градят новия колтурен живот. Няма го вече изостаналото село Сърница със схлупените плетени къщици. За тридесет години жилищният фонд на територията на Сърница е изцяло нов, изградени са над 380 нови жилища, електрифицирани са всички населени места на територията на общината. През учебната 1999/2000 година се разкри паралелка в икономическо направление с професия “Организатор на среден и дребен бизнес “. Общо се обучават 650 ученика от 1 до 12 клас и в ПДГ от 54 учители.

Учителят е все същият –с по-малко или с повече тръни в ореола си. С него започват и с него свършват всички “революции”, а той е все там –пред черната дъска, събрал света в една малка класна стая с нови и нови герои. Обичта към децата е била пътеводна звезда за всеки учител, работил в училището. Първите местни учители са С. Църенски –директор, Д. Куртов, А. Сиджимов , И. Талипов, Р. Фургьов. и др. Вече избрали своето поприще и житейска пътека, бившите ученици: д-р Ардалиев, д-р Старков, Николай Славеев, Орце Орцев, Мехмед Карамолла и много други налагат своя и на учителите си авторитет в различни сфери на живота –медицина, музика, спорт, политика.

Неактивен aki

  • Member
  • **
  • Публикации: 40
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #131 -: Март 12, 2010, 16:55 »
Искам да направя едно уточнение. Аз съм от Сърница и бъркате нещо имената на Николай Славеев. Шукри Якубов е друга личност. Преди този мандат на местните избори той беше два мандата кмет на Сърница. Помашкото  име на Николай Славеев  е Шукри Салихов Дъвков.

Неактивен Hat

  • Moderator
  • *****
  • Публикации: 1059
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #132 -: Март 12, 2010, 17:12 »
По добре да беше станал Шиндлер.Щеше да му отива повече.

Неактивен aki

  • Member
  • **
  • Публикации: 40
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #133 -: Март 12, 2010, 20:31 »
Твоето име "Хат" как е? От къде си?

Неактивен Adrenalin

  • Senior member
  • ****
  • Публикации: 130
  • Пол: Мъж
Ynt: SARNICA- krasota i nash narod tam!!!
« Отговор #134 -: Март 13, 2010, 05:03 »
Кой каквото прави то си е за самият него относно смяна на личното име и така на татак,аз лично съм с арабско име и в моят роден край 98% от помаците са с такива,има тук таме с турски и чат пат с българо-славянски,но пък тях по между си почти не ги използваме,това е демокрацията всеки да си решава сам за себе си,има такива дето когато са се родили родителите им са им сложили име като Ахмед например и той като порасне след като навърши 18 отива и си сменя името в съда на Асен например,познати са ми и обратните случаи,от Асен на Ахмед. Един на име Чърчил на времето е казал следното: Няма нищо по лошо от демокрацията,но и никой до сега не е посочил нещо по-добро. И си е бил прав... точно и в такава демократична среда са се появили и имена като СЪНРАЙЗ Маринов,ОРФЕЙ Малчев,ФИДЕЛ Беев и други.Аз лично съм на мнението,кой каквото направи все е добре за него самият,макар на моменти да се замислям дали човек с име Кристиян или Христо може да бъде истински мюсюлманин,но съм виждал и такива....шарен свят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42