Author Topic: Малко снимки и от мен  (Read 30069 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EVROPOMAK

  • Guest
..... каматни местенца има по България ... и врит си пазят традициите и фолклора...
"Еминче", то и по вашея край низ Деридеренско има млогу каматни места, ама сам са зарекъл да ги видя пак, като пуснете пътя за Термес и да идем да апнем много убаво чеверме, там малко близо до джамията и до ная новата чьорква, дету греките ия направиха!
Амь, оть инать за сигя нема да ида, нито да ям, докато на ворхьа Костадин не са направи и адна нова джамия, оти сичките рукаха, дайте да направим чьорква, дайте да направим чьорква , чи тогаз ша пуснем патя за Ксанти!
Да, амьа чорква са направи, а джамията я нема още, и яз затва кату некво просто инать Помачье си го помня ятцье убаво тоя трик дету ни го погодиха ей нея новите "Лади?

EVROPOMAK

  • Guest
..... когато имаш път отбил се на сам да видиш пътят до де е стигнал, пък и строежа на новата джамия... Ялате нах Деридере, да видите Старияс сукак и .... да се насладите на красотата на Родопа!

Ейй, "Ероне", че нимой така кат на майтап ньа рукьай, чи язь оть майтапь не разбирам и ощи сигья, посред нощьа направо си стегам папьуцитье и тръгнувам за ваште баирчета, щом е за убави песни и за Помаките, вече самь торньал пьо секьо времье наь нощьа!  :o  ;D  ;)

pomag

  • Guest
През 1986г. бях във военната школа за водачи на военни верижни машини с неограничена мошност в гр.Свищов. В школата имаше едно момче от с.Жълтуша /за съжаление не му помня името-беше с християнско/ Аз разбрах, че е помак, но когато го запитвах, той все не казваше истината, а бях убеден, че е такав. Някак се срамуваше от това. Много често се сещям за него-не знам и аз защо?

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Сигурно, защото и ти си прикривал от срам...

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male
През 1986г. бях във военната школа за водачи на военни верижни машини с неограничена мошност в гр.Свищов. В школата имаше едно момче от с.Жълтуша /за съжаление не му помня името-беше с християнско/ Аз разбрах, че е помак, но когато го запитвах, той все не казваше истината, а бях убеден, че е такав. Някак се срамуваше от това. Много често се сещям за него-не знам и аз защо?
По вероятно е да не се е срамувал а да се е страхувал от лошо отношение,за това да се е криел че е помак!
А ти pomag,как се опита в онова време да му помогнеш на моя селски,да не се срамува и да не се страхува че е помак?

pomag

  • Guest
Той не искаше и да се говори на тази тема. Просто сгаваше и тръгваше в друга посока.Дори казваше, че си е Българин. Но по изчервяването на лицето си личеше много. Ь, за сведение на mustafa_b не дъм имал случай да се срамувам. Също подобен случай имаше и в Русе- школата за медицивски санитари -бацили и военни готвачи, имаше един от Ракита Велинградско и той беше същия случай.

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male

pomag

  • Guest
Тези Помакини от кой край са? Шалварите им много наподобяват като на тези от Тетевенско. Сега носят ли ги и същата кройка ли са, или наподобяват шалварите от Гоцеделчевско?

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
От село Жълтуша са снимките. Било между Ардино и Неделино на по 15 км.

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male
Тези Помакини от кой край са? Шалварите им много наподобяват като на тези от Тетевенско. Сега носят ли ги и същата кройка ли са, или наподобяват шалварите от Гоцеделчевско?

Носят ги pomag и са същата кройка!

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Има една възрастна жена в Златарешкия балкан от Горско ново село, която е преселничка от с. Жълтуша. На една от ямур дувите (молебените за дъж) там закарах и жени от с. Галата. Тя споделила с моя ингя, че шалварите им са едни и същи, като отдоло шарката била същата, само че навремето са носели и учкур ама бил по-тънак.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Това с шаблварите е доста интересно и на мен, аз също до сега не бях виждала същата кройка като нашите тук в Тетевенско.

Offline SHEFKET

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 158
  • Gender: Male
Здравейте приятели!Честит Рамазан Байрям на всички които почитат този празник!
Сега ще споделя с Вас няколко снимки на мои любими хора от Байряма!




















 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42