Author Topic: Възродителният процес - Горчиви Спомени !  (Read 410482 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Балканджия, каква турска война ти е в главата през 1912-1913 г. ? Точно през края на балканската и началото на междосъюзническата война? Нима мислиш, че поповете са тръгнали докато селата НИ са били пълни със АСКЕР???  Докато бащите ни са били в армията поповете с една купчина главорези са търчили от село на село!! Помисли над думите си и тогав разправяй кой да се подготвя преди да пише и на кой не му е позната историята, тези събития не са толкова одавна, и те уверявам, че съм срещал СЪВРЕМЕНИК на събитията !!!
Поповете са били в селата ви, когато българската войска е била там, след като тя се оттегля се връща османския аскер. Аз пък съм срещал син на човек от така наречения помашки полк в турската войска, който ми е разправял как целия помашки полк дезертирал и минал на страната на България. После през 1913 година 10-ти Родопски полк на Българската армия съставен на 90% от смолянски помаци безстрашно настъпва към Одрин и го превзема. Да именно помаци са превзели, "непревзимаемия Одрин". Най-ценни сведения дава един помак, внедрен там от българското разузнаване като бозаджия на турската войска. Денем продавал боза а вечер чертаел карти на Одринските укрепления. Така, че монетата има две страни Сюлейман. Но най-тъжното че докато момчетата и мъжете са се биели за България и са превземали Одрин, други части на нашата армия са клали и тормозили близките им в родните им села. Това е нещо от което мен лично ме е срам като българин.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
  Балканджията явно има пророческа дарба защото отгатва на много хора самоличността .За мен например "позна" че съм ходжа затова в знак на благодарност ще му напиша едан муска да я сложи под възглавницата за да продължи да сънува "истини" за нас помаците.Този човиек освен че е слушал много легенди успял да се срещне със сумати помаци които му разказват "истини" /интирисно  ние къде сме отраснали/.
   И с риск да се повторя ще побликувам част от книгата  издадена по записките на Димитър Каров -православен християнин от неговото село е патриарх Стефан,интересно той като съвременик как не е видял пресъствието на турска армия в нашите сева през 1913 г.:
   "Войната се свърши,настъпи 1913 година,разпуснаха всички заложници,почнаха да се освобождават и пленниците.Хрумнува тогава на управниците,заедно с духовната власт,всички българомохамедани да покръстят. Възложиха на военните и поповете да извършат насила  тая "треба",покръстването.Дойдоха и в Чукуркьой,щом се предложи това,всички мъже избягаха по колибите.Останаха само жени и деца и ние по общината.Започнаха кого как видят по улиците да го бият войниците и да го карат за кръщане".

  п.с.Та ето  и данни от кога е започнал "възродителния" процес при помаците.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Hadj ходжа или не пак си во грешка брат. Патриарх Стефан никога не имало. Имало е екзарх Стефан от Широка Лъка. А турска армия е имало в източно родопските села и в част от смоленските, разрови се малко и ще видиш. Тебе не те знам от кое село си но е твърде възможно от там българската армия да не се е изтегляла поради това че е по- навътре в региона.

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Da Hadji imenno za tova kazvam
 ''po reda koito e bil opredelen da ne kazvam ot kogo''.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
  Моята родова пемет е  мюсюлманска и миже да греша сановете  при християните,надявам се екзарх Стефан да ми прости от отвъдното!

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Моята е езическа ама тва няма никакво значение в случая.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
  Видно е и ръзсъжденията са ти езически

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Поповете са били в селата ви, когато българската войска е била там, след като тя се оттегля се връща османския аскер. Аз пък съм срещал син на човек от така наречения помашки полк в турската войска, който ми е разправял как целия помашки полк дезертирал и минал на страната на България. После през 1913 година 10-ти Родопски полк на Българската армия съставен на 90% от смолянски помаци безстрашно настъпва към Одрин и го превзема. Да именно помаци са превзели, "непревзимаемия Одрин".

Тц тц тц...

 Балканджия пак нещо си в грешка, с една дума ти казваш, че помаците и българите са живеели мирно и щастливо :D. Т'ва за помаците и българската армия на 1000000 % не е истина, сори брат, ама грешна информация са ти дали... Бил съм в смолянско, знам че помаците не са както в Чеча и неврокопско, ама ти ги изкара...най-големите националисти.  Абе човек, как си представяш ти помаците клани до преди дни от българите, и после заедно със тях срещо турците.... От моя род, също е имало войници в турският аскер и знаеш ли какво се случва с тях след 1913 г. ? След войната те остават 8 години в пределите  на Турската империя. Не смеят да се върнат... Хубаво си помисли защо?
 

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
 Видно е и ръзсъжденията са ти езически
Какво ще рече езически разсъждения, оти не знам какво прави едно разсъждение езическо, християнско или мюсюлманско?

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Тц тц тц...

 Балканджия пак нещо си в грешка, с една дума ти казваш, че помаците и българите са живеели мирно и щастливо :D. Т'ва за помаците и българската армия на 1000000 % не е истина, сори брат, ама грешна информация са ти дали... Бил съм в смолянско, знам че помаците не са както в Чеча и неврокопско, ама ти ги изкара...най-големите националисти.  Абе човек, как си представяш ти помаците клани до преди дни от българите, и после заедно със тях срещо турците.... От моя род, също е имало войници в турският аскер и знаеш ли какво се случва с тях след 1913 г. ? След войната те остават 8 години в пределите  на Турската империя. Не смеят да се върнат... Хубаво си помисли защо?
 
Сюлеймане за твоите деди не знам, а честно казано слабо ме интересува. Аз знам моите деди и прадеди за кого са се били, с кого са се били и как са се били. Вместо да висиш по форумите вземи и прочети малко за 10-ти родопски полк, за това какви са били войниците в него и за това как е участвал в превземането на Одрин. След това ако не верваш иди по смоленските села и разпитай местните хора и мюсюлмани пък и християни как дядовците и бащите им се се били за България и те с радост и гордост ще ти разкажат. Когато направиш това ела пак и вече подготвено ми отговори. До тогава думите ти ще са като бръмчене на мухи в ушите ми!

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Сюлеймане за твоите деди не знам, а честно казано слабо ме интересува. Аз знам моите деди и прадеди за кого са се били, с кого са се били и как са се били. Вместо да висиш по форумите вземи и прочети малко за 10-ти родопски полк, за това какви са били войниците в него и за това как е участвал в превземането на Одрин. След това ако не верваш иди по смоленските села и разпитай местните хора и мюсюлмани пък и християни как дядовците и бащите им се се били за България и те с радост и гордост ще ти разкажат. Когато направиш това ела пак и вече подготвено ми отговори. До тогава думите ти ще са като бръмчене на мухи в ушите ми!
АЗ незнам дали Сюлейман виси по форумите но като гледам теб няма кой да те бие.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
АЗ незнам дали Сюлейман виси по форумите но като гледам теб няма кой да те бие.
Хат аз когато е трябвало съм залягал над книгите и съм разговарял с хората, че когато говоря да не се излагам. Сега мога и 24 часа да седя на форума ама нито една глупост няма да изтърся за разлика от някои други.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
You are not allowed to view links. Register or Login
После през 1913 година 10-ти Родопски полк на Българската армия съставен на 90% от смолянски помаци безстрашно настъпва към Одрин и го превзема. Да именно помаци са превзели, "непревзимаемия Одрин". Най-ценни сведения дава един помак, внедрен там от българското разузнаване като бозаджия на турската войска. Денем продавал боза а вечер чертаел карти на Одринските укрепления.   Това е нещо от което мен лично ме е срам като българин.
Бълканжи ,10 родопски полк е бил съставен само от българи от Хасковска околия които пирфектно са знаели турски език.Така че ,молъ тъ недей продава боза и черта карти и ти като оня помак топограф, че и мен ме хваща срам.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Терсиде  бъркаш се доста, сьодни чим прочети кина пише за десетиен полк, дали са били христиени там или помаци, прочети кой си хвърля шинелите върху бодливата тел за да преминат другите войници, кой се откроява с най голямо геройство. Няма от какво да те е срам- и помака чертаещ карти и тези в състава на десети Родопски полк са се били за родината си и са я защитавали. В това няма нищо срамно, дори на против. Турския аскер също се бил за родината си и я е защитавал. Били са се като тигри, но тогава късмета е бил на страната на България. Всички паднали за родината си войници са достойни за уважение и почит! Поклон пред светлата памет на загиналите и от двете страни и никога тези събития да не се повтарят! Ататюрк завеща България и Турция да са приятели и аз се надявам, че нашето и тяхното правителство ще спазят този му завет!

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 874
Балканджи определено  те бива да си измисляш . И за втори трети път те хващам да правиш свободни и безразборни съчинения.
Помаците по онова време са служили в турската армия,  а ония които са били в пределите на България въобще не са служили в редовната армия ,поне до втората световна ,защото са били "неблагонадеждни ". Помаците почват да служат в редовната българска армия и са били мобилизирани само във Ардински и Неврокопски полк на първа българска армия и то след 1941 г.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42