Author Topic: Има ли дискриминация към българи и етноси от държавата  (Read 275940 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Първо, помашки език няма.
...
 Други въпроси?

Местните са на друго мнение и хич не им пука за твоето. :)

Иначе, толерастните  и  политкоректните  са съвременните "полезни идиоти".

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
Първо, помашки език няма. Има различни родопски диалекти. Две съседни българоезични  села с мюсюлмани (вярващи или не) говорят на различен диалект, точно така, както и две съседни села с българоезични християни (вярващи или не). Част от българоезичните мюсюлмани се определят като помаци, друга част като българи, трета като турци. Но всички те говорят български език  на някой от многобройните красиви български диалекти, които много обичам, но които не са отделен език, а са част от българския език. Какво е език и какво е диалект за това си има научна, а не „форумна” терминология на пишман лингвисти.
 Второ, има си точно определени правописни норми, които са задължителни и неспазването им и/ или непознаването им говори за недостатъчна грамотност.
 привилегия - ед. ч. ; привилегии- мн.ч.
 история – истории; мания - мании
 Други въпроси?

Кратко, точно и ясно! +1

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Каква е темата-а ти на къде драсна.

То това дето го пишеш е от ясно по ясно-но тук в схемата са включени и ромите-те са най лесно управляваните гласове.все пак ако ги избираме ние-или ЦИК е най голямата манипулация на българското общество и всичко се пуска отгоре.
В момента Дилмана ни управляват една редици безродници-те са готови на всичко-дори да заличат българският род за да могат да се облагодетелстват себе си и своята рода.Всичко което го направиха го направиха в ущръб на редовният отруден български данъкоплатец:
-До 92 грабиха ,чрез пирамидалните ООД
-До 94 година разграбиха предприятията
-през есента на 95 и пролетта на 96 година-ограбиха спестяванията чрез дирижираната от тях девалвация на лева и фалита на "мафиотските банки" .Така кредитните милионери,на които се дадоха милиони без гаранция станаха действителни милионери-взеха милиони-върнаха жълти стотинки за сметка на нас.
-След като ни ограбиха дойде ред на по големите и апетитни предприятия-Кремиковци бе продадено за 1 долар-а след 5 години препродадено за 300 милиона.БТК бе продадена заедно със ГСМ лиценз за 250 мил. евро,а след 5 години никаква инвестиция и източване препродадена за 4 милиарда доларам и т.н.
За 20 години преход българите напуснали страната са повече от останалите-някъде към 6 000 000,но за разлика от останалите са млади-равносметка-2 000 000 работещи издържат 2 500 000 пенсионери,1 000 000 цигани.Наглостта стигна до там,че вместо дружествата да съдят длъжниците не плащали ток,вода и пр. консумативи с десетки години си събират сумите от нас дето си плащаме всичко чрез повишаване на крайната цена.
за това според мен трябва да се въведе ред-длъжниците на съд и затвор с полагане на обществено полезен труд за оправяне на натрупаният дълг-по друг начин не виждам как ще задължиш тоз който не плаща да плаща това което изразходва.

Расате, виждал ли си как с помощта на мотичка селянинът отклонява течащата в барата вода, за да  я отклони и да полее следващата леха?  На моменти казваш верни неща, но "логическите" ти заключения поемат в крива посока и напояват лехата на расисткото мислене. Защо ли? Защото някой с пропагандната мотичка на псевдо - журналистиката се  е погрижил да ти създаде такава предубеденост, че си забравил да си задаваш логически въпроси и да мислиш с главата си. Май съм те надценила. Очевидно не правиш целенасочена пропаганда, а си жертва на такава. Нямам време сега нито да ти посочвам логическите, нито правописните грешки. Лесно и бързо се пишат неверни и нелогични неща, но опровергаването им отнема поне два пъти повече време. За днес времето ми за форумни лакардии свърши.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Местните са на друго мнение и хич не им пука за твоето. :)

Иначе, толерастните  и  политкоректните  са съвременните "полезни идиоти".
Петре, в две кратки изречения си се "изхитрил" 3-4 пъти да употребиш обидно пренебрежително прозвище - единственото, което си постигнал с този си своеобразен рекорд е демонстрация на ниската ти култура. Но нея вече толкова пъти си я демонстрирал, че няма нужда  да ни я припомняш непрекъснато. Почивай си от време на време.

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
И кое го определя като полуграмотен? Формата за мн.ч. с "й" е на помашки език (и им си е много симпатична особеност :)), а и никой няма намерение да си я подмени с граматически правилната.

Шали-ако наричаш твоя диалект,че е помашки език си в голяма грешка:

-В зависимост от района местното население говори по различен начин-и това е изследвано от много езиковеди българи и не българи-за това мюсюлманите с български произход в различните краища говорят по различен начин характерен за областта в която живеят.В тази област за чудо има и християни,които говорят по същият начин и от тук следва,че твоят диалект принадлежи на края в който живееш и няма как да се нарече помашки-тъй като за "помашки език" може да претендират и други краища с характерен за тях диалект с компактно мюсюлманско население.

Т.е. от изтъкнатото по горе-с две думи помашки език няма.
Например шопите говорят по различно от капанците-те от мърваците,те пък от македонците-те пък от добруджанците и т.н. ,но всички имат особеността на българският език ,които ни отличават от всички останали "славянски" езици.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Кратките изречения са плод на дълги размисли, а краткото мислене води до по-дълго писане.
Та, кои са "полезни идиоти"?

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
Расате, виждал ли си как с помощта на мотичка селянинът отклонява течащата в барата вода, за да  я отклони и да полее следващата леха?  На моменти казваш верни неща, но "логическите" ти заключения поемат в крива посока и напояват лехата на расисткото мислене. Защо ли? Защото някой с пропагандната мотичка на псевдо - журналистиката се  е погрижил да ти създаде такава предубеденост, че си забравил да си задаваш логически въпроси и да мислиш с главата си. Май съм те надценила. Очевидно не правиш целенасочена пропаганда, а си жертва на такава. Нямам време сега нито да ти посочвам логическите, нито правописните грешки. Лесно и бързо се пишат неверни и нелогични неща, но опровергаването им отнема поне два пъти повече време. За днес времето ми за форумни лакардии свърши.

Дилмана бъркаш расизъм и нацизъм.

Но нито съм расист,нито нацист.
Имам приятели от Нигерия,Етиопия и Ботсвана-Хуманни лекари с които се напивахме и вилнеехме-Сюлейман от Нигерия беше мюсюлманин именно той ме запозна с исляма като религия и от него взех и за първи път прочетох корана.

Аз съм човек патриот,който обича родината си България.Човек търсещ правдата и гневящ се,когато се вършат неправди.Това трябва да го показва-а някой не вникнали в публикациите ми виждат шовинизъм или расизъм(нацизъм),няма такова нещо.Мислиш ли,че ще се занимавам с циганите,ако те не живееха на гърба на другите-нима се занимавам с арменците,турците,еврейте и пр.-като те са също толкова отрудени като нас-дразни ме ,че обикновеният работник и редовен платец е дискриминиран за сметка на хора не желаещи не само да осигурят прехрана на децата си,но и живеещи на гърба и за сметка на другите.

Ето ти дефиниция- Паразитът е организъм, който се храни с части или жизнено необходими продукти от друг жив организъм, наречен гостоприемник.

И знаеш ли Дилмана най много ми е жал за техните деца-за които няма истинско детство-карани са да просят или да ровят из кофите с боклук,мръсни и болни.
Затова писах,че на хора ,които не могат да осигурят нормален и сносен живот на своите деца те трябва да се отнемат и да се възпитават от държавата ,както е в САЩ.
Там дори и животните се отнемат,ако не живеят в благоприятни условия.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
Аз например не видях графа "хашашин" и се чуствам дискриминиран. Говоря за вероизповедания, защото хашашин е точно такова :)

Offline Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 364
  • Gender: Female
И кое го определя като полуграмотен? Формата за мн.ч. с "й" е на помашки език (и им си е много симпатична особеност :)), а и никой няма намерение да си я подмени с граматически правилната.
Даже и да има правописни грешки, няма ли право да си изкаже мнението? Понякога правим  грешки от бързане. А пък журналистите пишат непрекъснато с грешки (правописни и стилистични), да не говорим за качеството на българския им език. Жалка работа!

Offline Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 487
  • Gender: Female
Шали-ако наричаш твоя диалект,че е помашки език си в голяма грешка:
...

Е, ясно де, че е диалект. (и не е мой, всичко е от/на/за  Бог)
Преди доста време незир9 беше отворил тема за граматика и правопис и не беше много добре посрещната, та...явно нема нужда от даскалки. Толкова е изтъркан тоя довод с правописа....

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
Ето го полуграмотния продукт на родното образование - в пълния му блясък.

Хах, вместо да кажеш някоя дума по това, което мисля- дали съм прав или не, ти ме занимаваш с правописа ми. Не претендирам, че съм на 100 % с правописа, но не съм и тука, за да се изпитваме. Явно някои тук вместо да ти отговорят, сменят темата за разговор. По същия начин в една друга тема ставаше въпрос за диалектите в България, а човека отсреща започна да ми обяснява, че прабългарите били турци. Вместо да даваш оценки и да следиш за правописни и пунктуационни можеше да кажеш нещо по темата. Колкото до ромите, познавам хора от различни етноси, които не са доволни и те от привилегиите, които получават ромите. Тук не виждам за какъв расизъм ми говориш. Уважавам тези роми, които работят, не крадат, които могат да бъдат за пример и за част от българите. Но не уважавам толерирането на тези (за жалост са мнозинство), които крадат ток,вода, жици, правят поразии на БДЖ и не само за сметка на данъкоплатците. Пресъпността при тях е изключително голяма, а оня ден бях бесен от един репортаж, в който се разказва как цигански лидери карат насила инвалиди да просят и им прибират заработката, а ако скрият някой лев биват пребивани. Също така не са и малко циганите сводници. При българите също има престъпления, но не са толкова жестоки колкото първото, което описах. Не са и малко случаите, когато роми избират и реколтата на хората, които се занимават със земеделие, а когато вторите имат възможност да се защитат ги обявяват едва ли не като виновни. Държавата трябва да се намеси срещу тези престъпление и да не ги толерира,

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Даже и да има правописни грешки, няма ли право да си изкаже мнението? Понякога правим  грешки от бързане. А пък журналистите пишат непрекъснато с грешки (правописни и стилистични), да не говорим за качеството на българския им език. Жалка работа!
Разбира се, че всеки има право да си изкаже мнението. Разбира се, че всички правим грешки - и от бързане, и от незнание. Говорех за друго. За наличието на груби правописни грешки, което е обратно пропорционално на наличието на логическо мислене. Затова казах, че това е то продуктът на родното образование. В текста  съм подчертала с червено не само правописни и пунктуационни грешки, но и липсата на логика и на елементарна демократична култура - като например, защо е в интерес на обществото всяко дете да ходи на училище, защо задължителното образование е ПРАВО, неотменно право на всяко дете (без разлика какви са родителите му и искат ли или не искат то да ходи на училище) и защо това е ЗАДЪЛЖЕНИЕ на държавата.
А че отсъствието на елементарна демократична култура, на критично мислене и на толерантност е жалка работа - спор няма.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Дилмана бъркаш расизъм и нацизъм.


Аз съм човек патриот,който обича родината си България.Човек търсещ правдата и гневящ се,когато се вършат неправди.Това трябва да го показва-а някой не вникнали в публикациите ми виждат шовинизъм или расизъм(нацизъм),няма такова нещо.Мислиш ли,че ще се занимавам с циганите,ако те не живееха на гърба на другите-нима се занимавам с арменците,турците,еврейте и пр.-като те са също толкова отрудени като нас-дразни ме ,че обикновеният работник и редовен платец е дискриминиран за сметка на хора не желаещи не само да осигурят прехрана на децата си,но и живеещи на гърба и за сметка на другите.

Ето ти дефиниция- Паразитът е организъм, който се храни с части или жизнено необходими продукти от друг жив организъм, наречен гостоприемник.



Циганите били живели на гърба на другите?
Хайде де! Към частните вили на циганите ли пътуваха нон стоп бетоновози, фадроми, багери, камиони, натоварени с пясък, чакъл и т.н. от уж държавните предприятия?
 На вилите на циганите ли работеха ангария работниците от Инжстрой и пр.? 
На гърба на другите живееше десетилетия наред комунистическата номенклатура, която след 10 ноември 1989 трансформира политическата си власт в икономическа и после обратно в политическа.
Но де го Расате, гневящ се на неправдата да извади огнен меч срещу тези престъпници? 
За сведение: бюджетът на президента Първанов (Гоце) е 7 милиона годишно! Отделно бюджетът на Правителствения отряд 28 е ... 5 милиона! За да хойка Гоце на лов из Узбекистан, да се пилее на държавна сметка в Мексико с 50 души паплач и къде ли не по света. На това му се викат „държавни дела”.
12 милиона бюджет без да броим тези към отделните министерства!
 За една България, страна със 7 милиона население. В пъти повече от този на Холандия с 16 милиона население. 
Само че богата Холандия дава парите на данъкоплатците си не за хойкане на ченгета, а за ОБРАЗОВАНИЕ. И осигурява на всяко дете правото на качествено образование. Защото това е бъдещето  на страната, това е то патриотизмът, драги ми Расате! Другото са приказки на мегдана!

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
дразни ме ,че обикновеният работник и редовен платец е дискриминиран за сметка на хора не желаещи не само да осигурят прехрана на децата си,но и живеещи на гърба и за сметка на другите.

Ето ти дефиниция- Паразитът е организъм, който се храни с части или жизнено необходими продукти от друг жив организъм, наречен гостоприемник.И знаеш ли Дилмана най много ми е жал за техните деца-за които няма истинско детство-карани са да просят или да ровят из кофите с боклук,мръсни и болни.
Затова писах,че на хора ,които не могат да осигурят нормален и сносен живот на своите деца те трябва да се отнемат и да се възпитават от държавата ,както е в САЩ.Там дори и животните се отнемат,ако не живеят в благоприятни условия.


В Холандия бюджетът за образование е 5 пъти повече от този за полицията и 8 пъти повече от този за отбраната. В България бюджетът за полицейщина (използван най-вече за престъпно подслушване!) е минимум 10 пъти повече от този за образование и наука. 
Но Расате не размахва своя меч на гнева срещу президента и срещу наглостта на българските политици? По-лесно е да го маха над главата на жертвите на престъпната им политика. Те и без това едвам си държат душата зад зъбите. Или мисли Расате, че децата им от добро просят и ровят по кофите за смет? Или мисли Расате, че държава, която е  абдикирала от задълженията си и не е осигурила правото на всяко дете (независимо дали родителите му са бедни или богати, умни или глупави, образовани или прости, българи или роми)  да получи добро образование не носи отговорност за безработицата сред голяма част от българското население?
Или мисли Расате, че след като ние позволяваме такава престъпна политика не носим вина за мизерията на големи групи хора, мизерия, която рикошира в нас самите? 
Или мисли Расате, че е невъзможно държавата да осигури достойното образование на всяко дете - и то без да го взема от родителите му и да го затваря в т.нар. „детски домове”, а всъщност концлагери за деца (справка Могилино и не само)
 Ами да заповяда в Холандия и да види, че е възможно. Да заповяда в Швеция или Дания и да види, че  възможно. И в още десетки демократични страни.
 А не да налива масло в огъня на неонацисти и расисти, твърдейки че ромите  били паразити, а  не тези, които откраднаха милиарди и които продължават да крадат и/или да пилеят парите на данъкоплатците, не тези заради чието престъпно безхаберие стотици хиляди хора в съвременна България живеят в мизерия, а  пенсионерите едвам свързват двата края.
Вальо Топлото циганин ли беше? А Карамански? Илия Павлов и той ли беше циганин? Поли Пантев? Доктора, Маймуняка, Косьо Самоковеца? Братя Галеви,  Маргините, Алексей Петров, Гоце, Румен Петков, Румен Овчаров? Много роми, много нещо....,  И това е само връхчето на айсберга.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Дилмана бъркаш расизъм и нацизъм.

Но нито съм расист,нито нацист.
Имам приятели от Нигерия,Етиопия и Ботсвана-Хуманни лекари с които се напивахме и вилнеехме-Сюлейман от Нигерия беше мюсюлманин именно той ме запозна с исляма като религия и от него взех и за първи път прочетох корана.

Не се и съмнявам, че в обикновения живот сте добър човек. Но изказаните тук твърдения са не само неверни, но и престъпни и напояват лехите на расизма и нацизма. Понеже не сте толкова глупав, направете сам логическа проверка дали е възможно да направите някое от следните обобщения: "Българите са престъпно крадливо племе."
"Българите са мутри."
"Българите са болни от завист, простотия, нямат елементарна култура."
"Българите са най-умните в света, българите са най-великите.'
И заповядайте пак с обобщенията за ромите.

Когато някъде има проблем, търси се причината за това. И тя често е социална, но социалните причини са следствие от определена политика.  Няма народи от паразити. Това са теории на болни нацистки мозъци. Или на глупаци, които не могат да разсъждават.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42