Author Topic: Истината за Помаците !  (Read 321121 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Истината за Помаците !
« Reply #735 on: September 12, 2012, 13:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Трябва да се гледа настоящето, така е.
Не знам колко е полезен сайтът на помаците. Има нужда от доста  промени.

След толкоз насилственни и кървави кръстилки е доста наивно да се очаква че ще си плеснем с ръце и ще се прегърнем. И то в дни когато още се излагат на показ кости и черепи за да се подсили тази многовековна ''любов''.

Не знам колко са полезни тези черепи за Помаците. Има нужда от доста  промени.

feggaria

  • Guest
Re: Истината за Помаците !
« Reply #736 on: September 12, 2012, 13:37 »
Бг Помак е прав, че трябва да се гледа настоящето. Миналото не може да се забрави все пак. Особено когато някой иска да се подиграва с него. Но да се върнем към неговия призив. Той казва, че търси работници, а помаците във форума се отнасят несериозно към това. Но не се очудвам. Попаднах на една тема на Севиммикс, където се посочва линк с инфо за работа в Европ. съюз и др. Прочетох това днес, а то е пуснато  в края на юли. Нямаше нито един отговор!!!!! Два месеца никой не е проявил интерес!!!! Така е: когато се плюват българите всички се надпреварват да правят това, обаче стане ли дума за работа: дим да ви няма. По-лесно е да се говорят глупости. Ама в Европа се работи и не питат помак ли си какъв си. Та затова и Бг Помак дълго ще търси работници сигурно, но в този форум едва ли ще намери!

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Истината за Помаците !
« Reply #737 on: September 12, 2012, 17:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Бг Помак е прав, че трябва да се гледа настоящето. Миналото не може да се забрави все пак. Особено когато някой иска да се подиграва с него. Но да се върнем към неговия призив. Той казва, че търси работници, а помаците във форума се отнасят несериозно към това. Но не се очудвам. Попаднах на една тема на Севиммикс, където се посочва линк с инфо за работа в Европ. съюз и др. Прочетох това днес, а то е пуснато  в края на юли. Нямаше нито един отговор!!!!! Два месеца никой не е проявил интерес!!!! Така е: когато се плюват българите всички се надпреварват да правят това, обаче стане ли дума за работа: дим да ви няма. По-лесно е да се говорят глупости. Ама в Европа се работи и не питат помак ли си какъв си. Та затова и Бг Помак дълго ще търси работници сигурно, но в този форум едва ли ще намери!
   А не така.Който е участвал в геноцида ни в затвора!! >:( Защото същите възродители фашисти въртят крадени народни пари и от там страдат и християни и мюсюлмани.Застрашават НС на държавата и са в основата на организираната престъпност сляла се с властта You are not allowed to view links. Register or Login
(Парламентът трябва да приеме промяна в закона за разсекретяване на досиетата, за да може да се обявяват кредитните милионери, защото около 5000 от тях са били свързани с Държавна сигурност (ДС). Това заяви пред БТВ Екатерина Бончева, член на Комисията по досиетата.

Запитана колко от милионерите са били сътрудници на ДС, тя отговори: "В момента гадаем, но при дипломатите и МВР беше по-висок процентът. Около 10% от всички структури, които сме проверели, се оказаха сътрудници на ДС".

Проверени са общо 10 500 фирми, а хората, които са били свързани с ръководството на тези фирми са 50 000 души. От този брой вероятно 5 000 души са били свързани с репресивните органи на комунистическата власт.

"Не се интересуваме дали тези кредити са били върнати, важното е кой е взел кредит и кой го е отпуснал", заяви Екатерина Бончева.

"От моите разговори със законодателите останах с впечатление, че в закона има пропуск, но не е умишлен. Сега трябва Народното събрание да гласува този текст, да вмъкне само едно изречение, за да може нещата да са изпипани докрай", добави Бончева, визирайки необходимостта от назоваването на имената на кредитните милионери.

Оказва се, че единствено в България няма закон за лустрацията. Такъв закон има в Румъния, обсъжда се в Македония, но у нас няма. "Ние много се страхуваме от лустрация в България. Големият Хавел казваше: "По-добре временна некомпетентност, отколкото постоянен саботаж". В Германия лустрацията е до 2019 година", заяви Бончева.

Според нея това, което загубихме през 90-те години, трудно може да се навакса. "Но все пак законът ни дава възможност да се оправят последствията", смята Бончева.

Тя е категорична, че преходът в България щеше да е коренно различен, ако през 90-те години управляващите са се били справили с този проблем. )
с

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Истината за Помаците !
« Reply #738 on: September 12, 2012, 17:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Истината за Помаците !
« Reply #739 on: September 12, 2012, 20:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Бг Помак е прав, че трябва да се гледа настоящето. Миналото не може да се забрави все пак. Особено когато някой иска да се подиграва с него. Но да се върнем към неговия призив. Той казва, че търси работници, а помаците във форума се отнасят несериозно към това. Но не се очудвам. Попаднах на една тема на Севиммикс, където се посочва линк с инфо за работа в Европ. съюз и др. Прочетох това днес, а то е пуснато  в края на юли. Нямаше нито един отговор!!!!! Два месеца никой не е проявил интерес!!!! Така е: когато се плюват българите всички се надпреварват да правят това, обаче стане ли дума за работа: дим да ви няма. По-лесно е да се говорят глупости. Ама в Европа се работи и не питат помак ли си какъв си. Та затова и Бг Помак дълго ще търси работници сигурно, но в този форум едва ли ще намери!
Фегария:- Бг Помак е прав, че трябва да се гледа настоящето. Миналото не може да се забрави все пак. Особено когато някой иска да се подиграва с него. Но да се върнем към неговия призив. Той казва, че търси работници, а помаците във форума се отнасят несериозно към това. Но не се очудвам !? -още със появяването си тук в този сайт започна да дава наставления как трябва да се изписва той,че бил мухлясъл ,че така трябва че онака трябва , а помаците не обичат много надигнатите началници, обичат сами да взимат решенията си относно начина си на работа.Казваш че помаците щом стане въпрос за работа и дим да ни няма!? Точно обратното е ,поразкараи се из обектите из София и попитаи за нас собствениците на фирмите и да видим какво ще ти одговорят.Сигорен съм само полужителни неща.Помаците със своето трудолюбие оттдавна са превзели София ,превземаме и Европа !/ Това в рамките на шегата/ Та затова...!


А щях да забравя да кажа на Помаг ВГ ,да очаква скоро време  , промени в този " мухлясъл" сайт.

feggaria

  • Guest
Re: Истината за Помаците !
« Reply #740 on: September 13, 2012, 09:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Фегария:- Бг Помак е прав, че трябва да се гледа настоящето. Миналото не може да се забрави все пак. Особено когато някой иска да се подиграва с него. Но да се върнем към неговия призив. Той казва, че търси работници, а помаците във форума се отнасят несериозно към това. Но не се очудвам !? -още със появяването си тук в този сайт започна да дава наставления как трябва да се изписва той,че бил мухлясъл ,че така трябва че онака трябва , а помаците не обичат много надигнатите началници, обичат сами да взимат решенията си относно начина си на работа.Казваш че помаците щом стане въпрос за работа и дим да ни няма!? Точно обратното е ,поразкараи се из обектите из София и попитаи за нас собствениците на фирмите и да видим какво ще ти одговорят.Сигорен съм само полужителни неща.Помаците със своето трудолюбие оттдавна са превзели София ,превземаме и Европа !/ Това в рамките на шегата/ Та затова...!


А щях да забравя да кажа на Помаг ВГ ,да очаква скоро време  , промени в този " мухлясъл" сайт.

Никой не обича надигнатите началници. Всички българи имат началници, може да не ги харесват, но какво да се прави трябва да се работи. В този форум постоянно има оплаквания, че помаците не ги вземат на работа именно защото са помаци, а ето казваш, че превзели София, били известни с трудолюбието си - нещо не се връзва. Хем нямало къде да работят, хем работодателите им са доволни от тях. Май тези, дето все се оплакват тук трябва да спрат, защото нещата не са такива, каквито те ги изкарват.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Истината за Помаците !
« Reply #741 on: September 13, 2012, 13:03 »
Към feggaria Помаците в България са благи и трудолюбиви хора.Отношението им към другите етноси винаги е било позитивно.Срещат се и крайно фанатизирани в посока исляма.Други залитат към християнството, което ги прави смешни пред другите етноси.И едните и другите представляват много малък процент от либерално настроените помаци.Помаците в чужбина нямат реална представа за нещата в България и коментарите им в сайта са свързани с обстановката в тази страна в която живеят.Мненията и настроенията на помаците в Турция нямат нищо общо с това на помаците в България.Там манталитета и  начина на мислене коренно се различава от това в България.Ти като какъв се определяш?Аз съм помак, умерено вярващ с българско име.Такива сме 80% от помаците в България.

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Истината за Помаците !
« Reply #742 on: September 13, 2012, 13:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Към feggaria Помаците в България са благи и трудолюбиви хора.Отношението им към другите етноси винаги е било позитивно.Срещат се и крайно фанатизирани в посока исляма.Други залитат към християнството, което ги прави смешни пред другите етноси.И едните и другите представляват много малък процент от либерално настроените помаци.Помаците в чужбина нямат реална представа за нещата в България и коментарите им в сайта са свързани с обстановката в тази страна в която живеят.Мненията и настроенията на помаците в Турция нямат нищо общо с това на помаците в България.Там манталитета и  начина на мислене коренно се различава от това в България.Ти като какъв се определяш?Аз съм помак, умерено вярващ с българско име.Такива сме 80% от помаците в България.
Успоредно да се практикува и  "единично  побългаряване с отказ от исляма, което да бъде стимулирано от държавата с даване на стипендии,на фирмите(ръководени от помаци) обществени поръчки, назначаване на държавни служби, предимство при приемане на работа в полицията и т.н." ;) ;D

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Истината за Помаците !
« Reply #743 on: September 13, 2012, 13:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз съм помак, умерено вярващ с българско име.Такива сме 80% от помаците в България.

Българско, Булгарско, Гръцко или Християнско :D :D :D

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Истината за Помаците !
« Reply #744 on: September 13, 2012, 13:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Към feggaria Помаците в България са благи и трудолюбиви хора.Отношението им към другите етноси винаги е било позитивно.Срещат се и крайно фанатизирани в посока исляма.Други залитат към християнството, което ги прави смешни пред другите етноси.И едните и другите представляват много малък процент от либерално настроените помаци.Помаците в чужбина нямат реална представа за нещата в България и коментарите им в сайта са свързани с обстановката в тази страна в която живеят.Мненията и настроенията на помаците в Турция нямат нищо общо с това на помаците в България.Там манталитета и  начина на мислене коренно се различава от това в България.Ти като какъв се определяш?Аз съм помак, умерено вярващ с българско име.Такива сме 80% от помаците в България.
Помаците само за хамали ли ще ги използвате >:( Поне един помак да има допуснат например в You are not allowed to view links. Register or Login
    Рецензия на проф. д-р Александра Димитрова-Милчева (член на НЖ)
    Рецензия на проф. д.и.н. Румен Иванов (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Кръстина Панайотова (член на НЖ)
    Становище на доц. д.и.н. Диляна Ботева (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Людмил Вагалински (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Павлина Владкова (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Венцислав Динчев (член на НЖ)

Списък на публикациите и резюмета на трудовете на д-р Анета Емилова Петрова:

    Списък на публикациите

   ИЛИ ЗА ТОВА НЕ СТАВАТ ЗАЩОТО СА МЮСЮЛМАНИ ;) ;D

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Истината за Помаците !
« Reply #745 on: September 13, 2012, 13:38 »
Към Subeyi Kurt
Ако живееш в България и познаваш обстановката около имената на помаците тук, този въпрос нямаше да го задаваш.Но сигурно си изгубил всякаква представа за нещата тук и ще ти обясня. В България 80% процента от помаците по документи са с "не арабски имена". Подчертавам  "не арабски имена", защото твоето определение "Българско, Булгарско, Гръцко или Християнско" е много абстрактно.Аз съм от старата генерация и тези маймунки в края на въпроса не ги възприемам. Това е характерно според мен за тийн поколението. Бъди жив и здрав. С теб ми е приятно да влизам в спор.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Истината за Помаците !
« Reply #746 on: September 13, 2012, 13:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Към Subeyi Kurt
Ако живееш в България и познаваш обстановката около имената на помаците тук, този въпрос нямаше да го задаваш.Но сигурно си изгубил всякаква представа за нещата тук и ще ти обясня. В България 80% процента от помаците по документи са с "не арабски имена". Подчертавам  "не арабски имена", защото твоето определение "Българско, Булгарско, Гръцко или Християнско" е много абстрактно.Аз съм от старата генерация и тези маймунки в края на въпроса не ги възприемам. Това е характерно според мен за тийн поколението. Бъди жив и здрав. С теб ми е приятно да влизам в спор.


Щом си се засегнал това показва че още имаш неща които те свързват с нашата си черга и затова си взимам ''маймунките'' обратно. Разбирам че някои от моята генерация в моята геогравска област си имат по документите така наречените български имена но ги носят  само за формалност. Тези хора си казват техните мюсулмански имена които са им сложени с ''Езан''. Именно тази съкрална традиция ни кара да се наричаме поне помежду си така както биха искали и дедите ни. Надявам се че ще бъда разбран правилно. Поздрави!!!

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Истината за Помаците !
« Reply #747 on: September 13, 2012, 13:55 »
Помаците само за хамали ли ще ги използвате  Поне един помак да има допуснат например в You are not allowed to view links. Register or Login
    Рецензия на проф. д-р Александра Димитрова-Милчева (член на НЖ)
    Рецензия на проф. д.и.н. Румен Иванов (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Кръстина Панайотова (член на НЖ)
    Становище на доц. д.и.н. Диляна Ботева (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Людмил Вагалински (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Павлина Владкова (член на НЖ)
    Становище на доц. д-р Венцислав Динчев (член на НЖ)

Списък на публикациите и резюмета на трудовете на д-р Анета Емилова Петрова:

    Списък на публикациите

   ИЛИ ЗА ТОВА НЕ СТАВАТ ЗАЩОТО СА МЮСЮЛМАНИ


Към Хавайка.
Пак някакъв качамак си забъркал/забъркала.Би ли пояснила какво искаш да кажеш с тези учени помаци и какво общо имат техните рецензии с нашия спор. Аз съм вярващ мюсюлманин и също с не арабско име, като тези учени, които си изброил.Аз също имам рецензии и публикации свързани с конструкциите на жилищни и промишлени сгради.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: Истината за Помаците !
« Reply #748 on: September 13, 2012, 14:10 »
Щом си се засегнал това показва че още имаш неща които те свързват с нашата си черга и затова си взимам ''маймунките'' обратно. Разбирам че някои от моята генерация в моята геогравска област си имат по документите така наречените български имена но ги носят  само за формалност. Тези хора си казват техните мюсулмански имена които са им сложени с ''Езан''. Именно тази съкрална традиция ни кара да се наричаме поне помежду си така както биха искали и дедите ни. Надявам се че ще бъда разбран правилно. Поздрави!!!

От една маймунка аз не мога да се засегна, защото те са животни.Не ме разбра.Исках да ти обясня, че този начин на изразяване с маймунки, за моето поколение не е характерно.Относно имената. Аз също имам арабско име, което се ползва в определени моменти за които ти пишеш.Името ми е сменено преди 41 г. когато бях в четвърти клас.Казах, че не си в час за обстановката в България, защото не знаеш това, че ако публично ползваш арабското си име ще срещнеш винаги подиграванията на българските турци и българите християни.Арабските имена на помаците тук се ползват публично само в присъствието на помаци и вътре в семейството .

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Истината за Помаците !
« Reply #749 on: September 13, 2012, 15:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Не ме разбра. Относно имената. Аз също имам арабско име, което се ползва в определени моменти за които ти пишеш.Името ми е сменено преди 41 г. когато бях в четвърти клас.Казах, че не си в час за обстановката в България, защото не знаеш това, че ако публично ползваш арабското си име ще срещнеш винаги подиграванията на българските турци и българите християни.Арабските имена на помаците тук се ползват публично само в присъствието на помаци и вътре в семейството .

Именно тази психологическа обстановка я знам поради което и критиката ми не е радикална. Форума е абстрактна обстановка поради което бих желал да се изказваш в унисон с духовете на дедите ни. На дали в друга страна по света е имало подобни нечовешки кръстилки поради което би трябвало винаги да сме против и да не приемаме насила наложените ни имена. В съвремието вече се гледа като богатсво на отделните етоси които си имат своя спесифична култура. Смяната на имената цели асимилация както на самите етноси така и на тяхната култура, а това е форма на геноцит и е престъпление против човечеството което няма давност.
Може би ще трябва да се представяме по-смело защото Ислама не е нещо от което може да се срамува един човек. Светът тръпне от мисълта че Ислама е най-бързо разпространяваната религия и се опитва по всякакъв начин да я омаловажава. Поздрави.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42