Author Topic: Руско-Tурска Bойна (1877-1878)  (Read 35631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boshnak

  • Member
  • **
  • Posts: 5
Korenite mi sa ot Pleven.Sega sam v 4uvbina, ama tova go znam ot PANORMATA v pleven .idi i vidi tam ima specialni sluvitelki koito shte ti kajat syshtoto.Bylagria priateliu e ve4e v Evropa ane v Sibir

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Бил съм в Панорамата доста пъти. Никога не са казвали такива неща. Аз също съм от този край.
България е вече в Европа от хиляда и кусур години. Закъсняла ти е информацията.

Offline todor

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 61
  • Gender: Male
 :D rysko-tyrskata voina moje da se razglejda ot razli4ni gledni to4ki
znaem ot istoriqta 4e balgariq sama see spravqla v srednovekovieto s podtisnicite si
pri vizantiskoto vladi4estvo na praktika ni6to v darjavana nese promenq
prosto administrativniq i dyhoven centar se mesti ot preslav v konstantinopol
balgarskata aristokraciq i bolqrstvoto si zapazvat privilegiite zapazva se stryktorata na carkvata
pri osmanskoto robstvo imame masova razsipiq na balkanskiq poluostrov .carkovna organizaciq nqma ,aristokraciq nqma iz4ezvat estestvenite voda4i na naroda i poradi tozi fakt balgariq nqma kak da se osvobodi sama ot igoro ,o6te pove4e 4e osmancite neznaqt kak da opravlqvat takava golqma teritoriq i prilagat princita na terora za da darjat v pod4inenie balkanskite narodi
i taka sled 500 godini v indostrialna evropa Rysiq zapo4va da izpitva nyjda ot izlaz na sredizemno more ,vodi dosta voini s tyrciq i postiga yspeh. velikite sili neiskat rysiq da ima izlaz na sredizemno more .  Ryskiq car  si izgrajda dryga taktita . na nego nemu dreme za balgasriq narod koito se davi v sobstvenata si krav ,toi znae 4e ako osvobodi balgariq i q vastanovi v ramkite na sanstefanska balgariq ve4e 6te ima neformalen izlaz na sredizemno more tai kato znae 4e novoosvobodenata darjava ot blagodarnost kam rysnacite 6te vodi svoqta van6na i vatre6na politika pove4e v polza na rysiq otkolkoto na samata sebe si
balgariq prosto e kasmetliika 4e se namira to4no na pravilnoto geogravsko mqsto po pravilnoto istori4esko vreme

Isyankar

  • Guest
А1: Османската империя трябва да се върне на Балканите, смята турският външен министър

28 октомври 2009 | 17:12 | Агенция "Фокус"

Сараево. Османската империя трябва да се възобнови. Това заявил външният министър на Турция Ахмет Давутоглу в разговор с босненските лидери в Сараево, съобщи македонската телевизия А1. Давутоглу похвалил турската окупация на Босна като акт на освобождаване и изтъкнал, че Мехмед Паша Соколович щял да бъде обикновен селянин, ако не бил взет от неговото семейство. По думите на турския външен министър Турция има право и интерес да влияе в уреждането на отношенията на Балканите, Кавказ и Средния изток и да защити своето историческо наследство и собствената сигурност. По думите му в Турция има повече босненци, отколкото в Босна и Херцеговина, повече албанци, отколкото в Албания и повече чеченци, отколкото в Чечня, отбелязва А1.

Публикация на вестник „Вима” по темата четете в рубрика „Анализи”

© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

http://www.focus-news.net/?id=n1287267

EVROPOMAK

  • Guest
Амь, кво да кажем, тежка съдба има тая земя и ората по нея!  :(
Ако, не служиш на Турския Цар, ще служиш на Руския Цар!  :(
Ако, не е Османско робство, ще е Руско робство, че за капак и след това по-убавото Съветско робство!  :o
Маньи, маньи, амь, че сега се задава и най-новото Европското робство, все тъжна картина, в това число и за Помаците!  :'(  ;D  ;)

hat2

  • Guest
..в допълнение Давутоглу каза, че в Турция има повече слонове от Индия, повече маймуни от Амазонка и повече орли от Андите, но на този етап не смята да възвърща влиянието си в тези изконни турски територии.
 Ð’печатлен от речта му руският външен министър настоя Калифорния да се присъедини към Руската федерация понеже там имало най-много руснаци откъдето и да е другаде.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Bih dopylnil sys slednoto:

V kulturno otnoshenie ne samo pomacite ,albancite, bosnacite, torbeshite i gorancite sme naslednici na onzi etni4eski model po vreme na Osmanskata imperiq.
Na bitovo nivo tova moje da se kaje i za gyrci, bylgari, syrbi i ostanalite pravoslavni balkanski obshtnosti.
I v tova razbira se nqma nishto losho.
Po skoro tova e edna ot svyrzvashtite kulturni tykani na Balkanite.
Navsqkyde po zapadna Evropa turcite ot Turciq nari4at bylgarite s dumata - ¨KOMSHU¨.
Edni ot nai uspeshnite biznes partniori v stroitelniq bransh e imenno s turcite koito imat polovinvekovna tradiciq na Zapad za razlika ot bylgarite.

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Mnogo dobre  che turcite govoriat na nas komshii.Da bydem dobri komshii i tolkova.Dobriia komshiia ne se byrka na syseda si v kyshtata.

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Metka prav si za kulturnoto nasledstvo.Tova nasledstvo napravi nevidima granica mezhdu bogatiia zapad i beden izstok.Tam kydeto sa bili mongolci i osmanci oshte 100godini niama da ima bereket.Anglichanite izseliha v Avstraliia  samo kriminalisti i napraviha bogata strana,a kakvo e poluzhenieto na Balkana vseki vizhda.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
положението на Балканите е така защото имаше комунизъм,СССР..........и т.н.

Offline rado

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 190
Да, ша ни наричат Комшу  я, нали 1913 изгониха тракийци от земите им, що да не ни викат Комшу. То ако ни е било харно в така наречената османска империя, що ли всички християнски народи се махнахме от този РАЙ?

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Да, ша ни наричат Комшу  я, нали 1913 изгониха тракийци от земите им, що да не ни викат Комшу. То ако ни е било харно в така наречената османска империя, що ли всички християнски народи се махнахме от този РАЙ?

Ti mu pokazvash dobyr primer za razbiratelstvo mejdu turski i bylgarski emigranti na zapad , toi pyk
bla-bla!
Ti pitash li me na mene da li mie bilo harno prez poslednit 40 godini?
Ili roditelite mi?
Ili roditelite na tehnite roditeli?
A?
Zna4i ne trabva da tyrsime mostove, a trqbva samo da satanizirame kvo bivalo i kvo ne bivalo.
Nikoga ne bih kazal na 4ovek koito postoqnno myrmori - KOMSHU

Offline TUFCA35

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Metka prav si za kulturnoto nasledstvo.Tova nasledstvo napravi nevidima granica mezhdu bogatiia zapad i beden izstok.Tam kydeto sa bili mongolci i osmanci oshte 100godini niama da ima bereket.Anglichanite izseliha v Avstraliia  samo kriminalisti i napraviha bogata strana,a kakvo e poluzhenieto na Balkana vseki vizhda.
    Ami da edinstvenata tsel beÅŸe razprostranenieto na Ä°slqma ot strana na Osmanskata imperiq 4rez Kuran_kerim i kultura i na4in najivot  zakoni red distsiplina  .Prosledil sam mnogo gradove v BG i vse oÅŸte se upotrebqvat hamamite mostove djamii prevarnati v 4erkvi kakto pak osmanliqta e prevraÅŸtal 4erkvi v djamii nali?Za smetka na tova pak niÅŸto Rusko ne sam vidql protivopolojnoto na tova koeto sam spomenal

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
TUFCA35,не си ме разбрал след абу джехил комунистите са наи  голямото зло на тая земя

Offline TUFCA35

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Re: Руско-Tурска Bойна (1877-1878)
« Reply #29 on: October 30, 2009, 21:47 »
TUFCA35,не си ме разбрал след абу джехил комунистите са наи  голямото зло на тая земя
bratle az pak s tebe si nemam nişto obşto voobşte ne sam se obrıştal kam tebe pogledni na kogo postinga sam otbelqzal

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42