Author Topic: В памет на Баташките мюсюлмани !  (Read 116327 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #15 on: June 20, 2012, 21:14 »
Hяма, кой знае колко загадки и надали има нужда от такава реторика.Ръководителите на въстанието са били наясно ,какви са силите и какви ,целите.Препрочетете думите на Бенковски, когато се обръща и поглежда  към разорена тракия в края на въстанието.
И не бива ,баташките събития ,да се разглеждат като изолирано явление ,сходни са последвалите събития и в Клисура и в
 Перущица и в Панагюрище и пр. и пр.
Що се касае до това, дали са живели мюсюлмани в Батак, то отговора е отрицатрелен.
А и ролята на помаците в тези събития е силно преувеличена.

Offline sultan selim

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #16 on: June 20, 2012, 21:27 »
Въстание   ;D ;D ;D    глупости на  търкалета    няколко    стотин помака   заклали    30-40    крадеца от   батаФ     ;)

Offline asparuh7777

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 120
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #17 on: June 20, 2012, 23:17 »
Изтрито от модератор

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #18 on: June 20, 2012, 23:45 »
Шибаняк! :D И е един да е пак трябва да си има възмездие!!!!

Този ПЕПО пак е тук.  ???

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #19 on: June 20, 2012, 23:48 »
Този ПЕПО пак е тук.  ???
Ако, продължава да се държи като баташки хаймана, ще требва да му се тури интернет балтията, май, на това доста нагло и обидно поведение!!!   >:(

Offline asparuh7777

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 120
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #20 on: June 20, 2012, 23:51 »
ще требва да му се тури  балтията
Вас за друго не ви бива - като не може с думи с брадва! :-*

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #21 on: June 20, 2012, 23:55 »
Вас за друго не ви бива - като не може с думи с брадва! :-*
Дръж се по-нормално и възпитано с хората във форума, защото с брадва нищо не се постига, поне онези старите и разумни батачани го признават това, които знаят и самата истина за Батак и умишлено не я коментират, за да не се изложат част от онези техни хора, които са предизвикали това събитие!!!

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #22 on: June 21, 2012, 00:10 »
Радвам се, че ви има за да може всеки българин да ви види що стока сте помаците!!!

Хей приятели и душмани,простете ми но аз съм ПОМАК
да ПОМАК,това ми прошепва сърцето и душата,ПОМАК
Оставете да се радвам,да летя,да се покажа,да ме видят
нека да летя,нека да творя,нека да ви обичам,дори и вас

Хей прятели и душмани,ако не ме видите ще плача
не само аз ще плача,и Аллах ще плаче и ще ви накаже.
Аз плача толкова силно,аз летя толкова високо,над всичко
но когато обичам,оооох когато обичам,обичам всички ви.

Хей прятели и душмани,прошепвам тишо и смирено ПОМАК
но душата ми напира ридае,крещи и се къса,ПОМАК ПОМАК
Едно нещо искам,да съм до вас,самотата не ме прави щастлив
позволете ми да ви обичам,да съм с вас,във дженете и дженема

Ибрахим Бялев

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #23 on: June 21, 2012, 00:19 »
Та някой каза че пречината е било някакво си въстание
Втората крачка е да поговорим за това въстание

Кой е образувал това въстание.
Кой го е финансирал за оръжието и др.
Кой е бил главатара на това въстание.
Какви са били целите и срещу кого.
Колко са били четниците и участниците.

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #24 on: June 21, 2012, 08:16 »
Ибрахиме, първо темата е друга.Второ има достатъчно литература издадена за Априлското въстание, както и спомени на очевидци и чужди журналисти и писатели.Препоръчвам ти сайта - бойна слава там ще намериш всичко което те интересува.

На предната страница беше задал въпросът " Кой е виновен за клането".В следващия си пост предложих вие да дадете отговор като наследници на извършителите.По простата причина, че вие би трябвало по- добре да знаете какво и кой е подтикнал да го извършат.Аз ти написах коя е първопричината въобще за конфликта между конфесиите, което е по- важното според мен и това е ислямската религиозна доктрина. Защото не християните са превзели и изгорили Мека, а мюсюлманите са дошли и батисали първи Йерусалим и така чак до Виена.

И една забележка въстание не се повдига, а се подготвя и после са вдига.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #25 on: June 21, 2012, 09:55 »
Господин onegavon въпреки че на места пресоляваш манджата те ценя.
Темата за Батак тук ще я избистрим, че вече ми писна, да се правим на обидени.
Нали свъзрза Батак с хазрети Мохамед, хелял, свалям ти шапка, от каде каде отиде.
Пак са въртим като ужилени от магаре.

Offline sultan selim

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #26 on: June 21, 2012, 10:46 »
 :-*

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #27 on: June 21, 2012, 11:53 »
Господин onegavon въпреки че на места пресоляваш манджата те ценя.
Темата за Батак тук ще я избистрим, че вече ми писна, да се правим на обидени.
Нали свъзрза Батак с хазрети Мохамед, хелял, свалям ти шапка, от каде каде отиде.
Пак са въртим като ужилени от магаре.

Не сме обидени даже може да се каже, че и вашите прадеди имат принос за освобождението на България.Защото точно клането в Батак е най- широко отразено в цивилизованата преса и предизвиква съчуствието на цяла Европа, което улеснява от своя страна Освободителната война. И все пак дай отговор на поставения от тебе въпрос защото така зверски е потушено въстанието. Едва ли от съпричастност към освободителната борба помаците са се престарали с цел да компрометират Османската власт. Има нещо друго и вие сте тези които трябва да отговорите, а не жертвите.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 873
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #28 on: June 21, 2012, 12:36 »
Не сме обидени даже може да се каже, че и вашите прадеди имат принос за освобождението на България.Защото точно клането в Батак е най- широко отразено в цивилизованата преса и предизвиква съчуствието на цяла Европа, което улеснява от своя страна Освободителната война. И все пак дай отговор на поставения от тебе въпрос защото така зверски е потушено въстанието. Едва ли от съпричастност към освободителната борба помаците са се престарали с цел да компрометират Османската власт. Има нещо друго и вие сте тези които трябва да отговорите, а не жертвите.
Истината никога не е толкова жестока и за това рано или късно ще я приемете ,защото един по един разбирате ,че всъщност не руснаците са освободили България , а помаците. Въстанието във Батак въобще не е зверски потушено, защото първо там не е имало въстание, второ почти всички са се предали и са били освободени да си  ходят и това го знае цял свят и батачени също, само българите са си въобразили че е имало въстание ,че и клане даже , за да изглеждат някак си по хероични,което е пък много глупаво и говори много зле за националната душевност на българите.Но както казах хубаво е че малко по малко се освобождавате от някои свои качества които са сковали психиката ви и не ви позволяват да се развивате към по добро. Пожелавам Ви в най скоро време да се освободите в истинския смисъл на думата свобода , да бъдете независими от чужди държави, от собствената си държава и от собственото си огромно и болезнено его.
А ,и да съберете пари за бял паметник на Барутанлията ,защото ако не беше той сега щяхме да кореспондираме на турски :o :o :oне че щеше да има някакво значение ,след като щяхме да се разбираме какво си говорим и да имаме съгласие за нуждата от прослава на истинския герой на България- Ахмедь Ага .

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #29 on: June 21, 2012, 18:20 »
Защото рано или късно ще се приеме, че Ахмед Ага Барутинлията е истинският Освободител на България и на него паметник ще да му се вдигне, а не защото измислените псевдонационалисти не могат да си отговорят на въпроса!  ::)
Защо, ако Ахмед Ага Барутинлията, който ужким е бил такъв главорез и е избил хиляди и хиляди хора, защо веднага след освобождението на тези територии от Османско, новата българска власт - не го съди, не го преследва, не го убива, не го заколва за тези уж големи кланета, а човека си живее свободно и необезпокоявано в с.Барутин на 35 км. от Батак и то до старини и до самата му кончина от естествена смърт, без дори никой от новата българска власт да не го безпокои излишно дори, ни най-малко за тези Баташки батаци!?!   ??? ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42