Author Topic: Има ли дискриминация към българи и етноси от държавата  (Read 275940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Точно така могат свободно да се представят за " планински турци " без никакви ограничения. Също така могат свободно да гният по затворите заради един лимон доказателство за терористична дейност въобще свобода и демокрация.

Искаш ли да направим един експеримент с тебе? Да дойдеш в София за моя сметка плюс хотел.Давам ти  един плакат с надпис " Аз съм помак, а не българин" и се разхождаш с него пред Президенството един час, ако не те арестуват ми даваш хиляда лева и обратното, ако те арестуват .Аз ти намирам адвокат за моя сметка да те пуснат и получаваш хиляда лева .Навит ли си ?

Като си терикат вземи ти един плакат и излез да те видим.
Бъди спокоен ще те подкрепим и ние, пък и нали си богат не се притеснявай.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Като си терикат вземи ти един плакат и излез да те видим.
Бъди спокоен ще те подкрепим и ние, пък и нали си богат не се притеснявай.

Сакън, Ибрахиме, да не си посмял да вдигаш плакат, тоя не ти мисли доброто. Сигурно е дружка с тези дето нападнаха молещите се в Софийската джамия. Това са башибозуци ( пара-милитаристи), гараннтирам ти че няма да те пожалят и ще те погубят като много други.  ;D :D

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Като си терикат вземи ти един плакат и излез да те видим.
Бъди спокоен ще те подкрепим и ние, пък и нали си богат не се притеснявай.

Аз не пищя , че не ми дават право да се декларирам , като помак. Много добре знаете, че на никой не му пука за какви се мислите и не ви преследва.Що не наслагате надписи както правят албанците в Македония  " Република Илирида" на входните табелив албанските села. Примерно " Помашка република" и тогава бързичко ще ви се обърне подобаващо внимание :)?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Аз не пищя , че не ми дават право да се декларирам , като помак. Много добре знаете, че на никой не му пука за какви се мислите и не ви преследва.Що не наслагате надписи както правят албанците в Македония  " Република Илирида" на входните табелив албанските села. Примерно " Помашка република" и тогава бързичко ще ви се обърне подобаващо внимание :)?

Така стана и в Косово. Накрая хамериканците обърнаха внимание и сега са държава. Да не би историята да се повтори. ;)  Внимавайте че после ша си бийте главите у стената като сърбите.. :D :D :D

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
А-ТАКА !?!  ;D :D :) ;)

""Според последното преброяване в съседката ни живеят между 50 и 60 милиона селджуци и карамани. Точното им преброяване е невъзможно, тъй като тези два етноса мощно преливат един в друг поради обща история, бит, религия и порядки. Между 10 и 15 милиона са кюрдите, които като мощен етнос са много различни от селджуци и карамани.""

http://www.vestnikataka.bg/2012/06/%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%BD/#comment-3067

Ако тръгнем да доразглеждаме самият произход на турците, ще видим, че народът както на Османската Империя, така и на днешна Турция е съставен от множество етноси. Самите лидери на империята - селчукските турци, са от волжски произход, тоест техният род е дъщерен на родът Дуло, който всички ние познаваме. Кемал Ататюрк е казал в началото на 20-ти век, че ако отвори архивите на империята, в Турция и България ще станат граждански войни, с част от днешните турци  българите  са един и същ народ.

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636


Селджушките турци са клон от огузите.Токак или Тукак бащата на първия бек Селджук той е от рода Тугшърмъш от племето Къйнък  и няма нищо общо с Дуло.Токак е служил в в двора на огузкия  ябгу Али управител на  Дженд в Туркменистан. Дуло отдавна са били слезли от историческата сцена на повече от 3000 км оттам.Освен това става въпрос за втората половина на 10в. разликата във времето и пространството е огромна.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
А-ТАКА !?!  ;D :D :) ;)

""Според последното преброяване в съседката ни живеят между 50 и 60 милиона селджуци и карамани. Точното им преброяване е невъзможно, тъй като тези два етноса мощно преливат един в друг поради обща история, бит, религия и порядки. Между 10 и 15 милиона са кюрдите, които като мощен етнос са много различни от селджуци и карамани.""

http://www.vestnikataka.bg/2012/06/%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%BD/#comment-3067

Тази статия е написана със голяма злоба, базираща се на завистта от големия икономически подем и голямата стабилност на Турската нация. Думата Тюрк я виждаме още през 6 век при държавата Гёк Тюрк, където и булгарите вземат участие в управлението и. Има период когато в Османския сарай тази дума е означавала провинциалност. Знае се и за Караманлъ Мехмет, който издава указ и нарежда да се говори само на Турски език а не фарси, арабски, монголски и пр.

BUGÜNDEN SONRA DİVANDA, DERGAHTA,
BARGAHTA, MECLİSTE VE MEYDANDA TÜRKÇEDEN
BAŞKA DİL KULLANILMAYACAKTIR."
13 Mayıs 1277

Знаем и за речника на Махмут от Кашгар - ''Диван-ъ Люгатул Тюрк'',коeто красноречиво показва че тази дума никога не е означавала гадост, както се е испуснал автора на статията. Ако това беше истина Ататюрк не би избрал името на новообразуваната република да се нарича Турска. Никакви злобари, фашисти, ционисти, пишман-националисти, атакисти и тем подобна балканская свалоч не е в състояние да засенчи блясака на модерната, могъщата и съвременна съседка Турция.
Нека да пребъде во век и веков. Амин/ Амен !!! ;)


Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Всички заем много добре, че има дискриминация на помаците от страна на българите християни и от българските турци.

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
Всички заем много добре, че има дискриминация на помаците от страна на българите християни и от българските турци.

Хубаво шаблонно изречение. На какво се дължи тази дискриминация ? Пример за дискриминация днес ?

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
За коя дискриминация се интересуваш. На българските турци или на българите християни?

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
За тези дискриминации, за които си писал и от християните и от турците. Много ми е интересно, каква ще е тази дискриминация може да добавиш и други.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
В областния център Кърджали живеят българи християни, български турци и помаци. Управата на този център и преди и сека е  бил винаги съставен от  българи християни или български турци. До преди 5 години, от 500 членна администрация  работеха трима помаци. Други не се допущаха.

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
В областния център Кърджали живеят българи християни, български турци и помаци. Управата на този център и преди и сека е  бил винаги съставен от  българи християни или български турци. До преди 5 години, от 500 членна администрация  работеха трима помаци. Други не се допущаха.

Не се ли допущаха или просто не е имало достатъчно кандидати. Защото познавам някои хора, които чакат някои да ги сложи на хубава работа без да я търсят.

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Точно така могат свободно да се представят за " планински турци " без никакви ограничения. Също така могат свободно да гният по затворите заради един лимон доказателство за терористична дейност въобще свобода и демокрация.

Искаш ли да направим един експеримент с тебе? Да дойдеш в София за моя сметка плюс хотел.Давам ти  един плакат с надпис " Аз съм помак, а не българин" и се разхождаш с него пред Президенството един час, ако не те арестуват ми даваш хиляда лева и обратното, ако те арестуват .Аз ти намирам адвокат за моя сметка да те пуснат и получаваш хиляда лева .Навит ли си ?

  Онегавоне,живея на три светофара от теб,не е нужно да ми поемаш пътните и хотела  ;) Това първо.
Второ - много съм наясно какво ще ми се случи.Едната вероятност е да ме приберат за нарушаване на обществения ред и за нарушаване на Закона за митингите,демонстрациите.За справка виж това :http://e-vestnik.bg/8195/zashto-mediite-malchaha-che-zakon-zabranyava-mitingite-pred-parlamenta
 Другата вероятност,която всъщност е по-голям е да дойдат група неонацистчета и да стане меле.И пак да ме приберат с обвинението,че съм провокирал скандала.
 А дори и да не се случи това,което предвиждам,нещата са ясни.Според графата :Етнос" от последното преброяване  помаци няма.Това е официална позиция на българската държава и експериментите са излишни.

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
Не се ли допущаха или просто не е имало достатъчно кандидати. Защото познавам някои хора, които чакат някои да ги сложи на хубава работа без да я търсят.
   Я ми отговори на въпроса (за десети път ти го задавам) едно име на помак шев на полиция, прокурор,съдия ::)
  Това не съм го писала аз.Това е доклад и препоръки как да се води политика на геноцит спрямо нас(което продължава и в момента)
"По тази причина българската държава дълго време не е полагала усилия да интегрира това население към своята вътрешна политика. Оценките на българската полиция и на органите за управление се свеждат до това, че това население трябва да се капсулира в регионите, където живее, без образование, без култура, без здравеопазване, без поминък. Тази политика действително и за дълго време е давала своите резултати – висока смъртност, висока заболеваемост, тотална неграмотност и никакви възможности това население да стане някакъв фактор или величина във вътрешнополитическия живот на страната. В един от архивните документи на Държавна сигурност намерих доклад на Пловдивското областно управление на ДС от 60-те години, в който се отправят препоръки към ЦК на БКП в никакъв случай да не създава икономически поминък и да не се образова това население. Историческият преглед на работата с тюркоезичното население в този стар документ завършваше с мисълта: “Българската държава ще бъде силна, когато сред това население е силен само ходжата, когато само той може да чете и да пише. Ние трябва да работим така, че да бъдат силни и с влияние само ходжите. Изменим ли това съотношение – да направим образовани, културни и с квалификация това население, ще отслабим ролята на ходжата. С това ще отслабне и ролята, и влиянието на българската държава сред това население, тъй като то не може да се претопи или интегрира”.
http://e-psylon.net/dot/index.php?item=article&action=view&article_id=2611
Какво ще кажеш за тези заръки Скатчо ??? ::)
Готвят гладна стачка заради затворената болница в Девин-"Тримата кметове и общинските съвети в Девин, Борино и Доспат заставаме зад искането на населението здравното заведение да бъде отворено, за което сме депозирали писмо до Премиера. Надяваме се държавата да започне от тук пилотно реформа за стабилно здравеопазване в общинските болници", каза кметът на Девин Цветалин Пенков. http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1446789
Затварят болниците Рудозем и Мадан http://www.focus-news.net/?id=s2901
Рак по картофите само в помашките села:http://www.razkritia.com/124245/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%BF%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%B5/
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1410895 
Мога да ти давам още примери(работещите в рудниците на Горупсо са 90% помаци , сте наясно с проблемите там) ;)
 А в същото време назначават "Мария Палагачева е новият заместник кмет на община Смолян "Компютърна грамотност - Microsoft Word, Microsoft Excel; Windows Приложения, AutoCAD , Microsoft Office Project, Building Manager; Microsoft PowerPoint."   
"Microsoft Word, Microsoft Excel; Windows Приложения, AutoCAD , Microsoft Office Project, Building ."
                Тази компютърна грамотност е има всяко дете в 3-клас.Пак започнаха некадърни назначения на приближени.Мехлемов ,като съученичка Палагачева може да е добра ,ама се съмнявам ,че ще бъде ефективна на този пост.  ;D ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42