Български > Политика
Българска Мюсюлманска Коалиция
sedef52:
Най точното име е олигофренска коалиция
musov:
По принцип се придържам от мнения с цел да не напиша нещо което не искам. Например това ,което ми прави впечатление е, че тука се спори винаги за едно и също нещо и явно има хора, които са влезнали с цел да провокират и да провалят истинската цел на сайта, а именно запознанства между помаците , комуникации, опознаване и опазване на помашката култура , бит, традиции и ценности, и прочие.
Много се спекулира с произхода и историята ни. Това наистина е първата задача, с която трябва да се преборим. Но съгласете се с мен, не може всеки да е специалист и по култура, и по литература, и по история и, по български и т.н. Всеки човек си е насочен в някаква област и там е неговата сила. Ние българите си мислим, че всичко можем и всичко знаем,че трябва всичко сами да си правим. Това, че някой е прочел 2-3 книги по някаква история и написал тука 2-3 мнения, какво доказва-или че някой, учил повече литература в училище, вместо математика, и написал малко по-правилно постовете си, също нищо не значи. Хората именно затова са социални- едни са политици, други земеделци, трети пък търговци и т.н. И ние помаците сме така, ама сме разпилени. Силата ни се разклонява и разпилява произволно. Помаците в своите кариери не стигат далече подтиснати от гнусната политика.Ето нуждата от подобни организации.Ето нуждата от подобни сайтове. Както казва Метка, ние нямаме нито един професор, който да е, как да го нарека, помак, който не се срамува да се нарече такъв и да работи реално в наша полза за благото и просперитета ни. Как с празни приказки ще постигнем нещо, ако няма някаква организация, която с дела да го постига…
YUZEIROV:
sled niakoi promeni koito se utvardiha sled provedenite diskusii vi predlagam poslednia variant no ne okonchatelniat vid na ustava na badeshtia sauz
УСТАВ
НА МЮСЮЛМАН ДЕМОКРАТИЧЕН СЪЮЗ
I. ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл. 1 (1) Мюсюлман демократичен съюз (МДС) е сдружение от личности, приели морално-етичните норми на исляма, като поведение и начин на живот за себе си, приемайки правото на всяка човешка личност на вероизповедание,
(2) Целите, които си поставя МДС са чрез утвърждаване на мюсюлманските добродетели в обществото да се гарантира личната свобода на гражданите, да се установи икономическа и политическа стабилност в страната, водещи към просперитет на отделната личност, етносите и нацията, като цяло.
(3) Член на МДС може да бъде всяка човешка личност, без разлика на пол, раса, професия и образование, който е приел ислямските принципи на поведение и морал за водещи в своя живот.
(4) Не могат да бъдат членове на МДС членове на организации от тоталитарен или национал-социалистически тип, участници във възродителните процеси, бивши и настоящи служители на ДС и техните доносници.
Чл. 2 (1) МДС е юридическо лице със седалище – с. Славяново, ул.”Теменуга” 2.
(2) Емблемата на МДС е кръг оцветен в зелен цвят. В средата на кръга е разположен , полумесец оцветен в златисто жълто. Върху зеленият фон са вписани с главни букви, оцветени в златисто жълто, инициалите МДС на партията.
(3) Цветовете на МДС са зелен и златисто жълт.
(4) Знамето на МДС е в зелен цвят, като в златисто жълт цвят е изписано:
МЮСЮЛМАН
ДЕМОКРАТИЧЕН
СЪЮЗ
Чл. 3 МДС осъществява своята дейност в съответствие с изискванията на конституцията на България, действуващото законодателство и настоящия Устав.
II. ЗАДАЧИ И СРЕДСТВА ЗА ПОСТИГАНЕТО ИМ.
Чл. 4 (1) Основна цел и задача на МДС е преодоляване на тежката морална, икономическа и политическа криза и по-нататъшното развитие на България, като модерна демократична държава
(2) За постигане на своите цели и задачи МДС ще се ръководи от мюсюлманските добродетели в съответствие с разрешените от закона средства.
Чл. 5 МДС осъществява връзки и контакти с близки на нея национални и международни организации, за изпълнение на целите и задачите си.
III. ЧЛЕНСТВО, ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ЧЛЕНОВЕТЕ
Чл. 6 (1) Приемането на нови членове в МДС става, чрез писмена молба до Общото събрание на секцията, което приема кандидата с обикновено мнозинство.
(2) Когато в дадено населено място няма изградена секция, желаещите да членуват в МДС подават молба до Управителния съвет на МДС, който я приема с обикновено мнозинство.
(3) Всеки член може да напусне по своя воля МДС, като изпрати писмено заявление до Общото събрание на секцията или до Управителния съвет на МДС.
Чл. 7 (1) Всеки член на МДС има следните права:
- да избира и да бъде избиран в ръководните органи
- да участва с право на глас при вземане на общи решения
- да бъде информиран
- да внася предложения в УС на МДС
- да ползва имуществото на МДС по съответния ред
(2) Задължения на членовете на МДС:
- да спазва Устава
- да не уронва с действия или бездействия името и авторитета на МДС
- да плаща всеки месец членския си внос в размер най-малко на 1% от минималната месечна заплата за страната. Освобождават се от задължително плащане на членски внос пенсионери, безработни, срочнослужещи и студенти.
- да се грижи за имуществото на МДС
Чл. 8 (1) Нарушения на Устава на МДС от страна на негови членове се разглеждат и решават на Общо събрание на секцията в едномесечен срок.
(2) Нарушения от страна на членове, приети по Чл. 6 ал.(2), се разглеждат от Управителния съвет в двумесечен срок.
(3) Член на МДС може да бъде изключен в следните случаи:
- при грубо нарушаване на Устава
- при уронване авторитета на партията и злоупотреба с името и нанасяне на морални вреди на МДС.
- при злоупотреба с имуществото на МДС
(4) Мерките по ал.(3) могат да бъдат обжалвани в едномесечен срок пред съответните по-горе стоящи ръководни органи в случаите за Чл. 8 ал.(1) и ал.(2), които се произнасят на следващото си заседание.
IV. УСТРОЙСТВО И ПРЕДСТАВИТЕЛНИ ОРГАНИ
Чл. 9 Органи на управление на МДС са: Общото събрание, Национален съвет, Управителен съвет, Контролна комисия и Председателят.
Чл. 10 (1) Върховен орган на управление на МДС е Общото събрание.
(2) Общото събрание на МДС се състои от всичките делегати, излъчени по ред, определен от Управителния съвет.
(3) Дневния ред на събранието се обявява пред делегатите на ОС, като предложение от Управителния съвет, което се одобрява чрез явно гласуване.
(4) Общото събрание е законно и може да започне, в определеният от управителният съвет ден и час, с присъстващите в момента делегати.
Чл. 11 (1) Общото събрание се свиква поне веднъж на двадесет и пет години с решение на Управителния съвет. То може да бъде свикано и извънредно с решение на Националния съвет с обикновенно мнозинство от членовете му или на Управителния съвет с обикновенни мнозинство от членовете му, както и по искане на една тридесета от членовете на партията.
(2) Общото събрание се свиква чрез писмена покана, отправена до членовете на МДС или до всяка секция. Членовете на МДС или ръководствата на секциите получават писмено известие за определените от Управителния съвет норми на представителство и предложение за дневен ред.
(3) Всеки делегат на Общото събрание има право на един глас. Не се допуска гласуване по пълномощие.
Чл. 12 (1) На всяко Общо събрание се решава по кои въпроси от дневния ред да се гласува явно или тайно.
(2) Явното гласуване става чрез вдигане на ръка, като определени от събранието лица (квестори) извършват броенето. Тайното гласуване се провежда от специално избрана комисия по обичайния ред.
(3) Резултатите от гласуването се обявяват веднага от председателя на събранието.
Чл. 13 (1) Общото събрание се открива от Председателя, Заместник председател или Секретаря, който предлага проект за дневен ред и ръководство на събранието (водещи и протоколчик).
(2) Събранието се ръководи от неговия председател и от избраните водещи. Протоколчикът изготвя протокол, който се подписва от него и Председателя на събранието и се съхранява безсрочно в специална протоколна книга.
Чл. 14 Общото събрание има следните функции:
1. Взема решение за учредяването на партията, определя насоките на работа в съответствие с основните цели и задачи на МДС.
2. Взема решения за организиране на необходимите мероприятия.
3. Решава въпроси за отношенията на партията с други физически и юридически лица, организации, партии и сдружения.
4. Избира и освобождава Управителния съвет и Контролната комисия.
5. Взема решения за изменения на приетия Устав и програма.
6. Взема решения за разпореждане с имуществото на МДС.
7. Отменя незаконни решения.
8. Взема решения за създаване на собствен печатен орган в съответствие с действащите нормативни актове и за сдружаване с други обществени организации и юридически лица.
9. Взема решения за ликвидиране на МДС с абсолютно мнозинство.
Чл. 15 Всички решения на Общото събрание с изключение на изрично упоменатите в този Устав се вземат с обикновено мнозинство.
Чл. 16 Националният съвет се състои от членовете на Управителния съвет и председателите на общинските секции на МДС, след тяхното учредяване.
Чл. 17 (1) Националният съвет се свиква най-малко веднъж на пет години от Управителния съвет, както и по искане на 2/3 от членовете му.
(2) Заседанията на Националния съвет са законни, с присъстващите в момента членове.
(3) Всеки член на Националния съвет, независимо от представителството си, има право на един глас.
(4) Националният съвет взема решения с явно гласуване и обикновено мнозинство, освен в случаите, изрично упоменати в този Устав.
(5) Заседанията на НС се ръководят от Председателя,
Зам. председател или Секретаря.
Чл. 18 (1) Националният съвет има правата на Общото събрание с изключение на упоменатите в чл. 14 т. 1, 4, 5 и 9 на Устава.
(2) Националният съвет може да попълва Управителния съвет с отделни членове, но не повече от 2/3 от състава му. Той може и да го разширява, но с не повече от 2 члена.
Чл. 19 (1) Управителният съвет се състои от не по-малко от 3 члена, които се избират от Общото събрание измежду присъстващите делегати за двадесет и пет годишен мандат.
(2) Броят на последователните мандати за членовете на Управителния съвет е неограничен.
Чл. 20 Функции на Управителния съвет
1. Представлява МДС съгласно Устава.
2. Привежда в изпълнение решенията на Общото събрание.
3. Координира дейността на секциите в съответствие с Устава.
4. Взема решения и се грижи за имуществото на МДС.
5. Свиква Общото събрание и подготвя неговите заседания.
6. Съхранява архива на МДС.
7. Избира от членовете си Национален Изпълнителен съвет до 3 души и извършва оперативни дейности между две събрания на Управителния съвет, като се отчита пред него.
8. Взема решения за наемане на помещения и сгради, формира постоянни и временни комисии, назначава и освобождава административни длъжности.
Чл. 21 (1) Заседанията на Управителния съвет са законни, ако присъстват повече от половината от членовете му.
(2) Решенията на Управителния съвет се приемат с обикновено мнозинство при явно гласуване, освен в случаите, представени в Устава, или ако не вземе друго решение.
(3) Ако член на Управителния съвет отсъства по неуважителни причини на десет поредни заседания, то членството му се замразява с квалифицирано мнозинство от 2/3 от членовете на УС до следващото Общо събрание на МДС.
Чл. 22 (1) Управителният съвет избира и освобождава Председател, Зам. председатели, Секретар и Координатори, които са членове на Изпълнителното бюро.
Избирането или освобождаването на Изпълнителното Бюро се провежда с тайно гласуване и мнозинство 2/3 от членовете на Управителния съвет.
(2) Управителният съвет се свиква от Председателя поне веднъж годишно. Той може да бъде свикан и от 2/3 от членовете му.
Чл. 23 Председателят има следните функции:
1. Събира Управителния съвет на заседание.
2. Ръководи заседанията на Управителния съвет.
3 Представлява партията пред държавните органи, организации, партии, всички юридически и физически лица.
В негово отсъствие той се замества от друг член на УС на МДС.
Чл. 24 Секретарят има следните функции:
1. Събира и съхранява всички предложения на членовете на партията и ги внася за обсъждане в Управителния съвет.
2. Отговаря за съхранението на протоколите на Общото събрание и Управителния съвет. Отговаря за съхранението на архива и кореспонденцията на партията, както и за съхраняване на печата на партията.
3. Координира работата на Управителния съвет и партията.
4. Осъществява връзки със секциите на МДС и съдейства за тяхното изграждане и организационна дейност.
Чл. 25 (1) МДС се изгражда от секции по териториален принцип.
(2) Всяка секция се учредява от най-малко 3 члена.
(3) Секциите се разпускат по решение на Общото събрание на секцията, взето с 2/3 мнозинство.
(4) Всяка секция се утвърждава от Председателя, Заместник председателя или Секретаря.
(5) Секциите на МДС са самостоятелни и равноправни.
(6) Системни нарушения на Устава и програмни положения от някоя секция или нейни членове се разглеждат от Националния съвет, който се произнася за членство на секцията в МДС.
Чл. 26 (1) Секциите имат Общо събрание, което се състои от всички членове на секцията. За провеждане на Общо събрание на секцията е необходимо присъствието на повече от половината от членовете на секцията.
(2) Секциите избират председател и секретар, които организират дейността на секциите.
Чл. 27 МДС има Контролна комисия, която се избира от Общо събрание с тайно гласуване, за срок от двадесет и пет години и се състои от най-малко 3 души.
Чл. 28 (1) Членовете на Контролната комисия избират помежду си председател.
(2) Решенията на Контролната комисия се вземат с обикновено мнозинство, освен в предвидените от Устава случаи.
Чл. 29 Контролната комисия има следните функции
- извършва ежедневни проверки на архива и на всички документи, свързани с имуществото на партията, финанси, вещи и други.
- докладва резултатите от проверките пред Общото събрание.
V. ИМУЩЕСТВО И СРЕДСТВА НА МДС
ФИНАНСОВА ДЕЙНОСТ
Чл. 30 (1) Цялата дейност на партията се осъществява на основата на самофинансиране, самоиздръжка и стопанска сметка.
(2) Средствата на партията се формират от
- членски внос
- помощи, дарения и завещания
- доброволни вноски от членовете
- приходи от обществена дейност или от дейности, осъществявани чрез сдружение с други юридически лица
- държавно или обществено целево финансиране или кредитиране
- от приходи на стопански единици за спомагателна дейност
(3) Секциите отчисляват половината от събрания членски внос за общото финансиране на партията, а останалите средства се изразходват по решение на секциите.
(4) Управителният съвет се отчита пред Общото събрание за финансовата си дейност, а ръководствата на секциите - пред секционните събрания.
Чл. 31 (1) Начините за набиране и изразходване на средствата на партията се уреждат в правилник, който се изработва от Управителния съвет и се утвърждава от Националния съвет.
(2) В съответствие с правилника партията образува свое имущество или наема такова, когато е необходимо за реализиране на нейните цели и задачи.
(3) Длъжностните лица, които право да се разполагат с паричните средства на секциите и Управителния съвет, се начисляват на тях в съответствие с правилника.
(4) Имуществото на МДС се управлява от представителните органи, съгласно Устава и законите на страната.
VI. ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДЕЙНОСТТА
Чл. 32 (1) БХК може да прекрати дейността си само с решение на Общото събрание, съгласно чл. 14 т. 9 от Устава или по реда на чл. 22 от ЗПП.
(2) В случай на ликвидиране на партията, средствата и имуществото й се реализират в съответствие с действащото законодателство.
VII. ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
Чл.33 Мюсюлман Демократичен Съюз се създава в съответствие с раздел III чл. 143-146 от Закона за лицата и семейството и по чл. 1 и чл. 3 на основание на параграф 3 от Закона за политическите партии.
YUZEIROV:
ДО МЮСЮЛМАН ДЕМОКРАТИЧЕН СЬЮЗ
...............................................................
ЗАЯВЛЕНИЕ- ДЕКЛАРАЦИЯ
От …………………………………………………………………………………………...
(собствено, бащино и фамилно име)
Роден (а) на………………….19……….г. в гр. (с.)……………….……………………….
Постоянен адрес…………………….………………………………………………………
…………………………………………………………….., ЕГН…………………………
Л.к/л.п серия…..N…………………., издаден на ………………от………………………
телефон................................, e-mail…………………………………………………
Г-н Председател,
Моля да бъда приет(а) за редовен член на политическата партия Мюсюлман демократичен сьюз (МДС).
Запознат(а) съм с устава и програмата на МДС и приемам нейните основните принципи и цели.
Декларирам, че отговарям на изискванията на Закона за политическите партии, че съм български(а) гражданин(ка), не съм лишен(а) от избирателни права и не членувам в друга политическа партия.
Известно ми е, че за подаване на данни с невярно съдържание нося наказателна отговорност съгласно Наказателния кодекс.
……………….200… г. Подпис:………………………….
YUZEIROV:
Чл. 10. (1) Политическа партия се учредява по инициатива на най-малко 50 български граждани с избирателни права, които образуват инициативен комитет.
parvite 50 chlena shte badat obiaveni kato uchrediteli
ne propuskaite vazmojnosta da ispishete imetosi sas zlatni bukvi v istoriata
izpratete molbata na email tempogroep@gmail.com ili na fax 0032 3 8286708
Navigation
[0] Message Index
[#] Next page
[*] Previous page
Go to full version