Author Topic: Публикация в Саудитска Арабия-изопачаване на историят  (Read 9487 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Открих рецензия за публикация в Саудитска Арабия с изопачаване на историята ни http://orientbg.info/analizi/salafitski_prochit_bulg_hist.html

Offline Dobrev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 500
  • Gender: Male
То и тук се навъртаха подобни "историци" с цяла кохорта поддръжници ...

Offline Whitesnake

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 62
То и тук се навъртаха подобни "историци" с цяла кохорта поддръжници ...

Tc,tc, yazak dokato bqha tuka prospahme vazmojnosta da im kupim samoletni bileti za bazata - ¨Guantanamo¨

Offline kasmet70

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 297
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2018051

gugu В. Търново, България Stani, ако искаш д а си правилен в израза, кажи "Похвала на момчето", а не както ти си написал накрая.
Аз се интересувам се от съдбата на помаците от десетина години. Чета и пиша в техния форум. Смятам, че заслужават внимание и разбиране заради нелеката им съдба. Те са добри хора и на доброто отговарят с добро. Просто трябва да не се допускат наистина опасни чужди влияния. Спекулациите с техните отлики са само опит да бъдем противопоставени и разделени. Моят призив е: Деца на България: единни в разнообразието си!
Но не трябва да се допускат чужди граждани с нечисти намерения да се заселват в България! Мисля, че западноевропейските страни допуснаха голяма грешка със заселването на арабите. Те се страхуват от нас, българите и източноевропейците. Но ние сме от една културно-историческа общност. Според мен светът не трябва да отива към тотално размесване и преселение на населението. Не е естествено човек да прекара живота си в друг климатичен и културен район от родния си-най малкото не е здравословно. Ескимосите са адаптирани към севера, арабите и негрите към юга. Ислямът си е за арабите, ескимосите са езичници, индийците са будисти и индуисти. Другото е противоестествено.
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=1760&st=0&#entry26659
   
integer Публикувано на: May 6 2008, 08:34 PM   


Новобранец


Група: Потребители
Съобщения: 3
Потребител # 1482
Дата на регистрация: 6-May 08



 ÐÐ· съм един от свестните типове, които се опитват да помогнат на помаците да бъдат българи и почтенни български граждани в стария сайт pomaknet.org Опитах се да правя същото и в Ардино. За разлика от Ардино, където са непоправими, в помакнет има свестни помаци, на които трябва да се помага. При тях единствения начин за общуване е възпитания. Те също четат в интернет, попаднали са тук на тази тема и най-свестните от тях са се почувствали обидени от обръщението кочани. Тези хора са обикновенни наши братя-българи, над които се упражнява от десетилетия огромен натиск от много страни. И от нас зависи дали ще им подадем братска ръка и ще им помогнем, или ще ги тласкаме в лапите на Доган. За съжаление политиката "Разделяй и владей" се прилага от турците хладнокръвно, а от българските патриотични организации-поради силна емоционалност. Това е груба грешка. Нашата политика към тези българи, мюсюлмани, трябва да бъде не разделяне и обособяване, а приобщаване, заедно с тяхната различност. 

Благодаря за хубавите думи,но ние не сме деца да ни превъспитавате.И искам да попитам кога да чакаме в домовете си Волшките бъргари?

През 922 г. държавата приема за официална религия исляма и постепенно създава висококултурна цивилизация.

Волжка България просъществува чак до 13 век, когато бива разрушена от набезите на монголо-татарите и става част от държавата Златна орда. Според хрониките „Джагфар Тарихи“ на Бахши Иман от 17 век, чиято достоверност се поставя под съмнение от съвременните учени, Волжка България става васал на монголите и български войски участват в похода на Бату в Полша, Литва, Унгария

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
Посочената публикация е красноречив пример за целенасочено изопачаване на историята...

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Късмет 70, благодаря за за издирените мои постинги на други места. Нали съм почтен-каквото пиша тук, такова и на други места?  Една малка забележка - аз съм казал, че ние трябва да си говорим възпИтано, а не че трябва да ви възпитАвам.
Мисля че последните истории около Рибново показват че съм прав - мнозина се опитват да ни противопоставят и разделят, а не да живеем по братски.
Мисля че моя линк към публикацията в Саудитска Арабия показва един опит да бъдем раздЕляни. 
Ð’ по-стара тема бях дал за пример пиесата на Бертолд Брехт-Тебеширения кръг. Където две майки спорили за едно дете.... няма да преразказвам.  Поуката е, че истинската майка няма да нарани детето си, дори ако се наложи да и го отнемат, но ще го запази живо и здраво. Това е и моята позиция - българската държава не може да направи никого на сила българин - дори тези по кръв българи, които искат да са други.  Но заради историческата истина и паметта на предците ни - историята не трябва да се фалшифицира.

Offline kasmet70

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 297
Срешнах досущ същите думи и в коментареите на ВТV под др.име.Да съм казъл нещо лошо за теб,само подчертах целия форум в който участваш.Описани сме като средство на научен експиримент.Аз се чудих защо имаше толкова доктори и все още има един,но незнам дали е ветиринар.Които се интересува нека почете. ;)

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
да, в бтв името бе заето , та го написах обратно - ugug.
А веднъж ходих и при Тангра, защото ме подразниха колко са късогледи.
Въобще опитвам се като тебе:) да чета в разни форуми и медии и да споделям моите убеждения.
Как мислиш Късмет, не съм ли прав - ти имаш право да се чувстваш какъвто искаш. Но не бива да се "измисля" историческата истина. Заради хора като Радка Кушлева - светли и непоклатими като Родопските скали!


Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Но заради историческата истина и паметта на предците ни - историята не трябва да се фалшифицира.

Историята е била фалшифицирана много преди да се родим. Сега спорим за "втората" /или "n-тата"/ поправка. Тук изглежда не става дума за обикновен опит за изопачаване на българската история, а за подмяна на вече фалшифицираната такава.

gugu, най-много се плаша от такива, които започнат да говорят "в името на историческата истина".

Offline gugu

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Какво да се прави, историята е моята любов и истината преди всичко. От вас научих много за страданията на мюсюлманите през последните 100 години-нещо което не бе широко известно. Но това не може да промени  фактите в документи от османските архиви за братя мюсюлмани и християни в Родопите през 15-17 век.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Аз не оспорвам архивите. Те са показателни за това, че по онова време нашите деди са направили своя избор, който ние днес трябва да уважаваме. Защото именно когато в някои от нас се прояви стремеж за "корегиране на историческата несправедливост", се получава трагедията от последните сто години.

Offline dim56

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 558
Аз не оспорвам архивите. Те са показателни за това, че по онова време нашите деди са направили своя избор, който ние днес трябва да уважаваме. Защото именно когато в някои от нас се прояви стремеж за "корегиране на историческата несправедливост", се получава трагедията от последните сто години.

Да, и моето мнение е същото.

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
И аз споделям мнението на Мустафа, но съм категорично против подобни изопачавания на историята, както в посочената публикация. 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42