Author Topic: Site kuralları  (Read 11578 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Site kuralları
« on: April 04, 2008, 22:13 »
pomak.eu site kuralları

1. Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

2. Sitemiz ülkelerin milli hassasiyetlerine önem vermektedir. Ülke güvenliklerini tehlikeye sokacak ve suç olarak nitelendirilen bilgi-belge-video-resim v.s. konular hakkında konu açmak ve mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi durumunda konu ve mesajlar silinir üye yapmış olduğu harekete göre uyarılır yada süresiz olarak forumdan uzaklaştırılır.


3. Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

4. Yöneticiler her yazılan mesaji kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

5. Mesajlarda tamamıyla büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiğinden dolayı yasaktır.

6. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir) Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. Üye olurken gayri ahlaki isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılım, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

8. Forum'a 90 gün (3 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinme durumları tarafımızdan gerekli görüldüğünde yapılır.

9. Forum ve Forum Yöneticilerinede kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

10. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

11. Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

12. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

13. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

14. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem uyarılmadanda yapılabilir.

15. Foruma yazdığınız her mesajda ip adresiniz kaydedilmektedir. Forum kurallarına aykırı durumunuzun tespitinde ip'niz vasıtasıyla dns ve ip engelleme yöntemiyle siteye olan erişiminiz engellenebilmektedir.

16. Sitemizin resmi dilleri bulgarca ve türkçedir. Uluslararası bir dil olması vasfı ile ingilizcede kullanılabilir. Diğer dillerin kullanımı site yönetiminin iznine tabidir.

17. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

18. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri sonlandırılacaktır !

19. Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

20. Forum yöneticileri kural dışı kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.

21. Üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak , tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise,ÜYE mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır !!!


Saygılarımızla

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42